Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 121 to 130 of 130

Thread: Povesti la gura sobei - inceputurile site-urilor torrents in Romania

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    Esti asa sigur ca noi emanam aberatii ? La cinema daca nu ai avut timp sa te duci cand s-a lansat filmul...la revedere. Si in plus reteaua de cinema-uri la noi in RO nu acopera nici pe departe necesitatile populatiei. Sunt orase care NU au cinema ! Si poate vreau sa revad un film pe care l-am vazut deja ! Apoi, netflix e un rahat in ceea ce priveste conntent-ul. E foarte sarac comparativ cu libraria de filme care se poate gasi pe trackere. Acelasi lucru e valabil pt toata site-urile legale. p2p-ul are o colectie muuuult mai mare de orice fel de materiale decat au site-urile legale de download si de streaming. Aici nu e vb doar de bani sau de viata sociala...ci de a avea acces la ORICE...la TOT.
    Da ai dreptate,cu reteaua de trackere pe care o am ,rar sa nu gasesc un film fie el si din 1900 toamna....

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

Quote Originally Posted by Masonik View Post
    Ieşi afară şi aeriseşte-te puţin că emani aberaţii grave... Există cinema pentru filme, există netflix pentru seriale, există steam pentru jocuri, iar toate astea costă pe lună cu mult sub preţul unui seedbox decent. Asta e varianta low budget. Există şi aia free: youtube (muzică), google pentru filme/seriale. Aşa că scuteşte-mă!
    Ia intra talica pe toate trackerele, da-ti disable si stai pe Netflix. Eu platesc 50 lei la seedbox, intru pe FL si downloadez moca ce vreau, tu intri pe Netflix si te duci la cinema.
    De ce nu ai facut asta deja? Aa, stai putin ca iau de la labarii aia de pe trackere.
    De ce-ti place vere sa latri asa aiurea? Vorbesti de ceva ce tu nu esti in stare sa faci.

3. The Following User Says Thank You to Martzy For This Useful Post:

FlameMan (12-24-2016)

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Sau per a contrario, tu eşti sărac lipit... Nu ştiu cum stă treaba īn oraşul tău (presupunānd că stai la oraş), dar īn Sibiu, un bilet este 15 lei (cu reducere de student -10). 4 filme pe lună la cinema sunt sub 10 euro... Să nu-mi spui că e o avere. Pe aceleaşi principiu pot să extrapolez şi īn cazul celorlalte categorii, dar observ că tu vezi o singură cale ca măgarul. Ceau!
    netflix = fix pix. Sunt megatone de filme de care a auzit si un copil de ţāţă si nu exista acolo. Ce sa mai spun de filme din anii '40 - '70...
    La cinema ? pai te apuca pensia pana vine cu sareta sa aduca filmu de il vrei tu. Aaaa, daca vrei sa vezi numai filme de ultima ora , sa le vezi ininte de a aparea pe tractoare, ok. Da in rest, ce faci ?
    Tu 100 % esti din aia de se duc la cinema ca sa poata posta comment pe Filelist "l-am vazut la cinema, e marfa"

5. The Following 2 Users Say Thank You to oldmusic For This Useful Post:

asneter (12-24-2016), FlameMan (12-24-2016)

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    netflix = fix pix. Sunt megatone de filme de care a auzit si un copil de ţāţă si nu exista acolo. Ce sa mai spun de filme din anii '40 - '70...
    La cinema ? pai te apuca pensia pana vine cu sareta sa aduca filmu de il vrei tu. Aaaa, daca vrei sa vezi numai filme de ultima ora , sa le vezi ininte de a aparea pe tractoare, ok. Da in rest, ce faci ?
    Tu 100 % esti din aia de se duc la cinema ca sa poata posta comment pe Filelist "l-am vazut la cinema, e marfa"
    E nu postam pe filelist ,postam aici ca l-am vazut la cinema,e la alt nivel aici,ce stii tu,pe netpix ma intereseaza cat mai multe seriale sa aiba la care ma uit eu,filmele mai mult sau mai putin ma pasioneaza, ce-mi place vad la cinema,atunci cand apar,daca nu mai vad pe pc 1-2 pe an.

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

Quote Originally Posted by iLink View Post
    E nu postam pe filelist ,postam aici ca l-am vazut la cinema,e la alt nivel aici,ce stii tu,pe netpix ma intereseaza cat mai multe seriale sa aiba la care ma uit eu,filmele mai mult sau mai putin ma pasioneaza, ce-mi place vad la cinema,atunci cand apar,daca nu mai vad pe pc 1-2 pe an.
    pai daca nu ai treaba cu filmele, atunci ok. Daca urmaresti doar spam-movies e perfect, dar daca vrei filme adevarate, nu scoase la norma ce faci ? pentru cei carora le plac filmele netflix e complet inutil

Pentru mine Netflix e inutil si pentru seriale, mi-am facut abonament vreo 2 luni, am gasit putin material care mi-a placut si nu il vazusem deja. Nu au diversitate. Dar intradevar, majoritatea serialelor marca Netflix mi-au placut, asta ar fi singurul avantaj.

Există şi aia free: youtube (muzică), google pentru filme/seriale
    Nu stiu cum am ratat partea asta. Chiar nu ai nici o treaba cu fenomenul P2P.
    Cine crezi ca pune pe "Google" filme si seriale? Producatorii acelor filme, ai dreptate
    Orice film de pe internet a aparut din cauza Scenei sau anumitor grupuri/site-uri P2P. Daca nu exista Scena/P2P, respectiv site-uri de torente. mai gaseai tu filme pe Google la pulivara!

Quote Originally Posted by Martzy View Post
    Nu stiu cum am ratat partea asta. Chiar nu ai nici o treaba cu fenomenul P2P.
    Cine crezi ca pune pe "Google" filme si seriale? Producatorii acelor filme, ai dreptate
    Orice film de pe internet a aparut din cauza Scenei sau anumitor grupuri/site-uri P2P. Daca nu exista Scena/P2P, respectiv site-uri de torente. mai gaseai tu filme pe Google la pulivara!
    din ce stiu eu, Google e un motor de cautare, nu ai cum sa "gasesti pe google" filme....cel mult niste linkuri care duc catre.....il las pe el sa ghiceasca
    Da n-ai cu cine bre, nu mai consuma energia de pomana cu din astia ca el.

Ieşi afară şi aeriseşte-te puţin că emani aberaţii grave... Există cinema pentru filme, există netflix pentru seriale, există steam pentru jocuri, iar toate astea costă pe lună cu mult sub preţul unui seedbox decent. Asta e varianta low budget. Există şi aia free: youtube (muzică), google pentru filme/seriale. Aşa că scuteşte-mă!
    sa-mi iei de pe Yt un album FLAC sa il pun la colectie. Sa`mi faci o cinema cu filme din 70-80... ehehe

ontopic: Imi aduc aminte ca a fost o perioada cand la noi apareau trackere pe banda rulanta.. pe vremea cand IPLAY era sus.. si pe rSR nu iti dadea nimeni invitatie si pe bulaul de darkeingel .. si pe genialul de Malakai... parca era altceva...lumea facea asta din placere ..bine si acum dar cred ca am imbatranit eu

Cand s-a deschis TURMA a fost nebunie ) 99% din useri faceau fake .. si nu lua nimeni disable. Imi aduc aminte cand a aparut filezone (sfz), am zis asta pica in 2 saptamani si a tinut 7 ani. Baietii de acolo au facut o treaba minunata... va salut pe toti Emra daca esti pe aici da un semn si tu D0G (sau te-ai lasat de tot cum ai zis ?) si pacMakaveli ce mai faci omule nu te-am mai vazut de ani de zile ....

Pe departe cea mai funny perioada a fost cand a aparut FILELIST ... si mai ales off-topicul de acolo - SUBLIM .. cine stie cunoaste

epopea torrentelor romanesti, frumos thread⭐️