Results 1 to 8 of 8

Thread: Recomandare tutun pentru tigari

Default Recomandare tutun pentru tigari

As avea nevoie de niste sfaturi din partea celor care folosesc asa ceva. Eu sunt fumator de Lucky-Strike, insa n-am gasit nicaieri de unde sa cumpar tutun apartinand aceleasi marci. Daca stiti vreo sursa, v-as fi recunoscator, dar si alte sugestii calitate/pret sunt binevenite.

daca este vorba de tigari de genul ...asa cum le facea bunicu din ziar ....
    hand rolling tobacco sau rollups
    nu am vazut tutun Lucky-Strike dar fumez de ceva timp DRUM

e bun dar un pic cam aspru inecacios ...mai din topor ca sa zic asa in schimb ceea ce prefer dar nu gasesc pe la noi este Golden Virginia

mult mai catifelat si mai placut decat DRUM

preturile variaza

Drum 50 g undeva intre 35 - 40ron
    Golden Virgini 50g - 11-12 lire sterline

daca stai in bucuresti este un magazin pe la victoriei cu asa ceva unde gasesti de toate incepand de la foite de 1 ron pachetul pana la tutun de pipa de 89325238 ron 5g sau daca nu ....tutungeria din cora militari drum 36.5 ron 50g
    Last edited by players; 08-12-2010 at 09:54 PM.

4. The Following 2 Users Say Thank You to players For This Useful Post:

ghoos7 (09-19-2011),K 2 (08-12-2010)

tutun vrac turcesc. strong sau light, 20 de ron punga de 40 de gr. eu fumez de 6 luni si ies intre 50 -80 de tigari cu filtru.
    uite adresa tutun ieftin | pentru rulat | tigari rulate | aparat tigari | aparat de rulat | fumat - tutun ieftin pentru rulat tigari
    spor @

numai mincinosi......din 40 de grame de tutun nu poti sa faci mai mult de 45 de tigari

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

pentru 'grigu'.....intre 50 si 80 este o diferenta de 30 ...de tigari.....aberezi ?....asta inseamna aptoximativ 30 de grame de tutun...........pe cine incerci sa pacalesti ?.....daca vrei sa-ti vinzi produsele trebuie sa fi corect

Se gaseste pe un site de licitatii cunoscut (nu zic numele). Pretul este in jur de 75 lei cutia de 200 gr din care ies putin peste 10 pachete. Cine spune ca ies mai multe minte.

Default bravo tata..

este exact cum ai spus ....din 2oo de grame ies aproximativ 10 pachete de tigari , deci aproximativ 200 de tigari...restul sunt povesti ...fiecare trebuie sa-si faca un calcul daca la preturile pe care la cer uni acum mai este rentabil sa cumpere tutun si tuburi sau mai bine cumpara produsul finit....desigur ca mai sunt si cativa care sunt corecti , dar marea majoritate sunt niste fraieri ...pe cati cred ca pot pacali ?...daca ei cred ca daca cererea este e mare pot creste preturile.....gresit ! la preturi mari nu mai este tentant sa-ti faci singur tigarile.....inca se mai gasesc tigari de contrabanda la 8 lei pachetul . deci de ce m-as chinui sa -mi fac singur tigarile daca un pachet m-ar duce la mai mult de 7 lei ?

Cine se poate lasa de fumat, il felicit, eu nu am reusit. Eu am [editat pentru reclamă]aparat de facut tigari[/editat pentru reclamă] prin injectat tutun in tuburi goale de tigara gata confectionate, tuburi de tigari goale, cat si tutun de diverse marci, arome si tarii. Aparatul de facut tigari prin injectat tutun in tuburi poate fi manual sau mecanic. Am tutun de diverse marci, tarii si arome. Tutunul Poate fi vrac, ambalat in pungi, in cutii sigilate, etc. Tot ce e nevoie sa fac tigarile singur intra intr-o borseta si nu costa mult, cred ca isi permite fiecare. Eu am economisit peste jumatate din cat dadeam pe tigari inainte, fara sa simt o diferenta in minus la calitate.
    Last edited by johnake; 10-27-2012 at 10:45 AM.