Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 36 of 36

Thread: American Horror Story (FX)

Salut,dintre cei care au vazut deja sezoanele existente,merita sa il urmaresc? imi place genul asta.

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Sezonul 1 si 3 in special sa le vezi.

Radio înseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara în care se întâmplă în fiecare zi câte ceva

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Si zici sa sar restul sezoanelor? nu ma ajuti deloc sa sti

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by alonso View Post
    Si zici sa sar restul sezoanelor? nu ma ajuti deloc sa sti
    Pai nici un sezon nu se leaga de celalalt, fiecare e cu povestea lui etc . Tu poti sa te uiti si la sezonul 2 care e foarte scarbos ,nu e horror ,e scarbooooos

Radio înseamnă PRO FM
    I

Pai nici un sezon nu se leaga de celalalt, fiecare e cu povestea lui etc . Tu poti sa te uiti si la sezonul 2 care e foarte scarbos ,nu e horror ,e scarbooooos
    Aaaa.in fine,ce-o fi o fi,ma uit,mersi fain de pareri man

Bai esti nebun?!

Sezonul 2 e cel mai tare. Azilul acela e foarte interesant si te tine lipit de ecran non stop.

Sezonul 1...e ok. Casa bantuita, fantome... te prinde.

Sezonul 3...e meah. Vrajitoare, dar o lalaie aiurea. Au clacat grav la acest sezon. S-au pierdut deja dupa primul episod.

Sezonul 4... circul. Am ajuns pe la episodul 5 acum multe luni si l-am abandonat. La un moment dat o sa il reiau.

Alonso... numai uita-te aici. Melodia asta e bestiala ( Era pusa celor din azil non stop )

Asa ca sezonul e bestial. Horror, mister si ..ciudat. Plus ca e cu SYLAR =)

Last edited by Maddoxro; 03-01-2015 at 09:13 PM.

7. The Following 2 Users Say Thank You to Maddoxro For This Useful Post:

alonso (03-01-2015), elGringo (08-30-2015)

In noul sezon apare si Lady Gaga. Se potriveste foarte bine.

Blog Entries
    98

Mai n-am zis ca nu-i bun,dar sezonul 2 chiar e scarbos,deci fiecare cu gusturile lui, vreau horror ,nu scarbos, scarbos poti gasi multe...dar HORROR bun ,rar.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Tema de sezonul asta nu a fost pe gustul meu, motiv pt care nu l-am terminat, dar toate restul mi-a placut.
    Primul a fost cel mai aproape de un horror traditional, dar mi-a placut la fel de mult al 2-lea.

11. The Following User Says Thank You to Fluke For This Useful Post:

iLink (03-02-2015)

Am terminat primul sezon,foarte bun,mi-a placut mult.
    Acum caut sa iau sezonul 2, iLink vreau sa vad cat de scarbos este :P

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by alonso View Post
    Am terminat primul sezon,foarte bun,mi-a placut mult.
    Acum caut sa iau sezonul 2, iLink vreau sa vad cat de scarbos este :P
    Vizonare placuta

Radio înseamnă PRO FM
    I

Vizonare placuta

Multumesc domnu'

25defantome!

Blog Entries
    98

Radio înseamnă PRO FM
    I

16. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

bubucea (08-30-2015)

Blog Entries
    98

Săptămâna trecută cu siguranţă a fost una fericită pentru fanii seriei antologice American Horror Story, zilnic fiind publicate informaţii şi poze promoţionale pentru noul sezon ce va debuta în această toamnă, Hotel. Pe lângă materialele promoţionale destul de aşteptate, în sfârşit am putut afla cu personajele cărui sezon din anii anteriori ne vom revedea din 7.10, creatorul Ryan Murphy declarând în nerepetate rânduri că S5 are legătură cu una din poveştile precedente. Aşadar, cu cine ne vom reîntâlni?

-S5 este legat de primul sezon American Horror Story: Murder House, unul din noile episoade fiind dedicat prezentării acestei conexiuni, totodată urmând să avem ocazia de a o revedea pe Marcy, agenta imobiliară care a vândut casa cu pricina familiei Harmons. De aceasta dată o vom vedea prezentând o proprietate designerului vestimentar Will Drake şi fiului acestuia (aici).

-personajele cunoscute publicului din sezoanele precedente urmează a-şi face apariţia în jurul episoadelor 6-7;

-şi anul acesta se va pregăti ceva special de Halloween, mai precis o poveste structurată pe două episoade, unul din ele numindu-se ‘Devil’s Night’. Murphy îl va regiza chiar el însuşi, declarând că adoră prea mult scenariul pentru a-l lăsa altcuiva;

–Halloween. Pentru Halloween este pregătită o poveste specială ce va fi spusă pe durata a două episoade, “Devil’s Night” și regizată chiar de Ryan Murphy. Primul episod se va centra în jurul cinei speciale organizate de staff-ul Cortez, serată la care este invitată nimeni alta decât Aileen Wurnos, una din cele mai celebre criminale în serie din istorie. Lucrurile bizare par a nu se opri aici, la eveniment făcându-și apariția și detectivul Lowe care, văzând alături de cine va cina are de luat o decizie, inițial crezând că totul este o farsă cineva încercând să îl batjocorească și să îl facă să își piardă mințile. În a doua oră îl vom avea invitat pe actorul Darren Criss în rolul lui Justin, un hipster dificil care decide să plece cu iubita sa din Silverlake pe durata Halloweenului pentru a nu deschide colindătorilor. Atitudinea lor și cerințele exagerate o fac pe Iris să le pregătească ceva tipic zilei de la Halloween.

-acţiunea noului sezon este fixată în prezent, în Los Angeles anului 2015, Hotel urmând să aducă crime îngrozitoare şi pseudo-vampiri;

-întrebat în cadrul TCA Summer Press Tour de unde ideea pentru Hotel, Murphy a declarat că principala sursă de inspiraţie a venit din partea unui clip video cu un hotel presupus bântuit unde o fetiţă dispare din lift.

-conform echipei AHS, fiecare sezon a avut o culoare a sa prin care s-a putut defini, în prezent Hotel câştigând detaşat nuanţa de roşu sângeriu.

-ca în fiecare an, şi în acest sezon vom avea parte de o creatură tipică AHS şi conform declaraţiilor lui Murphy, Hotel ne va aduce cea mai deranjantă scenă aka ‘the most disturbing scene we’ve ever done’ (RM). Protagoniştii acestui moment vor fi nimeni alţii decât Sally, Gabriel şi monstrul misterios care trăieşte în interiorul hotelului.

-Lady Gaga este personajul central al sezonului 5, povestea de fundal fiind creată în jurul personajului său, Contesa. În cadrul TCA Summer Press Tour, Ryan Murphy a numit personajul acesteia Elizabeth însă în interviurile acordate EW a făcut referire doar ca The Countess.

-aproape de mijlocul sezonului, acţiunea se va axa pe originile Contesei şi pe povestea sa, arătându-ne de unde şi cum a apărut acest virus – Murphy preferă să îl numeasca virus antic al sângelui nedorind să se facă raportarea la vampirism, povestea sa având o cu totul altă direcţie de urmat. Cert este că toţi cei infectaţi tânjesc după sânge uman.

–Jessica Lange. Conform ultimelor informaţii, se pare că Ryan Murphy deja a început o serie de discuţii (&negocieri) pentru a o aduce pe Jessica Lange în cel de-al şaselea sezon AHS. Din câte s-au dat presei, se pare că actriţa nu exclude o revenire pe viitor, momentan lucrându-se la sincronizarea timpului său disponibil cu filmările unui potenţial S6. Faptul că acţiune noului sezon se petrece în Los Angeles din prezent, la cinci ani de la Murder House, fanii speră că Lange poate fi guest star interpretând-o încă o dată pe Constance.

-alte nume noi care s-au alăturat distribuţiei dar despre care nu se cunosc momentan informaţii en-detail sunt: Emma Roberts, Helena Mattson, Mädchen Amick, Kamila Alnes şi David Naughton.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

American.Horror.Story.S07E01.720p.HDTV.x264-AVS

Radio înseamnă PRO FM
    I