Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 73

Thread: TheGeeks.bz

Si eu mi-am facut
    .................................................. .................................................. ............

Ieri mi-am facut cont.
    Nu am downlodat nimica
    Azi : Account Disabled....why?....really?

Incearca sa intri pe IRC sa discuti cu ei.
    "A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep."

Asta fac.Am lasat un mesaj pe canalul lor de support de 30 minute....dar pana acuma nu a raspuns nimeni

Au zis ca "the sytem has locked the account and that we can't do anything and you will never be able to make a new account" EVER.....fuck my life

Atat? Mi se pare necaracteristic lor. In fine, nu stiu ce s-a intamplat.

Au dreptate,nu mai poti face altul.Eu la al doilea sau la al treilea m-am lasat pagubas .Poti incerca sa iti faci altul verificand regulat inscrierea,uite chiar in momentul acesta poti incerca sa iti faci alt cont,poate merge.Oricum sa nu iti para rau ,nu e cine stie ce.

a zis ca nu tine cont de IP etc ci de adresa mac.
    Daca schimb placa de retea ? Pt ca acuma daca incerc sa fac cont zice IP banned desi am incercat si rcs si upc.
    Ce parere aveti ?
    pana cand e free sign up daca stie cineva ?

Eu dupa un an de zile nu am mai putut folosi contul pe motiv ,mi s-a spus pe irc, ca as folosi nu stiu ce programe sau situri proxy pentru a masca ip,pentru ce as face acest lucru?Niste bulangi si ei si scripturile lor de *****.Signup free e mai mereu,verifica din cand in cand.
    //edit: Cred ca exista programe de modificat adresa mac,verifica pe google.
    Last edited by privat; 03-16-2017 at 08:05 PM.

Quote Originally Posted by privat View Post
    Oricum sa nu iti para rau ,nu e cine stie ce.
    Depinde. Poate contentul lor unic nu reprezinta ceva interesant pentru tine, nu inseamna ca e valabil pentru toata lumea. Am avut nevoie de destule torente si din alte categorii decat din cele "exclusive" pe care nu le-am gasit pe alte trackere de e-learning de "elita", iar comunitatea de acolo este chiar faina.

Există vreun motiv pentru care dau cu ban īn stānga și īn dreapta la noii veniți? Aveam 6 torrente downloadate + rație >1...
    Au cumva vreo politică īmpotriva VPN-urilor?

Da, au o politica impotriva VPN-urilor si a oricarei forme de proxy. Daca folosesti conexiune directa de la providerul tau de internet, nu ai probleme.

Si eu am folosit VPN la un moment dat (acum cativa ani), dar am primit un avertisment si am rezolvat situatia in mod amiabil prin PM.

Dau voie cu VPN doar dacă ești Power User sau donor. (am aflat și eu acu, ce să fac):

TheGeeks is going to trial permitting, like some other tbz sites, Power User Grade or above exclusive use of ONE proxy/VPN service of their own choice.

NOTE: This offer does NOT extend to userclass grade as a default permission.

User Grade members must have EITHER EXPRESS written permission on the users account by an administrator/sysop # - OR- the user has a yellow star for donations previously made.

The above is an admin exception and can be withdrawn at anytime*, by giving notice, Individually by person or by announcement if the trial ends/stops.

Mi-au reactivat contul + warning 4 săptămāni.
    Last edited by kywy; 03-17-2017 at 04:49 PM.

Man am schimbat placa de retea si implicit si adresa MAc ....si tot zice IP banned cand incerc sa fac signup.
    Am incercat si de pe Rcs rds si de pe UPC....fuck my luck
    Nu stiu ce sa mai fac sau daca mai are rost.

Short Story : account disabled because I logged with the user name on my phone ....account/ip all banned 4 life.

Misty69 daca iti doresti asa de mult cont,roaga pe cineva apropiat ruda/prieten sa faci cont de pe calculatorul lui sa iti poti descarca ce iti foloseste tie.Zic si eu.

Sign up closed
    Am incercat dar nu erau online cand mai era deschis sign up-ul
    fml

Misty69, este ceva specific ce doresti sa downloadezi de acolo sau voiai un cont ca sa explorezi continutul si sa downloadezi pe parcurs diverse materiale de la ei?

Ar fi a doua varianta sa downlodez in timp tutoriale noi pt web development , tutoriale adobe sau altceva ce pare interesant.Din cate m-am uitat cateva minute pe site parea sa fie exact ce imi doream geek stuff.
    Avea tot felul de tutoriale IT si nu numai , era mai generalist in continut.Foarte multe lucruri care nu gaseam pe alte trackere care au continut generalist.

Ce ma enerveaza pe mine e chestia ca pt ca am intrat pe mobil o data tot contul/ip/pc etc a fost banat for life.
    Acum poate in viitor sa fac rost de un inv pe bitspyder (care am auzit ca e la fel dar mai mult pe IT) din moment ce pe thegeeks sunt banned 4 life

knowledge is power

Pe Bitspyder gasesti mult mai multe torente cu continut de web development. Ce tehnologii te intereseaza in mod special in momentul de fata?

Pentru a afla mai multe despre trackere in directiile care te intereseaza pe tine, poti intra aici: http://forum.torrents.ro/showthread....aut-un-tracker

Poti eventual sa explorezi un pic comunitatea T.ro, implicit sa strangi mai multe postari si sa cresti in credibilitate pentru a putea participa la sectiunea Bursa de invitatii si sa faci cereri.

Daca ai nevoie de ceva specific de pe TheGeeks acum, contacteaza-ma prin PM si discutam.

20. The Following 2 Users Say Thank You to vlafy For This Useful Post:

Misty69 (03-17-2017), tastatura (03-18-2017)

pt Web Development : HTML5/CSS3 , JavaScript , NodeJS , PHP , Sql/MySql , Ruby
    Tutoriale Adobe Photoshop , Priemire Pro , After Effects
    si tutoriale generale de computer science

nu e nimica urgent ca am destul materiale pe hdd peste care trebuie sa ma uit dar doream asa in timp sa mai adun cate ceva tutoriale mai actualizate cu noile tehnologii

Mersi Vlafy