Results 1 to 5 of 5

Thread: Ce credeti despre UseNet.NL ?

Default Ce credeti despre UseNet.NL ?

Ce parerere aveti de Usenet.nl ? La ce foloseste si ce avantaje/dezavantaje sunt ? Am auzit si am citit ceva despre el dar chestia cu sa te inregistrezi si primesti 300GB trafic. Pana si sa folosesti un program dedicat este complicat sa faci niste setari ...

E o firma care are servere de newsgroups sau care e reseller pt o firma care are servere de newsgroups.

newsgroups sunt ca un mailing list la care useri se pot "abona" si de fiecare data cand te conectezi la newsgroup, serverul iti trimite o lista cu ce mesaje sau fisiere s-au postat pe newsgroup-ul ala.
    Apoi poti descarca fisierele alea. De ex cineva uploadeaza un iso al unui joc, la tine apare ca si cum ai vedea pe yahoo sau gmail 100-200 de mailuri fiecare cu o arhiva de 15-100 MB. In programul care il folosesti poti apoi sa bifezi toate mesajele alea si sa dai download si descarci arhivele ca si cum ar fi atasamente la un email.

Nu e nimic special la firma aia.

O firma foarte mare este astraweb.com : news.astraweb.com - Usenet News Server - $10/month

Iti dau acelasi serviciu pt 10$ pe luna (20$ pe 3 luni) la maxim 10mbps nelimitat (adica descarci cu 1.2 MB/s max cat vrei), sau 15$ pe luna nelimitat. Si poti folosi orice program de citit newsgroup-uri ca sa descarci fisiere.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

3. The Following User Says Thank You to Penemue For This Useful Post:

Valentin87 (04-25-2017)

Torrents.ro Member

Nu recomand la nimeni usenet.nl(e scam), incearca ceva de aici Usenet Newsgroup Server Reviews majoritatea colaboreaza cu Highwinds astia sunt cei mai mari Giganews,Highwinds si Astraweb(astraweb in momentul asta nu merita deloc- Astraweb's automated DMCA takedowns) totul apare ok in colectii in rest instaleaza alt program in afara de ce iti dau ei, foloseste auto-indexere(raw search) sau site-uri ca nzbs.org.
    g[/IMG][/URL]

Am avut candva nevoie de un film pe care l-am gasit numai pe o astfel de retea de newsgroup, si anume NZBmatrix. Toate bune si frumoase, am luat filmul fara probleme si aveam contul asigurat pe NZBmatrix pe multa vreme. Pacat ca la cateva saptamani a murit... De atunci m-am multumit cu celelalte optiuni: torrent, filesharing, edonkey.

Freshman
    MONA TILES COMPOUND, NR. CHHANI CIRCLE, CHHANI ROAD, VADODARA - 390002. GUJARAT, INDIA.

thanks for this information.
    thanks