View RSS Feed

Most Popular Blogs

1. Jigniri in "lumea torrentelor"

Am observat ca in "lumea" asta a torrentelor jignirile cele mai dure se bazeaza pe pareri subiective, de cele mai multe ori gresite. Am vazut ca astfel de jigniri se fac cel mai mult pe T.RO. Care sunt jignirile principale ? Cred ca toti le stiti, fie ca le-ati citit(in posturi, in numele unor thread-uri - mai ales in Bash Zone -), fie ca le-ati adresat cuiva.
    O mica lista:

1) "Copil de la 10 ani la 15 ani".
    Sunteti siguri ca acea persoana n-are ...

Updated 02-15-2008 at 01:24 AM by Cril

Categories
    torrente
  2. Ultima zi pe Pamant a vecinului meu Michael Jackson

Eu traiesc intr-un tinut uitat de lumea buna. Putini ma cunosc, si mai putini sunt cei carora le pasa de mine. Dar stii ce? Nu-mi pasa! Eu sunt vecinul Regelui! Traim pe acelasi pamant, avem aceleasi trasaturi fizionomice. Si mai sunt si alte lucruri care le avem in comun. Muzica, dragostea pentru natura, compasiunea pentru cei mai neajutorati, multe pacate in viata asta. Si multe altele. Nu ne-am baut cafeaua de dimineata impreuna, nu am fost in primul rand la concertele sale, nici macar nu am ...

Updated 07-09-2009 at 10:06 AM by LostPasswd

Categories
    Uncategorized
  3. sunt (un) trist

mi-am cautat nickul in search pe t.ro si nimic notabil nu s-a mai scris de mine de vreo cateva luni bune

nici macar la mega-scandalul fanului meu numarul un', Nigel, n-am asistat

le: am poze noi pe facebook. pwp.

Updated 02-01-2010 at 12:23 AM by darkeingel

Categories
    Uncategorized
  4. Digg.com v4 Versiune noua

Cei de la Digg au pregatit o noua versiune mult inbunatatita. Accentul in aceasta versiune este pus pe prieteni si subliniaza aspectul de social news, lucru pe care nu l-am vazut atat de bine subliniat pana acum.

Dupa spusele lui Kevin Rose (fondatorul Digg.com) va fi mult mai usor sa ajungi pe prima pagina de pe digg.com daca ai un continut valoros. In momentul in care vei publica o stire (text/foto/video) aceasta ...

Updated 07-15-2010 at 07:46 PM by Stiglitz

Categories
    Retele Sociale
  5. Pro P2p

M-am saturat de campaniile antipiraterie si estimarile de pierderi pe care le trambiteaza prin mass-media toata ziua unele companii.

Una e sa acuzi si sa condamni pe cei care se folosesc de p2p pentru a-si face afaceri ilicite, si aici sunt perfect de acord, dar de aici pana a te lega de cei care pun pe picioare un mediu de p2p si de utlizatorul care foloseste in scop personal p2p-ul, e o mare diferenta.

O axioma de baza a economiei firmei spune ca 80% din venituri ...
    Categories
    Uncategorized
Page 1 of 3 123 LastLast