Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 215

Thread: Sisteme desktop

Cel mai bine,ia.ti o consola,un xbox360 sau un ps3(iti poti baga si net),o modezi iar jocurile le poti lua de pe un tracker anume
    Nimic nu se compara cu o consola in lumea jocurilor "puternice"(aici nu ma puteti contrazice) Jocurile iti vor merge ireprosabil
    Last edited by TiGi; 11-09-2009 at 04:39 PM.

Consolele sunt caca. Lasa-ma cu consolele, nu se compara cu PC-ul.

Joaca-te tu pe Xbox la 1280x720 @ 50fps cu setari de calitate grafica ce ar fi echivalent la low-medium pe PC pentru ca chipul din Xbox e un ATI cam la nivelul unui ATI 3700 (poate si mai slaba) si mai ales ca tot Xboxul ala are 512 MB de ram sharuit intre nevoile jocului si a placii grafice.

Eu o sa ma joc la 1920x1200 @ 60 fps, pe ultra high settings cu un sistem care il poti face cu vreo 1500 lei, cu doar 2-300 lei peste un xbox 360. Si in plus, nu trebuie sa imi fac griji in fiecare dimineata ca vad "ring of death" sau ca dau de un joc spart prost si mi-e bannuita consola.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

Quote Originally Posted by TiGi View Post
    Cel mai bine,ia.ti o consola,un xbox360 sau un ps3(iti poti baga si net),o modezi iar jocurile le poti lua de pe un tracker anume
    Nimic nu se compara cu o consola in lumea jocurilor "puternice"(aici nu ma puteti contrazice) Jocurile iti vor merge ireprosabil
    Da...ai dreptate!Stiu din propria experienta.In plus daca la un xbox 360 mai adaugi si un proiector de 4m si un sistem audio de 7.1 e super tare(senzatia e imposibil de descris,iti garantez)...

Ai incercat sa pui un proiector de 4 m si un sistem audio de 7.1 super la un PC? Sincer, sunteti varza cu consolele voastre.
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

5. The Following 2 Users Say Thank You to Penemue For This Useful Post:

oldsniper (11-09-2009), tripl3x (11-09-2009)

Quote Originally Posted by Penemue View Post

Eu o sa ma joc la 1920x1200 @ 60 fps, pe ultra high settings cu un sistem care il poti face cu vreo 1500 lei, cu doar 2-300 lei peste un xbox 360. Si in plus, nu trebuie sa imi fac griji in fiecare dimineata ca vad "ring of death" sau ca dau de un joc spart prost si mi-e bannuita consola.
    La modul cel mai serios, poti face o configuratie bunicica de gaming pana in 1300-1500 lei fara monitor si fara hdd(uri)?

As fi interesat. Mersi.
    Ridică-te și mergi, Forum! - firstnamejhon 11:1-44

Joaca-te tu pe Xbox la 1280x720 @ 50fps cu setari de calitate grafica ce ar fi echivalent la low-medium pe PC pentru ca chipul din Xbox e un ATI cam la nivelul unui ATI 3700 (poate si mai slaba) si mai ales ca tot Xboxul ala are 512 MB de ram sharuit intre nevoile jocului si a placii grafice.

vreau sa vad cum faci sa mearga un mgs sau un ff xiii pe pc.
    ------------------------------------------------
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

Totusi,sa fie clar)
    De la bun inceput consolele au fost facute pt. gaming iar pc.urile pt. munca!

Singurul punct relativ slabut este carcasa + sursa - carcasa e buna, am doua sisteme facute cu design-ul ala, si sursa face fata usor la configuratie dar e cu cooler de 80mm si mai zgomotos si n-are 10-15 conectori... ma rog, ca orice sursa de alimentare ieftina.

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:21 PM ----------

Quote Originally Posted by semeketh View Post
    vreau sa vad cum faci sa mearga un mgs sau un ff xiii pe pc.
    Asta nu e un argument. Asa pot sa vin si eu si sa zic "Vreau sa vad Super Mario World pe PS3" si ti-am pus capac. Sunt jocuri foarte bune care merg extraordinar pe PC si n-ar merge la aceeasi calitate pe console... ca exemplu pot da de exemplu S.T.A.L.K.E.R., orice varianta.

Cele mai multe jocuri care sunt exclusive pe console nu sunt din cauza ca ar fi mai cu mot consolele ci pentru ca subventionate de fabricantii consolelor.
    Fiecare consola trebuie sa aiba niste hit-uri ca oamenii sa fie motivati sa le cumpere consola si apoi sa cumpere accesorii si apoi sa cumpere jocul cu 60-80$ din magazinul online in loc sa cumpere din magazin retail cu 40$

A trecut doar o saptamana sau ceva mai mult de cand Microsoft s-a hotarat dintr-o data sa nu mai poti salva pe usb stick-uri si hdd normale ci sa cumperi de la ei stick usb autorizat de 512MB cu 40$ si hdd de 80-120GB cu 150$.

@Penemue no offence, dar sistemul aratat de mine e cu mult peste cel facut de tine,atat la procesor si la placa video.

edit mod: configuratia ultima era pt sirAndrew : La modul cel mai serios, poti face o configuratie bunicica de gaming pana in 1300-1500 lei fara monitor si fara hdd(uri)?
    Last edited by Penemue; 11-09-2009 at 07:39 PM.

Quote Originally Posted by TiGi View Post
    Totusi,sa fie clar)
    De la bun inceput consolele au fost facute pt. gaming iar pc.urile pt. munca!
    Primul Xbox a fost practic un PC, si Xbox 360 nu e foarte departe.

Poti efectiv sa programezi un joc pe PC, sa il testezi pe PC si apoi sa bifezi cateva optiuni in limbajul de programare si sa generezi executabile pt Xbox. Deci mare vrajeala.

Singura inovatie in console a adus-o Nintendo si PS3 - Nintendo cu controllere sensitive la miscare si PS3 cu procesorul Cell care are unitati de procesoare specializate pentru anumite functii.
    Last edited by Penemue; 11-09-2009 at 07:40 PM.

heh, era in gluma afirmatia aia. cu toate ca eu as da banii pe o consola doar pentru titlurile alea.
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

carcasa/sursa n-ar fi o problema asa mare, as mai fi dispus sa dau sa zicem vreo 100-150 de lei in plus, problema mea era la procesor, mobo si placa video.

Daca la proc si mobo imi mai bag nasul, placile video nu m-au interesat niciodata incat sa ma documentez si sa gasesc una si fiabila si relativ ieftina

Multumesc mult Penemue.
    Ridică-te și mergi, Forum! - firstnamejhon 11:1-44

E plictiseala mare la mine si am facut un clip scurt de cam un minut cu fraps, asa sa le fie ciuda la cei cu console...

da click si descarca filmul

Cand o consola o sa atinga un asemenea nivel de detaliu, umbre si efecte de lumina, sa vezi stele si luna pe cer (si amplasare corecta fata de pozitia jucatorului pe pamant) iarba care se unduie in bataia vantului si alte efecte cum ar fi reflexia flacarii armei in scoarta copacului si apoi pe arma jucatorului... atunci gaming-ul pe pc va fi mort.
    Last edited by Penemue; 11-09-2009 at 08:46 PM.

^Grafica superba
    ---------

uite si aici o propunere.

Procesorul este un best buy al momentului.Placa de baza stabila care are vrm din 8+2 faze, poti monta si cooler compatibil socket 775. 2 HDD,unul mai mic pentru sistemul de operare altul pentru torrenti/date , am pus doar 2 GB ram ...mai poti adauga o placuta ,o placa video puternica cu performante intre gtx275 si gtx285, o sursa silentioasa certificata bronze , o carcasa incapatoare , vopsita negru in interior ,cu posibilitati de wm imbucuratoare ,vine cu 4 ventilatoare(12 cm) montatate pe ea si nu in ultimul rand are panaou transparent.
    Daca te grabesti ,asta este o configuratie de luat in seama ..,daca poti astepta .asteapta sa apara noua serie nvidia de placi video - atunci preturile se vor mai calma .

E plictiseala mare la mine si am facut un clip scurt de cam un minut cu fraps, asa sa le fie ciuda la cei cu console...

da click si descarca filmul

Cand o consola o sa atinga un asemenea nivel de detaliu, umbre si efecte de lumina, sa vezi stele si luna pe cer (si amplasare corecta fata de pozitia jucatorului pe pamant) iarba care se unduie in bataia vantului si alte efecte cum ar fi reflexia flacarii armei in scoarta copacului si apoi pe arma jucatorului... atunci gaming-ul pe pc va fi mort.
    super se vede, nici nu prea au rost consolele dupa mine, in loc sa dau 300 de euro pe o consola mai bine pun banii aia si stiu ca imi fac un sistem care sa ruleze fara probleme jocuri, filme HD si alte aplicatii care le folosesc deodata.

Quote Originally Posted by biB View Post
    uite si aici o propunere.

Procesorul este un best buy al momentului.Placa de baza stabila care are vrm din 8+2 faze, poti monta si cooler compatibil socket 775. 2 HDD,unul mai mic pentru sistemul de operare altul pentru torrenti/date , am pus doar 2 GB ram ...mai poti adauga o placuta ,o placa video puternica cu performante intre gtx275 si gtx285, o sursa silentioasa certificata bronze , o carcasa incapatoare , vopsita negru in interior ,cu posibilitati de wm imbucuratoare ,vine cu 4 ventilatoare(12 cm) montatate pe ea si nu in ultimul rand are panaou transparent.
    Daca te grabesti ,asta este o configuratie de luat in seama ..,daca poti astepta .asteapta sa apara noua serie nvidia de placi video - atunci preturile se vor mai calma .
    ATi e peste nVidia la toate capitolele.

Baiatul a cerut o configuratie buna>am dat.o in console vs. PC>acum ATi vs. Nvidia )

Urmeaza AMD vs Intel, stay tunned

Aici se discuta despre performantele componentelor pc, nu stiu ce bagati toti cu remarcile voastre wannabe funny.

22. The Following User Says Thank You to tripl3x For This Useful Post:

oldsniper (11-10-2009)