Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 216

Thread: DataScene.net

Thumbs up DataScene.net

Un nou tracker care este la inceput dar creste destul de repede si bine
    DataScene Singup

Copie dupa fostul datashare.ro
    Cunostintele sunt arma mea.

Tracker tinut pe pc`ul de acasa...

That`s so 1337

PieS: acu poti chema pitipoancele in oras, ca ai cu te sa te lauzi. Ai tracker...

Last edited by Flaviu; 12-05-2009 at 10:31 AM.

da ce haxori ati ajuns toti tontii. stiti sa dati whois oO.

ps: whoisu ala iti arata adresa providerului. si despre server tinut acasa, care-i problema? ai impresia ca serveru e cine stie ce masinarie speciala?
    ------------------------------------------------
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

Quote Originally Posted by semeketh View Post

ps: whoisu ala iti arata adresa providerului. si despre server tinut acasa, care-i problema? ai impresia ca serveru e cine stie ce masinarie speciala?
    Atata timp cat eu nu te`am facut tont si nu am avut treaba cu tine, astept acelasi "respect" din partea ta. Care ti`e problema, totusi?
    Si daca printr-o minune el ajunge undeva la 5k+ useri, ce crezi ca face cu providerul ala? Pentru un tracker bun, ai nevoie de un host pe masura.

Hai sa fim totusi seriosi. Ce rost are sa iti faci tracker in ziua de azi? Cu ce te ajuta? Sunt deja o multime de trackere interne. De ce m-as duce eu acum pe un tracker din asta facut din plictiseala?

gresesti, am testat asta pe ip`ul meu. Eu stau in Brasov si imi apare
    Ok, greseala mea. Oricum, restul chestiilor de mai sus, cred ca raman valabile
    Last edited by Flaviu; 12-05-2009 at 10:49 AM.

Torrents.ro Member scener's Avatar

Quote Originally Posted by flaviuthe01 View Post
    Atata timp cat eu nu te`am facut tont si nu am avut treaba cu tine, astept acelasi "respect" din partea ta. Care ti`e problema, totusi?
    Da, stiu ca iti arata adresa providerului. Stai linistit, ca daca are providerul langa Resita, el nu sta in Budapesta.
    gresesti, am testat asta pe ip`ul meu. Eu stau in Brasov si imi apare

problema e ca daca vroiai sa te legi de el trebuia sa gasesti alta modalitate. si eu as putea sa-mi fac un site si sa-l tin acasa. am banda, am un calculator in plus... nu vad care-i problema.
    nu-i iau aparatarea, si mie mi-e sila de trackerele facute intre doua maini, dar macar daca va luati luati-va din alte motive. aa, si sa nu uit, mitul ala care spune ca serverele web se tin doar pe linux e bullshit.
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

Nu mai fiti rai...Daca vreti va faceti cont,daca nu nu. Sunt atatea trackere si aveti de unde alege. Parca v-ar obliga cineva sa va inregistrati pe un tracker nou. Atatea comentarii inutile si fara rost.

flaviuthe01 este un tracker facut pe un pc acasa pt ca imi permit sa il tin si la ce servar dedicat am facut si ce banda de net am pot sa tin 30.000 de pers fara probleme dar nu vreu atat pt ca nu l-am facut sa ajung sus si ms pt ceilalti

Quote Originally Posted by gabryiel_21 View Post
    flaviuthe01 este un tracker facut pe un pc acasa pt ca imi permit sa il tin si la ce servar dedicat am facut si ce banda de net am pot sa tin 30.000 de pers fara probleme dar nu vreu atat pt ca nu l-am facut sa ajung sus si ms pt ceilalti
    Succes atunci ...

Torrents.ro Member sEeKeR's Avatar
    Blog Entries
    1

poate zic bine sau nu, dar nu cred ca vreti ca oricine(nelogat) sa vada pagina cu staff-ul, in rest bafta.
    my sig got stolen

ms flaviuthe01 ,sEeKeR, iar cu pagina de staff sa rezolvat
    Last edited by gabryiel_21; 12-05-2009 at 01:17 PM.

eu cred ca este foarte bun avand in vedere ca este un tracker nou cu o comuniate noua si care se straduie sa vina cu ultimele noutati si torrente pe gustul vostru.ar nevoie de mai multi uploaderi care sa se tina de treaba.sper ca multi de aici sa devina uploaderi pe DataScene :: Login

Quote Originally Posted by sEeKeR View Post
    poate zic bine sau nu, dar nu cred ca vreti ca oricine(nelogat) sa vada pagina cu staff-ul, in rest bafta.
    De ce sa nu se vada? Vine politia sa te ia?
    http://invites.ro - Invites Forum.

Torrents.ro Member sEeKeR's Avatar
    Blog Entries
    1

Asta era, m-ai nimerit. Ma duc la colt sa plang ca vine politia.
    In loc sa le dai un sfat constructiv spamezi aiurea, ti frica de concurenta ? Poate iti fura userii tractorului tau.
    my sig got stolen

Quote Originally Posted by semeketh View Post

Degeaba ai varsta care o ai ca esti praf.Ai fost si tu tont la viata ta ca nu te-ai nascut invatat.Mai ia niste apa in gura ca faci praf.

Vad ca au adoptat o nou strategie de a mari numarul de peeri: Freeleech-ul global
    Cunostintele sunt arma mea.

Acest tracker are suflet fratilor, avem echipa si intelegere,respect pentru toti userii in egala masura si nu se face abuz de rang, ceea ce lipseste pe multe trackere ro. .
    Placerea este mult mai mare sa lucrezi in astfel de conditii!!!
    Cei pro...respect!

fukInG the wOrLd alecsandrul's Avatar

Quote Originally Posted by leonte1995 View Post
    eu cred ca este foarte bun avand in vedere ca este un tracker nou cu o comuniate noua si care se straduie sa vina cu ultimele noutati si torrente pe gustul vostru.ar nevoie de mai multi uploaderi care sa se tina de treaba.sper ca multi de aici sa devina uploaderi pe DataScene :: Login
    daca nu sunteti un staff de copii va ajut si eu la uploud,
    altfel nu

te asteptam cu mare drag,dupa ce iti faci cont vb cu cineva din staff daca vrei sa faci upload
    Last edited by gabryiel_21; 03-06-2010 at 05:33 PM.