Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 201 to 220 of 220

Thread: DataScene.net

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Adio si n-am cuvinte, nu voi mai posta la acest topic, promit.
    Este cel mai bun lucru pe care l-ai postat, pe bune...

2. The Following User Says Thank You to BlasterX For This Useful Post:

deufren (11-17-2016)

Sunt offtopic, dar ... dan15's Avatar

S-a suparat oldmusic? )

Am un mic anunt de facut in legatura cu uploadul pe DTS. Dupa discutiile avute aici si pe DTS s-a luat hotarārea de a largi baza de upload incepand cu clasa VIP,
    urmand ca in functie de cum va evolua treaba sa mai coboram ulterior limita sau sa ramanem la sistemul decis acum. Avem si un mic concurs: Pentru ca suntem in luna cadourilor, echipa DST va invita sa participati la concursul Bradutul DataScene 2016. Detalii despre el, puteti gasi pe DTS/home.
    Last edited by dan15; 12-18-2016 at 06:37 PM.

5. The Following 2 Users Say Thank You to dan15 For This Useful Post:

deufren (12-18-2016), Patriot (12-18-2016)

incepand cu data de 20.01.2017,inregistrarile se vor inchide pentru o perioada nedeterminata.cei ce doresc(dupa aceasta perioada) sa faca parte din comunitatea DST,sunt rugati sa dea un pm la mine sau lui dan,blasterx sau steff,pentru a obtine o invitatie.

o zi buna
    echipa DST
    Last edited by deufren; 01-15-2017 at 11:04 AM.

gata marele proiect?
    Stimați utilizatori! Noi nu avem suficienți bani pentru a plăti pentru serverul care găzduiește tracker nostru.
    Cerem tuturor membrilor care pot ajuta cu o donație pentru noul server.
    Avem nevoie pentru a colecta o cantitate de 300 de euro timp de 2 zile.
    Orice persoană care poate ajuta, pentru a primi statutul VIP (statutul pe termen lung este dependentă de cantitatea de donare).
    Iar cei care au deja statutul VIP va primi donator asterisc suplimentar.
    Dacă nu putem să colecteze această sumă, este necesar să se īnchidă site-ul, deoarece nu aduce o mulțime de venituri. Ne pare rău pentru neplăcerile create.
    ca si curiozitate: cei 300 de euro erau pe luna?

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    gata marele proiect?

ca si curiozitate: cei 300 de euro erau pe luna?
    Sigur nu e scam?!
    Code:
    Stimați utilizatori! Noi nu avem suficienți bani pentru a plăti pentru serverul care găzduiește tracker nostru.
    Cerem tuturor membrilor care pot ajuta cu o donație pentru noul server.
    Avem nevoie pentru a colecta o cantitate de 300 de euro timp de 2 zile.
    Orice persoană care poate ajuta, pentru a primi statutul VIP (statutul pe termen lung este dependentă de cantitatea de donare).
    Iar cei care au deja statutul VIP va primi donator asterisc suplimentar.
    Dacă nu putem să colecteze această sumă, este necesar să se īnchidă site-ul, deoarece nu aduce o mulțime de venituri. Ne pare rău pentru neplăcerile create.

Cei care doresc să ajute, puteți trimite orice sumă prin PayPal īn contul proprietarului tracker.
    Textul este scris intr-o romana de balta ..

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Ciudat nu mai pot sa accesez trackerul, astazi pe zi nici nu a fost vorba de asa ceva prin staff,

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    Ciudat nu mai pot sa accesez trackerul, astazi pe zi nici nu a fost vorba de asa ceva prin staff,
    Clar.. TorrentsRO.com cu exploit-urile lor.. I-au facut si pe astia.

Am gasit gaura, am gasit si userul cu pricina, o sa rezolvam pana maine problema. Nu stiu care a fost politica DST legat de donatii pana in septembrie 2016, dar pot sa afirm in mod clar ca de la formarea noului staff nu s-a cerut si nici pe viitor nu se va cere userilor sa doneze. Cine vrea s-o faca e liber sa actioneze, dar nu ca urmare a unei cereri exprese a stafului.

12. The Following 2 Users Say Thank You to dan15 For This Useful Post:

deufren (01-30-2017), Patriot (01-30-2017)

dan +1
    Niciodata nu sa cerut asa ceva pe datascene

http://i.imgur.com/iLByHFo.jpg
    cititi postul lui jokerul,data si ora

http://i.imgur.com/5VXAUey.jpg
    vedeti de cine sunt sterse torentele si in paranteza realitatea

sper sa se bucure toata lumea de acest "traker" si pe aceasta cale va doresc si sper sa aveti o viata cat mai "lunga si prospera".
    "este cu adevarat un site foarte mare" si plin de prostie si javre ordinare care nu vor decat sa beneficieze dupa urma celor ce muncesc si vor sa tina in viata lumea P2P.baieti,sa va fie rusine..mai bine puneti mana la munca nu la furat.tot prostul stie sa faca ce *****uri faceti voi...rusine sa va fie..sunteti rusinea acesteti comunitati

bravo baieti,tineti-o tot asa..sunteti pe drumul cel bun
    va invit sa-mi spargeti si mie contul sa vedem cat de smecheri sunteti..bravo inca odata
    Last edited by deufren; 02-02-2017 at 02:20 PM.

Quote Originally Posted by deufren View Post
    va invit sa-mi spargeti si mie contul sa vedem cat de smecheri sunteti..bravo inca odata
    Prietene nu trebuie sa-i inviti tu sa (sa vina) sa-ti sparga...
    Nu mai dati click pe prostii si nu mai intrati niciodata pe site-ul ala .
    Site-ul ala este mai mult ca probabil un scam conectat la un motor metasploit, este un honeypot.
    Te comprimiti efectiv accesand site-ul ala.
    La hostingul vostru nu este de ajuns parola ci va trebuie script confirmare SMS. Are hostingul vostru asa ceva?

stai linistit ca nu am "curiozitati" de genul asta....nu am intrat acolo si nici nu o voi face.e clara treaba ca esti mancat daca intrii acolo...restul e cancan si sa fie de capul lor tot ceea ce fac

17. The Following 2 Users Say Thank You to deufren For This Useful Post:

Heimdall (02-02-2017), Patriot (02-02-2017)

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Respect Tataie pentru filmele de ultima ora a caror subtitrare inca nu a aparut pe niciun site specializat, Felicitari , esti primul cu filmele subtitrate in limba romana
    Brimstone.2017.720p.HDRip.x264.RoHardSubbed-MonDoM
    Intotdeauna cu release-ul MonDoM ai luat fata la toti

M-am trezit de cāteva ori cu torrente ce aveau la trackere trecute nu numai Datascene ci și altele publice.
    S-a rezolvat problema īntre timp?

Cānd am īntrebat de asta, mi s-a spus că se facea prea mult Hit&Run și era nevoie mare de seederi la torrentele lor.

Da, uploaderilor respectivi le-a fost ridicat dreptul de upload. Totusi s-ar putea sa mai gasesti torrente vechi care au annouce-uri externe.

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    Respect Tataie pentru filmele de ultima ora a caror subtitrare inca nu a aparut pe niciun site specializat, Felicitari , esti primul cu filmele subtitrate in limba romana
    Brimstone.2017.720p.HDRip.x264.RoHardSubbed-MonDoM
    Intotdeauna cu release-ul MonDoM ai luat fata la toti
    Se mai gasesc si pe alte...gen myxz

Quote Originally Posted by JhonnyCB View Post
    Se mai gasesc si pe alte...gen myxz
    Pe 12 martie 2017 filmul a fost urcat prima data in Romania pe trackerul DataScene si cu subtitrare RO .(felicitari uploaderului!)

Despre asta era discutia. In graba ta dupa posturi spam, nu mai citesti firul discutiei si postezi asa.. ca sa fie la numar.
    Iti atrag atentia ca daca ti-ai propus sa faci minimul de posturi intr-o singura zi iti iei un sut de la ilink

23. The Following User Says Thank You to Heimdall For This Useful Post:

dan15 (03-25-2017)

Mai exista trackerul asta? parca au mutat o parte din torrentele de pe tekken la ei pe site....

Da, exista. Vrei invitatie?

Name:  exista 2.jpg
Views: 60
Size:  40.0 KB

Numai bine!