View RSS Feed

Angelitta @ T.RO

T.RO

1. Tentativa de convietuire cu Windows Seven

Saptamana trecuta am descarcat si eu pe ultima suta de metri de pe site-ul celor de la Microsoft Windows Seven-ul evaluation copy. Oricum ma batea gandul sa reinstalez sistemul de operare ... si am zis sa incerc ... ce putea fi mai rau decat Vista pe care l-am suportat mai bine de un an cu stoicism si am ajuns in cele din urma sa ma obisnuiesc cu el desi singurul lucru care imi placea era doar interfata grafica (usor de obtinut de altfel si pe un xp ...).

Zis si facut !
    ...
    Categories
    Uncategorized
  2. Pro P2p

M-am saturat de campaniile antipiraterie si estimarile de pierderi pe care le trambiteaza prin mass-media toata ziua unele companii.

Una e sa acuzi si sa condamni pe cei care se folosesc de p2p pentru a-si face afaceri ilicite, si aici sunt perfect de acord, dar de aici pana a te lega de cei care pun pe picioare un mediu de p2p si de utlizatorul care foloseste in scop personal p2p-ul, e o mare diferenta.

O axioma de baza a economiei firmei spune ca 80% din venituri ...
    Categories
    Uncategorized
  3. Substitute for life

Nu stiu cati dintre noi isi dau seama cat din timpul nostru ne manaca calculatorul si internetul, dar nu numai din timp cat din viata si ceea ce suntem noi ca oameni.

E ok ca trebuie sa iti rezolvi anumite probleme si te ajuta foarte mult utilizarea calculatorului si resursele de pe internet, dar pe langa aceasta necesitate au aparut conexe o multime de alte activitati care au substituit comunicarea reala - de la jocuri, care ii transforma pe copii solitari, tristi, obsedati de calculator ...
  4. Cum iti faci blogul tau @ T.RO

- Accesati:
    >>> Blogs, si apoi >>>Blog Control Panel
    sau
    >>> User CP si apoi >>>Blog

- Aveti la dispozitie meniul de mai jos pentru a personaliza blogul:

- Pentru a scrie pe Blog, accesati Go to my Blog si apoi Post to my Blog

Updated 11-23-2007 at 09:03 PM by Angelitta

Categories
    T.RO Blogs