Results 1 to 7 of 7

Thread: Convorbiri gratis cu Viber

Thumbs up Convorbiri gratis cu Viber

Viber o noua aplicate care s-a facut remarcata in Android Market datorita faptului ca ofera utilizatorilor din intreaga lume posibilitatea de a comunica gratis cu conditia ca ambii utilizatori sa aibe aplicatia instalata si sa beneficieze de o conexiune WI-fi sau 3G.Se pot efectua apeluri vocale cu o calitate ridicata sau se pot trimite simpe SMS-uri absolut gratis si nu nevesita nicio parola sau inregistrare.

Viber este disponibil gratis in Android Market Convorbiri gratis cu Viber | Android Blog

...interesant.
    O sa incerc si eu aplicatia.

Eu nu am cu cine sa o incerc, deocamdata ! Azi am aflat si sunt la munca. Dar o sa va spun daca aflu cat consuma din internetul de la vodafone, daca nu ai wi-fi acasa (asta m-ar interesa pe mine)

MT Staff inFormal's Avatar
    Blog Entries
    4

*internetzul (aka traficul inclus) se va consuma in functie de (setarile pt) claritatea/calitatea audio & video (desi nu cred ca e atat de avansata aplicatia incat sa-ti ofere optiunile astea)

in rest... spor la chat pe smartphone-uri
    Urmând rețeta de succes t.ro
    Mai întâi o ardem pe forum și apoi o ardem pe tracker

Da Skype ce are?

Video Chatting and 3G Calls on Android - Skype for Android - Skype

poti sa si suni de pe skype pe telefoane fixe din Romania la vreo 12 centi americani pe minut - vreo 0.08 euro + tva, ceea ce e destul de rezonabil daca n-ai minute multe incluse in abonament.

Din cate stiu Skype consuma intre 2 si 10 KB/s pt audio only, mai mult pt video.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

Skype schimba bitrate la streamurile audio si/sau video in functie de conditiile retelei, sunt sigur ca majoritatea deja stiati asta. El va incerca sa iti dea cea mai buna calitate (si o data cu asta sa consume si mai multa banda). Asta nu inseamna ca intodeauna va reusi sa-ti dea cea mai buna calitate sau ca are un consum extraoridnar, dar cu cat ai mai buna reteaua cu atat Skype va incerca sa foloseasca mai mult din ea pana la o anumita limita. Si apropo d-le gladiator te rog sa nu incurci sms-urile cu facilitatile de mesagerie text care sunt incluse in viber. Nu prea cred ca poti trimite un mesaj text (aici are sensul de instant message nu semeseu) vreunui telefon care nu are viber instalat, la fel cum se intampla si cu Skype.

Poti sa trimiti SMS, am incercat eu, in Spania fara nici o problema, fara nici un ban, abonamentul ,meu nu are sms-uri si la cost-uri e tot 0.00 de plata dupa 2 sms-uri trimise si 24 de ore trecute de cand am trimis