Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 153

Thread: Counter Strike 1.6

"hello, world!" sparcky01's Avatar

Hai ca se transforma intr-un topic de reclama la serverele de cs si cred ca nu asta a fost scopul.

nu incepeti sa jucati cs provoaca dependenta

3. The Following User Says Thank You to vancica For This Useful Post:

BaDy (04-03-2010)

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Quote Originally Posted by vancica View Post
    din proprie experienta asta ! a?
    Ie bine sa fii prost!

Spam Master BaDy's Avatar
    Blog Entries
    2

Quote Originally Posted by vancica View Post
    Chiar ca

Zilnic joc 2-3 ore CS

lasati serverele , ati jucat careva din voi vreodata in competitii ? LAN Party-uri , PGL , ESWC , Campionatul National ?
    Daca da spuneti-ne si noua cateva din reusitele voastre in acest joc
    Iepurii vor sa cucereasca lumea.

Dovada:

Blog Entries
    2

Eu joc numai de 1 an cs cu pauze

Mai am de invatat CS ca sa ma bag intr-un clan

Ce am reusit cel mai mult?

Sa joc 900 ore pe un Server

Blog Entries
    3

pe mine m-a plictisit atat de rau jocu asta inca ma las de el
    Ie bine sa fii prost!

eu am vreo 3 4 luni decand mam lasat de cs eu aveam server si forum

era foarte bun serverul ajungesem cu el printre cele mai bune servere era non stop full

m-am referit daca a castigat cineva vreun premiu, daca sunteti in vreo divizie in PGL, sau daca ati fost in vreo competitie in strainatate la jocul asta
    Iepurii vor sa cucereasca lumea.

Dovada:

sa imi zica si mie cineva un server care are nevoie de admini sv serios etc sa aiba jucatori nu foarte multi dar atat cat sa poti juca cu cineva sa aiba forum sau sa imi zici cu cine iau legatura si daca e nevoie de ore sau etc

ms mult .

Blog Entries
    2

Quote Originally Posted by maryus1991 View Post
    sa imi zica si mie cineva un server care are nevoie de admini sv serios etc sa aiba jucatori nu foarte multi dar atat cat sa poti juca cu cineva sa aiba forum sau sa imi zici cu cine iau legatura si daca e nevoie de ore sau etc

ms mult .
    Ai Steam?
    Cel mai sigur server no codati,full si dimineata ,22 sloturi,Steam ON etc. sunt serverele PGL

nam steam ca nu prea am chef sa dau banii asa..... si in legatura cu admine vreau sa aud

p.s am si experienta si o sa cumpar steam daca .. necesita

Quote Originally Posted by BaDy View Post
    Ai Steam?
    Cel mai sigur server no codati,full si dimineata ,22 sloturi,Steam ON etc. sunt serverele PGL
    Intră destui și acolo, mai ales pe hs only & respawn, numai că nu prea rezistă :P
    Pe cel normal nu prea prind loc(nici că īncerc mai mult de 5minute) și chiar ar fi culmea să plătesc pentru un slot.

Se bagă cineva la un aim ladder, 1 vs 1, pe esl?

betiv

daca i careva care joaca zombie mod..add plzz

Daca am facut cv greseala..un moderator sa-mi stearga postu
    Last edited by iLink; 05-30-2010 at 09:10 AM. Reason: fara reclama la servare de cs
    Un oarecare!

Nu inteleg mai exact ceea ce ne place in CS dar majoritatea celor care l-au incercat,devin dependenti si joaca mereu.
    Nu inteleg totusi de ce,serverele mari,pentru ca multa lume incearca sa intre,sa-i puna sa plateasca pentru un slot.

Blog Entries
    3

pai ai chat si poti sa vorbesti cu altii, te plimbi pe harti mari (sunt si multe harti , multe moduri)
    Ie bine sa fii prost!

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Lansarea PlayZeek Romania

Īncepānd de astăzi, 16 Iunie, PGL și ComputerGames.ro au deosebita plăcere să ofere comunității naționale o nouă platformă de Counter-Strike - un sistem care īnglobează toate formele de joc, fie că īl practicați de performanță sau de distracție - PlayZeek Romānia.
    "Counter-Strike-ul reinventat" a fost deviza pe care s-au pus bazele celei mai populare platforme de joc din cadrul comunității suedeze - o adevărată "pepinieră" a jucătorilor și echipelor de top mondial.

Pe PlayZeek tu şi prietenii tăi veţi putea juca Counter-Strike īn toate modurile posibile: servere publice, respawn, gungame, retro, fun, gathere, laddere şi turnee. Peste 300.000 de jucători au īn acest moment acces la statistici personale, ranking şi multe alte facilităţi care īţi fac comunicarea mai uşoară cu partenerii de joc. La ora asta peste 9000 de jucătoi intră zilnic pe site şi peste 6000 se joacă pe serverele PlayZeek din Suedia, Norvegia, Finlanda, Danemarca, Germania sau Rusia.

Playzeek Romānia este operat de ComputerGames.ro. Scopul nostru este să fim destinaţia preferată a jucătorilor de Counter-Strike.

VOIPlay

Pentru a juca pe PlayZeek ai nevoie de clientul VOIPlay, care se downloadează īn timpul īnregistrării, un cont valid de Steam şi cunoştinţe primare de folosire a unui calculator. Toate serviciile PlayZeek sunt īn browserul de web. Īţi recomandăm sa foloseşti o versiune de browser cāt mai nouă (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, IE8, etc.)
    Clientul VOIPlay funcționează ca program de comunicare audio (o alternativă de nerefuzat pentru Teamspeak sau Ventrilo), anticheat (pe lāngă funcțiile anticheatului PGL, VOIPlay afișează automat screenshoturile jucătorilor īn profilul lor de pe site și īnregistrează automat demo-uri paricipanților īntr-o competiție) și platformă de interacțiune cu prietenii tăi (dacă nu vrei să te joci din proprie inițiativă este de ajuns să ai clientul VOIPlay deschis și prietenii te pot invita pe servere, la gather sau īntr-un turneu cu mixul/echipa)

Fără IP, fără parolă!

Cu un singur click te conectezi pe serverul de joc. Statisticile tale se īnregistrează automat şi vor fi disponibile pe site imediat dupa deconectarea de pe serverul de joc. Statisticile sunt calculate pe baza unui algoritm foarte performant, care reflectă foarte corect implicarea ta īn joc.

PlayZeek are propriul sistem anti-cheat, care e instalat pe toate serverele disponibile īn Arenă. De asemenea, există un sistem prin care poţi rezolva eventualele conflicte apărute īn timpul meciurilor.

Serverele PlayZeek

Adăugăm īn permanenţă servere, pentru a putea oferi un număr nelimitat de servere, pentru toţi cei care vor să se joace pe cea mai performantă platformă de Counter-Strike din lume. Īn acest moment, pe PlayZeek sunt integrate urmatoarele jocuri:

# Counter-Strike 1.6
    # Counter-Strike Source

Serverele Publice

Serverele noastre au nişte funcţionalităţi unice īn lume. Valoarea totală a echipei este calculată īn permanenţă, iar jucătorii sunt mutaţi după fiecare rundă, pentru a avea tot timpul echipe echilibrate. Pe unele servere veţi putea intra doar dacă vă īncadrați īntr-o categorie superioară de skill, īn timp ce altele sunt rezervate jucătorilor īncepători și amatori. Cei care folosesc opţiunea BTB (BuddyTeamBalancing) īn VOIPlay vor fi puşi automat īn aceaşi echipă.

download voiplay-1-7-1
    Last edited by iLink; 06-19-2010 at 01:59 PM.

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

19. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

Zidi21 (06-19-2010)

Counter-ul s-a cocalarizat foarte mult in ultima vreme. De cand au aparut modurile w3, si toate rahaturile de editari au aparut MULTI cocalari. Cand ii vad pe unii "baah imi cumpar steam maine, pac-pac" nestiind ca steam =/= cs 1.6, steam e o platforma, steam nu inseamna cs.

Am avut posibilitatea sa joc cs 2-3 zile pana mi-a venit sursa noua (cea veche mi s-a ars, si am acum un crappy pc) si am ramas uimit. La Internet, 75% din servere sunt romanesti, am ales unul random, am intrat si ghici ce? toata lumea cu nick-uri cu toate inimioarele si rahatelele posibilie de genul #@&^@!&@!^#&@!^@!&$#@ care urlau una intruna "CODAAATULE" "BAAA SCOATE WALL-UL". Cum nu am mai jucat cs de 3 ani, am dat si eu un headshot la nimereala (foarte suspect, btw, care rezuma faptul ca cs e un joc TAMPIT, cu mecanici proaste) si au urlat aia intr-una ca am aim si mi-au facut o gramada de poze si ma implorau sa le dau pozele. Am ramas scarbit. Am zis ca e serverul prost, nui nimic, intru pe altul. Nici nu intru bine si deja incep sa ii vad cu mesaje "r3 all" deja cand vad cuvintele alea 2 ma ia cu nervi. Dovada de cocalarism PUR. Si asta era pe servere publice CLASICE, fara moduri, nu inteleg rostul modurilor, au stricat tot jocul. CS 1.6 trebuia sa fie un TACTICAL SHOOTER, cu teamwork, nu ce e acum, cu moduri si tampenii. Zombie, w3, whatever. Am ajuns sa vad lumea care se crede PRO la cs 1.6 ca stie sa sara nu stiu cati metri cu crouch + jump sau nu stiu ce tampenii, care daca nu dau headshot-uri cu awp-ul isi cer scuze de la tine ca nu ti-au dat hs, sau daca le dai tu bodyshot te injura ca la usa cortului ca esti noob ca dai dupa corp vezi doamne.

Acum 3 ani jucam si eu foarte bine, eram intr-un clan ok, jucam meciuri prin nustiu ce divizii, era altceva, nu erau atatia fraieri. Daca as juca din nou 1 saptaman si mi-as intra in "forma", umilesc toata prostimea de cocalari cu headshot-urile lor PRO.

Pacat, pentru unii CS 1.6 si DOTA sunt Game of the Year an de an.

Au incercat Valve ceva cu CSS dar vedeti voi, nu toata prostimea isi permite sa il cumpere, si vezi doamne, e de "noobi". Sper sa faca Valve in viitor un Counter Strike 2.0 pe un Source Engine 2 (cand o sa apara ) si sa il faca 60 de euro sa nu aiba toti cocalarii acces la el si sa fie un REMAKE 100%.

21. The Following User Says Thank You to Undeath For This Useful Post:

dr.Bacalbasa (07-29-2010)

Blog Entries
    3

Au incercat Valve ceva cu CSS dar vedeti voi, nu toata prostimea isi permite sa il cumpere, si vezi doamne, e de "noobi". Sper sa faca Valve in viitor un Counter Strike 2.0 pe un Source Engine 2 (cand o sa apara ) si sa il faca 60 de euro sa nu aiba toti cocalarii acces la el si sa fie un REMAKE 100%.
    Cine a zis ca e de noobi ? La ce succes are jocu asta sigur o sa ii faca un remake.
    Ie bine sa fii prost!

Torrents.ro Member dr.Bacalbasa's Avatar

undeath , ai mare dreptate ... counter strike-ul a devenit un joc pentru cocas. Acum 4-5 ani jucam si eu cs , dar nu erau atat de multi copii turbati ( probabil pentru ca acum toti au net) , si era mai frumos plus ca nu erau atat de multe versiuni care de care mai tampite.

Dar am jucat si eu prin februarie anul asta , o singura data ... (la insistentele unui vechi amic) si am ales impreuna un server la intamplare ... si ce sa vezi , vesnicele cuvinte care nu le suport nici eu : "re all" si toata fereastra plina de injuraturi , nick-uri care de care mai siropoase gen " Bo$$ da Bo$$", "JmeKeru"," Ca$h " si alte rahaturi . Am jucat 30 de minute , cat a tinut harta apoi am iesit ca n-am mai suportat .... prea multi copii disperati. Dupa joc ma gandeam la ce mentalitate or avea prichindeii aia, daca stau non stop cu nasul in pc.

Iar din cate stiu Counter-Strike-ul a fost creat ca simulator , pentru armata si alte smecherii (teamwork).... ca sa se antreneze soldatii (vazusem pe un site american, cum jucau soldatii) .