View Poll Results: Doriti optiunea "like" asa cum era inainte?

Voters
109. You may not vote on this poll
  • NU

10 9.17%
  • Da, era fun, vedeai cine apreciaza un post

60 55.05%
  • Este suficienta optiunea "Thanks", la ce folos si "like"?

39 35.78%
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 20 of 293

Thread: Sugestii

Senior User ghowz's Avatar

Default Sugestii

Deci, deoarece nimeni din staff nu vrea ca t.ro sa fie invite only,ar fi frumos ca freshmani sa aiba o limita de posturi/topicuri pe zi care sa creasca/scada in functie de progresia acestora.

P.S - ei spameaza prea mult!
    Last edited by ghowz; 11-28-2009 at 06:32 PM.
    Never give up.

2. The Following 2 Users Say Thank You to ghowz For This Useful Post:

dr.Bacalbasa (11-28-2009), oWkNz (06-13-2010)

Raspunsul o sa il primesti asemanator ca la chestia cu "invite only":
    "Este un forum, fiecare are dreptul la parere, nu limitam drepturile nimanui" :P

Torrents.ro Member dr.Bacalbasa's Avatar

este o idee buna , pentru ca vezi tot felul de freshmani care fac si cate 30 de posatari intr-o zi (ex. yakuza) dar stiu ca nu se va lua nici o masura ....
    __________________________________________________ _________

Mâna întinsă care nu spune o poveste nu primeşte pomană!

5. The Following User Says Thank You to dr.Bacalbasa For This Useful Post:

ghowz (11-28-2009)

Si daca il face Invite Only care mai este farmecul forumului?O sa ajungem sa fim aceiasi useri zi de zi si sa ne batem cap in cap din plictiseala ca nu mai apare un nubete etc.Un sistem antispam lipseste pe forumul asta.Asta este o sugestie.Ah,btw reparati treaba cu rating-ul pentru ca nu functioneaza.

7. The Following User Says Thank You to wtf For This Useful Post:

tripl3x (11-28-2009)

Quote Originally Posted by wtfak View Post
    Si daca il face Invite Only care mai este farmecul forumului?O sa ajungem sa fim aceiasi useri zi de zi.
    Deja suntem asa in proportie de 95%.
    On the keyboard of life, always keep one finger on the escape key.

Quote Originally Posted by al333xis View Post
    Deja suntem asa in proportie de 95%.
    Mda, din pacate asa e. Vine cate unu, face rost de o invitatie, si intra doar cand mai are nevoie de altele. In rest, comunitatea e foarte "restransa".

sunt altii nici nu-i "vezi" ca cer invitatii prin PM si asa vezi ca invitatia s-a dat lui cutare si lui cutare de care nici n-ai auzit
    " ​This account has been disabled "

Pai mai oameni buni daca vine unul care cere prin pm-uri fara sa posteze pe forum inseamna ca a fost mai destept decat ala care l-a invitat.Pe scurt ti-a tras-o,te-a rupt,te-a fraierit,ti-ai luat-o la boca si lista continua.Cine este de vina in situatia de fata?Tu ca ai fost fraierit sau ala ca a primit invitatia si s-a tirat?

Quote Originally Posted by wtfak View Post
    Pai mai oameni buni daca vine unul care cere prin pm-uri fara sa posteze pe forum inseamna ca a fost mai destept decat ala care l-a invitat.Pe scurt ti-a tras-o,te-a rupt,te-a fraierit,ti-ai luat-o la boca si lista continua.Cine este de vina in situatia de fata?Tu ca ai fost fraierit sau ala ca a primit invitatia si s-a tirat?
    nu e de asta cateodata nici n-ai cui sa dai invitatia respectiva...si eu am o gramada de "muraturi" da nu le scot ca nu le vrea nimeni
    " ​This account has been disabled "

Ma intreb daca voi nu ati fost incepatori??? Sau toate astea despre care vorbiti voi trebuie sa se intample cand nu mai sunteti voi incepatori si incepeti sa scoateti capul cu niste reguli noi?

14. The Following User Says Thank You to liana_vw For This Useful Post:

oSeedBox1 (06-13-2010)

Quote Originally Posted by liana_vw View Post
    Ma intreb daca voi nu ati fost incepatori??? Sau toate astea despre care vorbiti voi trebuie sa se intample cand nu mai sunteti voi incepatori si incepeti sa scoateti capul cu niste reguli noi?
    Sunt multi incepatori care nu citesc regulile si fac abateri. Despre asta e vorba aici.

DiRector'ScuT TzUsKa bubucea's Avatar
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by liana_vw View Post
    Orice lucru are un inceput, deci implicit au fost, sunt si vor fi incepatori mereu... ca si in viata, in orice domeniu. Cat despre reguli, mai asteptam !

"Save the world... there is no other !"

Quote Originally Posted by tripl3x View Post
    Sunt multi incepatori care nu citesc regulile si fac abateri. Despre asta e vorba aici.
    Da cu asta ai foarte mare dreptate. daca incepatorii si-ar vedea de treaba lor.. ca mine.. ar fi perfect; dar traim intr-o lume stramba!

Mda.. multi fac asa. Publica 2, 3 posturi cu o cerere de invitatie si dupa ce fac rost de ea nu mai intra.
    Dar eu am o alta sugestie. Am observat ca sunt persoane inregistrate care nu au postat niciodata nimic si nu au mai intrat de la inregistrare. Pentru ce si-au mai facut cont atunci ?!
    Eu zic ca toti cei care au 0 posts si nu sunt activi in decurs de 6 luni sa fie stersi din baza de date. Nu conteaza ca esti o comunitate cu 62 de mii de useri, daca mai mult de jumatate nu au postat niciodata nimic si nu au fost niciodata activi dupa inregistrare.
    Sper ca nimeni sa nu gandeasca ceva de genul .. "vrei prea multe" in cazul acestui comentariu. Daca e musai nevoie... dupa licenta va pot ajuta si eu cu gasirea celor care fac parte din categoria mentionata de mine mai sus.
    Last edited by blueperspective; 06-13-2010 at 12:24 PM.
    Trance everywhere...

./start engine toxicco's Avatar
    Blog Entries
    15

Vorbiti ca se da invitatii la nubeti ? Pai din cate vad eu se numai pe trackere prapadite , nu am mai vazut de 1 an un Giveaway serios . In sectiunea Trackere ar trebuie luata o masura : 30 posts maxim la 48 de ore cu o limita de 3 posturi la un singur topic.Iar cei care depasesc limita de 30 sa le fie acordat un warn.Am vazut pe alte forumuri ca fiecare membru din staff se ocupa pe o sectiune anume a forumului , aici toti la gramada .Eu nu zic ca stafful nu se ocupa , ci din potriva fac acelasi lucru doar ca nu este organizat.Am vazut ca de mai mult s-a discutat problema ca sunt prea multi moderatori ( 22 - 23 ? ) si sunt deacord , am vazut moderatori ca nu se ocupa deloc cu zilele , dupa parerea mea sunt doar 5 moderatori activi ( Nu dau nume , se cunosc ei ).
    Ar trebui luate masuri !
    <script>alert("hai")</script>

<3 <3 <3 Angelitta's Avatar
    Blog Entries
    4

Been here, read this, thinking about !

p.s. Nu mai numarati moderatorii si va intrebati care ce face, ca am explicat de nenumarate ori ca nu se da demote din staff decat in cazuri exceptionale. Cei care poate sunt inactivi acum, au fost la un moment dat de mare ajutor siteului, deci nu vad de ce n-am recunoaste asta lasandu-le privilegiile castigate chiar daca poate nu mai au timpul necesar decat de a intra si a mai citi din cand in cand ce se intampla pe aici.
    Life is like a sewer... What you get out of it depends on what you put into it !

21. The Following 2 Users Say Thank You to Angelitta For This Useful Post:

iLink (06-14-2010), dEzAsTeR (06-18-2010)

Multa lume este obisnuita cu trackerele unde se da promote si demote in functie de activitate insa aici suntem pe un forum si dupa cum spunea si Angelitta cei care au ajutat forumul asta sa creasca isi merita functia din plin si nu are rost sa primeasca demote.Nu e vorba de cine are oulalele mai mari ci de acei putini oameni care isi fac datoria zilnic p-aici.

Quote Originally Posted by ghowz View Post
    Deci, deoarece nimeni din staff nu vrea ca t.ro sa fie invite only,ar fi frumos ca freshmani sa aiba o limita de posturi/topicuri pe zi care sa creasca/scada in functie de progresia acestora.

P.S - ei spameaza prea mult!
    Greu de digerat ce spui tu acolo. Sunt bine toate asa cum sunt acuma

Quote Originally Posted by MaC View Post
    Greu de digerat ce spui tu acolo. Sunt bine toate asa cum sunt acuma
    Fiecare cu opinia lui. Nu scrie nicaieri ca vreunul a avut dreptate.

Quote Originally Posted by tripl3x View Post
    Pentru asta exista moderatorii: sa-i indrume pe cei care au nevoie, sa-i corecteze pe cei care gresesc si sa mentina o ordine si un echilibru pe forum.

P.S.: cred ca ar merge schimbata denumirea topicului in "sugestii" si lasat sticky. Asta desigur, in ideea in care sunt sanse sa apara si idei pertinente (e doar o sugestie).
    Last edited by cutleras; 06-19-2010 at 12:00 AM.