Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 58

Thread: Taxi gratis

Default Taxi gratis

Salut ,

Din anumite puncte de vedere , este un proiect umanitar.

Quote Originally Posted by website
    DOAR IN BUCURESTI !!
    Ai cu adevarat o urgenta ?? Trebuie sa ajungi undeva si nu ai bani de metrou sau nu poti din alte cauze ? Suna-ne si te vom ajuta !
    -> NE REZERVAM DREPTUL de a refuza cererile suspicioase !
    -> Acest serviciu este GRATIS si reprezinta un ajutor benevol pentru cei care au cu adevarat nevoie de asta !
    Mai multe :
    - taxigratis.ro
    - http://www.facebook.com/pages/Taxi-G...54037911427531

Nu vrem ca acest mesaj sa se considere o reclama, este doar o `campanie` de informare. Multumim.

mod edit: corectat link catre facebook
    Last edited by Penemue; 03-26-2013 at 01:09 PM.
    What does no kill me makes me stronger ...

2. The Following User Says Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cristi73 (03-31-2017)

Gestul e laudabil si de apreciat. Nici prin afara nu cred ca se practica treaba asta prea des.

Totusi, e destul de greu de supravietuit, mai ales daca lumea va afla de voi si veti fi solicitati din ce in ce mai mult.

Succes cu proiectul si felicitari.

Si voua ce va iasa la afacerea asta ? timp pierdut si benzina.

Quote Originally Posted by Boom View Post
    Si voua ce va iasa la afacerea asta ? timp pierdut si benzina.
    Incearca sa schimbe ceva... Bineinteles ca multi nu inteleg si nu vor intelege, dar no, asta-i viata.

PS: Felicitari pentru idee/initiativa, si sa aveti multa bafta. Stiti numa' de ce imi e mie frica? Ca in scurt timp o sa va descopere ceva marlani, care o sa profite de bunavointa voastra. Sper totusi sa ma insel, si din 10 clienti dusi, 8 sa fi avut cu adevarat nevoie de serivicile voastre...

Si ce incearca sa schimbe ? Spune tu si pentru altii de nu inteleg.

betiv

Daca ai ramas,de exemplu fara bani si vrei sa ajungi intr-un loc cat mai repede posibil..apelezi la ei.Bine,cum a zis si Flaviu,sper sa nu apara tot felul de mascarici si sa faca abuz.
    E o idee chiar buna,dar nustiu cat o sa tina.

"Povestea" conform careia doar foamea in gat si jecmaneala exista.

Anyways, initiativa e buna. E placut sa mai vezi si astfel de oameni. Ar fi doar 2 aspecte de comentat:

- Fiind un taxi, exista riscul (foarte mare) sa dati de cretini violenti
    - Sunt intr-adevar oameni care ar merita de un asemenea gest. Dar sunt mult mai multe japite...

Cat despre faza cu like-urile, nu vad la ce v-ar ajuta. Ati putea sa va ganditi la niste reclame, 2% din impozitu pe venit redirectionat catre voi.... In felul asta, macar o mica parte din cheltuieli ar fi acoperite deci gestul vostru tot ar fi unul umanitar.

P.S. Link-ul catre facebook nu e complet.
    Last edited by O'Brien; 03-26-2013 at 03:42 AM.
    ╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Nu se mai poate edita primul post din pacate. ( Taxi Gratis - Bucharest, Romania - Servicii de transport | Facebook )

Mersi pt raspunsuri.

Intr-adevar ,pot exista multe `tepe` , incercam sa le eliminam in mare parte.
    Speram totusi ca oamenii mai au un pic de bun simt in ei si n-o sa profite de o astfel de initiativa.

Am reusit sa ajutam cateva persoane pana acum si din fericire , chiar au avut nevoie.

De apreciat initiativa voastra,insa totusi....nu inteleg ce va iese la treaba asta?

Nimic

.............................25 caractere

Quote Originally Posted by DerFuhrer View Post
    Nimic

.............................25 caractere

Atunci in cazul asta jos palaria in fata voastra,mai rar ca voi,bravo voua!

Nu esti omul potrivit, caruia sa ma obosesc sa-i explic
    Tu oricum n-ai intelege...

Uite totusi un mic indiciu: cum Gicu' de la etaju 3 ii da bani omului sarac de la colt, ca sa-l ajute sa-si cumpere o paine, (da, ma...crede-ma pe cuvant ca sunt oameni care chiar isi cumpara ceva de mancare de banii primiti, nu alcool, ca altii) ei incearca sa ajute oamenii intr-un mod total diferit; dar principiul e acelasi.
    Daca macar 5% din populatia tarii ar gandi ca initiatorii acestui proiect, garantez ca am trai intr-o tara mai buna. Nu stiu de ce unii aveti impresia ca din orice actiune faceti, trebuie sa "va iasa" ceva. Daca aveti un vecin/o vecina/un bunic/o bunica/etc bolnav(a) sau imobilizat(a) la pat, si va roaga sa mergeti sa-i cumparati o paine, voi intrebati repede "da mie ce-mi iese?", chiar daca omu are o pensie amarata de 4-5 sute lei, cu care abia se descurca de pe o luna pe alta?

Vezi? Asta-i mentalitatea romanilor. Nu-s obisnuiti sa ajute pe cineva, daca nu primesc ceva in schimb.

Adica eu consum benzina, timp liber sa fac curse gratis ?

Adica eu consum benzina, timp liber sa fac curse gratis ?
    Da. Si totusi... Da ce te fute pe tine grija ca ei isi consuma benzina si timp liber, ca sa faca curse gratis? Iti iau tie painea de la gura, pana la urma? Sau care-i problema? Poate oamenii aia au primit la randul lor ajutor in momente in care chiar aveau nevoie, de la oameni pe care nici nu-i cunosteau, si acum s-au gandit sa ajute si ei...n-ai de unde stii. E chiar de laudat ca isi "consuma benzina si timpul liber" ca sa faca lucrul asta, fara sa pretinda ceva in schimb.

...chiar nu-mi dau seama de ce "ma avant" in discutii cu tine, dar no. :|

Ideea e laudabila, dar daca nu va scoateti macar banii cheltuiti pe combustibil, nu cred ca acest "serviciu" va rezista mult. Eu va urez multa bafta!

Sunt alte chestii la mijloc, stai tu linistit.

Puneti si voi o conditie celor care ii luati in '' taxi '' de genul pay it forward

Nu exista. Traim in Romaina si o sa apara fel si fel de persoane care vor incerca sa profite de acest lucru. Dar este ceva de laudat cum zic si colegii de mai sus. Succes si sper sa nu aveti parte de neplaceri.
    Sustin si semenz tot cea ce mazgalit mai sus!

Salut,

Totul este cat se poate de real. Daca e si ciudat ? Da , e si ciudat , pt ca este un proiect unic , e ceva special. Sunt destui oameni pe care i-am ajutat si care si-au spus parerea pe site. (si vor mai fi ) Le multumim cu aceasta ocazie si celor care ne-au ajutat sa raspandim aceasta idee (cabral,groparu si multi altii).

E normal sa existe si indoieli , nu judecam pe nimeni , e treaba fiecaruia ce alege sa creada.

Sincere felicitări...

Pentru "necredincioşi", să caute īn dicţionare cuvintele: voluntariat, asociaţii umanitare...