Page 3 of 149 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2961

Thread: CHDBits.co

Banned

Uite aici, sper ca am inteles bine ce vrei si am facut screen la ce trebe

Si aici printuri cu cele mai noi releseauri...

In screenuri nu prea prinzi tot calumea... oricum parerea mea e ca are torrente super ok.
    Last edited by MarcusM; 10-19-2010 at 05:14 PM.

2. The Following 4 Users Say Thank You to MarcusM For This Useful Post:

Maty (10-19-2010), puroi (10-19-2010), oBoom (10-19-2010), socon (10-19-2010)

Life is not fair... Maty's Avatar

thx bro, m-am lamurit, imi ajunge hdbitsu

Trackerul asta, creste vazand cu ochii . Eu am cont la ei de (1 year 7 months ago), de pe cand aveau sub 2k torrente active pe tracker . In ultimele 4-6 luni, se urca din ce in ce mai multe encode-uri interne (-CHD si -CHDTV), de o calitate destul de buna zic eu.
    Dupa parerea mea, daca esti fan HD , acest tracker este perfect ! Am setat RSS acu vreo 4 zile pe toate encode-urile 720p-CHD , si sa stiti ca ratia se mentine foarte usor (am facu in 4 zile peste 500 Gb upload, ratie peste 2 pe fiecare film, 5 ratie la unele torrente pentru ca sunt multe snatch-uri la release-urile interne !)
    Asa ca : ratie se face usor, torrente multe si de calitate buna, exact ce-mi trebuie (desi detin si hdbits) .
    Last edited by Mirel Radoi; 10-19-2010 at 06:14 PM.
    ,
    Respect : -
    F*ck : fail list, XtremeDC

DiRector'ScuT TzUsKa bubucea's Avatar
    Blog Entries
    1

In cateva zile am facut si eu 150 GB upload cu rds'ul si aproape 2000 de puncte. Sta foarte bine alaturi de HDbits si chiar ai ce alege din cele 23000 de torente.
    Asa cum a zis Mirel Radoi encode'urile CHD sunt foarte bune.

"Save the world... there is no other !"

Am cateva intrebari, este permis preseed-ul? Exista vreun numar de ore care trebuiesc respectate dupa downloadarea unui torrent? In Rules & FAQ n-am gasit.

Banned

din ce citisem eu la inceput cand am intrat trebuie doar sa ai grija la ratie sa nu fie mica... nici eu nu gasisem cat trebe sa stai minim la seed, deci banuiesc ca ratie 1 la torrent sau stai cat poti la seed si in rest sa ai grija la ratia generala. Despre preseed sincer nu stiu nimic concret dar cred ca ai voie... oricum sfatul meu la inceput e sa urmaresti episoadele noi puse ca alea deobicei sunt free(unele din ele) si te ajuta mult in rest oricum poti lua orice ca faci ratie... la un torrent de 30 de gb(din care oricum nu a fost contorizat tot downloadul, unele au 30% altele 50% sau free) am uploadat 21 gb +. Deci oricum o dai iesi cu ratia pe plus

ps: cum am mai zis merita sa ai cont aici, pentru mine e primul tracker hd care intradevar ma multumeste.(in afara de hdbits.org am avut cont peste tot).

Mkay, thx. Cine detine cont check this out http://forum.torrents.ro/cereri/9679...tml#post314584

DiRector'ScuT TzUsKa bubucea's Avatar
    Blog Entries
    1

Se face preseed la greu am vazut, eu nu am invite ca am cont de nici o luna de zile, altfel iti dadeam fara probleme w1rE.

"Save the world... there is no other !"

Quote Originally Posted by bubucea View Post
    Se face preseed la greu am vazut, eu nu am invite ca am cont de nici o luna de zile, altfel iti dadeam fara probleme w1rE.
    Dap si in plus se face si foarte greu rost de o invitatie poti sa scoti un maxim de vreo 10-20 de seedpoints/ora ( cu multe multe torrente la seed ) si pentru o invitatie ai nevoie de 50.000 de puncte . Deci ai nevoie de cateva mi de ore bune , ar fi frumos sa primesti o invitatie cand avansezi la PW sau EU .

asta inseamna ca trebuie sa stai la seed nonstop cel putin juma de an pt o invitatie. Daca stai la seed doar dupamiaza si seara (cun fac majoritatea userilor obisnuiti), asta ar insemna cel putin un an.

Concluzie: daca nu distribuie ei invitatii tuturor cum au facut recent pt sarbatoarea lor nationala, se intra foarte greu !
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Sigur se va gasi cineva care are.
    @bubucea stiu

Quote Originally Posted by w1rE View Post
    Sigur se va gasi cineva care are.
    @bubucea stiu
    asteapta cel tarziu pana maine dupa-amiaza, am dat un pm cuiva din staff si astept raspunsul lui sa vad daca imi da posibilitatea de a te invita aici. Pana acum cateva zile ploua cu invitatii pe acest tracker dar le-au retras!

14. The Following User Says Thank You to Capitanz For This Useful Post:

Maty (10-19-2010)

Mersi de info, astept PM atunci.

Quote Originally Posted by Capitanz View Post
    asteapta cel tarziu pana maine dupa-amiaza, am dat un pm cuiva din staff si astept raspunsul lui sa vad daca imi da posibilitatea de a te invita aici. Pana acum cateva zile ploua cu invitatii pe acest tracker dar le-au retras!
    daca erai atent la ultimul meu post am si spus de ce a plouat cu invitatii: A fost o sarbatoare nationala a Chinei si au dat invitatii tuturot userilor. Eu sunt abia User si am primit 2 invitatii. Altii mai mari ca mine poate au primit mai multe. Asta nu inseamna ca vor da invitatii prea curand, ba chiar avand in vedere ca au dat tuturor userilor si trackerul tocmai ce si-a facut plinul, sunt convins ca nu vor mai da invitatii multa vreme...

PS: nu-mi dati PM ca cele 2 invitatii nu au facut prea multi pui la mine...
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

pacat daca spuneti ca e ok ....chiar caut ceva trackere HD ...nu de alta dar e si calitate si iti faci si ratie daca ai seedboxuri sau servere dedicate....asta e mai caut poate gasesc ceva cu HD
    ...eu ...si restul

Quote Originally Posted by ciutura View Post
    pacat daca spuneti ca e ok ....chiar caut ceva trackere HD ...nu de alta dar e si calitate si iti faci si ratie daca ai seedboxuri sau servere dedicate....asta e mai caut poate gasesc ceva cu HD
    de ce nu incerci Bit-hdtv ?

CHDBits:
    -Registered Users / Limit 37,827 / 40,000
    -Torrents 26,305
    -Peers 290,708 din care 270,054 sunt seederi

bit-hdtv:
    -Registered users 21,996
    -Torrents 23,550
    -Peers 76273 din care 70299 sun seederi

Concluzie: content-ul este apropiat chiar daca peersii sunt de cel putin 3 ori mai multi pe chdbits. Dar nu te lasa pacalit de peersii multi pt ca sunt si multi chinezi cu care ai peering foarte slab ! Si cel putin un sfert din torrentele alea sunt filme sau seriale chinezesti...

Parerea mea, chdbits este peste bithdtv doar in ceea ce priveste release-urile interne CHD. Daca nu esti vreun fan CHD, nu prea are rost sa te agiti

chdbits e mult mai bun ca bithdtv.... in primul rand pack-urile foarte bune, apoi nr de peersi (eu am peering bun cu chinezii in general, plus ca au intrat si multi romani recent), bithdtv n-are grup intern (chd- nu cred ca trebuie sa mai zic ceva de ei..), pe chd se gasesc atat releasuri de scena cat si esir sau ctrlhd mai multe ca pe bithdtv...
    (bine preferatu meu e hdchina - astia au un nou grup, sihd, care este superb, plus ca urca wiki, chd, esir, ctrlhd plus cam tot ce apare pe acena, sa ai viata grea cand vrei sa alegi... nu e regula de pe chdbits sau hdbits-> unde se permite uploadarea unei singur release al unui film intr-un anumit format, cu exceptia grupului intern.... ->dar fiecare cu placerea lui...)

ps: in general imi plac filmele chinezesti, japoneze si coreene, pt mine este un mare plus nu un minus..
    Last edited by Lucifer9999; 10-20-2010 at 10:17 AM.
    "It only ends once. Anything that happens before that is progress!"

// solved

25 caractere.........

Banned

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    de ce nu incerci Bit-hdtv ?

CHDBits:
    -Registered Users / Limit 37,827 / 40,000
    -Torrents 26,305
    -Peers 290,708 din care 270,054 sunt seederi

bit-hdtv:
    -Registered users 21,996
    -Torrents 23,550
    -Peers 76273 din care 70299 sun seederi

Concluzie: content-ul este apropiat chiar daca peersii sunt de cel putin 3 ori mai multi pe chdbits. Dar nu te lasa pacalit de peersii multi pt ca sunt si multi chinezi cu care ai peering foarte slab ! Si cel putin un sfert din torrentele alea sunt filme sau seriale chinezesti...

Parerea mea, chdbits este peste bithdtv doar in ceea ce priveste release-urile interne CHD. Daca nu esti vreun fan CHD, nu prea are rost sa te agiti
    Ce ai scris tu aici legat de numere e corect dar nici nu se compara bit-hdtv cu chdbits... in numere diferenta nu pare mare (cu excepatia userilor) dar ca si tracker in general diferenta e imensa... am bit-hdtv de foarte mult timp si nu l-am folosit nici pe un sfert cat folosesc chdbits(si sunt membru doar de 1 luna). + ce a scris Lucifer9999

ps: Am terminat toate cele 3 requirements! (30gb down 50gb up si 1500 bonus pts) Acum incep sa strang 50.000 bonus pts pentru o invitatie :P
    Last edited by MarcusM; 10-20-2010 at 01:33 PM.

Senior User sphynx's Avatar

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    Concluzie: daca nu distribuie ei invitatii tuturor cum au facut recent pt sarbatoarea lor nationala, se intra foarte greu !
    La cat mai multe sarbatori atunci, sa prind si eu ceva, trai-le-ar Buddha si tot neamu