Results 1 to 1 of 1

Thread: Citeşte înainte de a posta în această secţiune

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

Default Citeşte înainte de a posta în această secţiune

Întrucât s-au adunat foarte multe threaduri în secţiunea de "Dezvoltare", gen "nu-mi merge aia, repar-o tu", mă simt obligat să folosesc din karma mea de ub3r moderator, pentru a stabili un set de reguli simple şi de a încropi un ghid care să vă folosească pentru a primi un răspuns la obiect din partea oamenilor care se pricep.

Reguli:

1.Înainte de a posta o problemă legată de sursele pe care le instalaţi, puneţi mâna pe manualele de PHP/MySQL/xHTML/CSS. O să rămâneţi surprinşi când observaţi că (da... sunt un cacofon incurabil) creierul vostru poate şi procesa informaţia.

Cărţi şi linkuri recomandate:2.În cazul în care nu aţi găsit soluţii la probleme voastre şi v-aţi hotărât să creaţi un nou thread, puneţi-i acestuia un titlu cât mai sugestiv. Acest lucru va ajuta foarte mult funcţia de search a forumului. Exemple:
    Greşit: "Help pls!", "Am nevoie de ajutor", "Probleme sursă" etc.
    Corect: "Export baza de date", "Fatal error: Allowed memory size", "Table xx doesn't exist" etc.

3. Răsfoiţi bine şi threadul http://forum.torrents.ro/dezvoltare/...e-tracker.html înainte de a posta.

4. Această secţiune nu funcţionează pe principiul "mură-n-gură". Folosiţi-vă puţin cerebelul înainte de a cere ajutor aici.

5. Nu se oferă suport pentru sursele modate de x, y, z, ci sfaturi şi/sau soluţii la probleme legate de PHP/MySQL/xHTML/CSS.

6. Aici nu se recrutează coderi, pentru acest lucru aveţi thread separat: http://forum.torrents.ro/trackere-no...tor-coder.html .
    "Postmodernism is a complete assault on two things: One, it’s an assault on the metaphysical substrate of our culture, and I would say that the metaphysical substrate looks something like a religious substrate, so it’s a direct assault on that; and the second thing it’s an assault on is everything that’s been established since the enlightenment; rationality, empiricism, science.. everything; clarity of mind, dialogue, the idea of the individual, all of that"

dr. Jordan B. Peterson

2. The Following 3 Users Say Thank You to johnake For This Useful Post:

ghowz (12-18-2009), razvy08 (01-16-2010), Tektonik (12-18-2009)