Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 58

Thread: Taxi gratis

Name:  305999_158620877635901_1734900696_n.jpg
Views: 507
Size:  15.7 KB

Au trecut deja doua saptamani de cand am inceput acest proiect . Ca si statistica :

am ajutat 15 persoane (urgente: oameni nevoiasi care nu se puteau deplasa, persoane care erau in criza de timp etc.)
    am primit “4 tepe” (adica ne-am deplasat degeaba si cei care ne-au chemat n-au mai raspuns la telefon)

Daca vreti sa va implicati si voi , distribuiti mesajele noastre pe bloguri,site-uri sau retele de socializare. Va multumim pentru sustinere.
    Last edited by DerFuhrer; 04-05-2013 at 10:05 AM.
    What does no kill me makes me stronger ...

2. The Following User Says Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (04-04-2015)

site-ul e blocat de Opera la mine, cu siguranta e ceva necurat la mijloc!

Merge perfect. Totul e ok Nu e nimic in neregula.
    http://beta.speedtest.net/result/6157566157.png

Torrents.ro Member dr.Bacalbasa's Avatar

citisem topicul si pe computergames , asta pana au inceput unii sa faca troll si s-a inchis pentru reclama mascata.

whatever, nici eu nu prea inteleg de unde atata generozitate si pe langa asta , nu multi ar avea curaj sa mearga cu oricine . Cine isi permite sa mearga cu taxi-ul , categoric nu se uita la bani si nu se risca sa mearga cu fel de fel de persoane necunoscute.

PS: Puteati sa spuneti : transport gratuit in loc de taxi gratis . Taxi deja inseamna ca oferi un serviciu contra cost ....

PPS: Ma rog, eu sunt mai sceptic in legatura cu orice , iar daca treaba asta e cat se poate de reala , va felicit pentru initiativa .
    __________________________________________________ _________

Mâna întinsă care nu spune o poveste nu primeşte pomană!

A fost un motiv absurd pentru a inchide topicul. Daca nici unui proiect de genul astuia nu ii permiti sa i se faca reclama , e de inteles de ce astfel de initiative nu au succes la noi. E un transport gratuit , in regim de taxi , asta e ideea.

betiv

Ma intreb daca dupa 1 an mai este activ proiectul vostru...

Quote Originally Posted by i*trance View Post
    Ma intreb daca dupa 1 an mai este activ proiectul vostru...
    Din ce vad pe pagina de FB mai au activitate si prezentate "cazuri recente", deci banuiesc ca inca functioneaza. Si daca nu ma insel mai citisem pe ceva forumuri recent...

Salut,

Proiectul inca functioneaza, s-au intamplat multe lucruri in acest timp, puteti urmari evolutia lui pe www.taxigratis.ro sau pe FB. Voi posta ultimele noutati si in acest topic. Multumesc.

Salut.

Cateva noutati:

- L-am ajutat pe dl. Popescu Dan seara trecuta, un om in varsta, imobilizat in scaun cu rotile. Cu toate ca am intampinat dificultati la transportul scaunului, am reusit intr-un final sa-l aducem acasa.

Name:  10255449_449262468571739_2575503541116025322_n.jpg
Views: 332
Size:  41.8 KB

- Pentru a le oferi tuturor vizitatorilor nostri posibilitatea de a citi si de a urmari cu usurinta informatiile si noutatile de pe site, am reconstruit interfata site-ului Taxi Gratis, introducand totodata si cateva noi functionalitati.
    Astept parerea voastra! -> www.taxigratis.ro

11. The Following User Says Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

Brando (03-31-2015)

Va felicit pentru proiect. La inceput nu am crezut ca o sa reziste mult, dar se pare ca m-am inselat. Mult succes in continuare!

Multumesc! Indiferent de anvergura la care va ajunge, voi continua sa-i ajut pe acesti oameni, asa cum pot, atat cat imi permite timpul si resursele.

Persoanele pe care le ajutam, neavand rude sau prieteni la care sa apeleze, cei mai multi dintre ei fiind in varsta, le este chiar imposibil sa se deplaseze la spitale sau clinici medicale pe cont propriu. Nu au resurse financiare (unii dintre ei au pensii de cateva zeci de ron) si au nevoie de sprijinul nostru. Imaginati-va persoane in carje, unii dintre ei cu membre amputate sau suferind de diferite boli foarte grave iesind din spitale, deplasandu-se pe cont propriu, traind un calvar pentru ca nu au alta varianta. Incercam sa ii ajutam pe cei mai nevoiasi, cu problemele cele mai grave, pentru ca si timpul, respectiv resursele noastre financiare sunt limitate.

Pentru a dezvolta mai departe initiativa si a ajuta cat mai multe persoane este nevoie de implicarea fiecaruia. Prin unitate putem schimba lucrurile! Apelam la spiritul vostru civic si la bunavointa voastra, pentru ca impreuna putem face mult bine unor persoane cu adevarat neajutorate!

Implica-te si tu, asa cum poti! http://www.taxigratis.ro/vreau-sa-ma-implic

14. The Following User Says Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (04-04-2015)

Intrebari care ni se adreseaza frecvent:

- Ce autoturisme folositi ? Sunt donate de cineva?
    - Autoturismul pe care îl folosim nu este donat, este un autoturism personal.

- Aveti vreo pretentie de la cei care beneficiaza de acest ajutor?
    - Absolut nici o pretentie de ordin material.

- De ce functioneaza acest proiect doar in sectoarele 2 si 3?
    - Acest serviciu este disponibil doar in sectoarele 2,3 pentru ca in proiect este implicata o singura persoana. Aglomeratia, modul greoi de deplasare si limitele financiare ne obliga sa oferim acest serviciu doar in aceste doua sectoare.

- Daca o sa trageti linie la sfarsitul lunii o sa aveti ceva costuri..
    - Chiar daca costurile proiectului sunt semnificative, consideram ca ajutorul pe care il oferim si bucuria simtita de oamenii pe care ii ajutam sunt mai presus de orice lucru.

Citeste mai mult: http://www.taxigratis.ro/de-ce-gratis/

16. The Following 2 Users Say Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (04-04-2015), jaedong (04-05-2015)

Stiai ca ..
    Taxi Gratis nu este de fapt un "Taxi"? Masina este necolantata, neinscriptionata, iar persoana care se implica nu are profesia de taximetrist. Am ales aceasta denumire pentru a evidentia faptul ca transportul este unul gratuit, in regim de taxi.

Cum functioneaza proiectul?
    Persoanele care au nevoie de ajutorul nostru ne contacteaza prin telefon si ne cer ajutorul. Isi expun problema, iar daca situatia pare reala, le ajutam.
    Ajutam cel mai des persoane nevazatoare, cu probleme locomotorii sau care sufera de boli grave (cancer,leucemie etc.)

#citestemaimult: http://www.taxigratis.ro/

18. The Following User Says Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (04-05-2015)

Daca tin bine minte (cred ca pe rst sau fb vazusem) parca ai fost ajutat de cei de la Toyota cu o masina. O mai ai? Sau folosesti doar masina personala?

Intreb doar de curiozitate.

PS: Daca tin minte gresit, scuzele mele...

Salut,

Ai dreptate, am avut o colaborare cu Toyota, ne-au pus la dispozitie un autoturism, dar doar pentru o luna de zile. Folosesc masina personala pentru acest proiect.

Multumesc.

21. The Following 2 Users Say Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (04-05-2015), jaedong (04-05-2015)

Music Addict OiNK's Avatar

Vreau să vă felicit pentru acest proiect. Înseamnă foarte mult, uneori, chiar și un zâmbet pe care îl oferi unei persoane în nevoi.

Multumesc, OiNK.

Sfintele sarbatori de Pasti ne reunesc pe toti in spiritul tolerantei si al iubirii. Va doresc zile pline de lumina, bucurie si pace! Paste Fericit alaturi de cei dragi!

Quote Originally Posted by DerFuhrer View Post
    Multumesc, OiNK.

Sfintele sarbatori de Pasti ne reunesc pe toti in spiritul tolerantei si al iubirii. Va doresc zile pline de lumina, bucurie si pace! Paste Fericit alaturi de cei dragi!
    Cand iti citesc postul ma umple de bucurie dar cand ma uit la nick mi se culca barba!Paste Fericit si tie si succes cu acest proiect!

25. The Following User Says Thank You to wtf For This Useful Post:

DerFuhrer (04-12-2015)

Proiectul Taxi Gratis a împlinit 2 ani de la înființare.

Am ajutat multe persoane cu probleme de sănătate și financiare, oferindu-le transport gratuit către spitale, clinici medicale.
    Cunoaşteți cazuri reale pe care le putem ajuta? Distribuiți mesajul mai departe! Acești oameni neajutorați sunt dependenți de noi! - www.taxigratis.ro

27. The Following 2 Users Say Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

Geanta (05-14-2015), Haplea_ (05-14-2015)

Zilele trecute ne-am deplasat la Clinica Amethyst din Otopeni. L-am ajutat pe domnul Nicu, el urmând un tratament pentru cancer, aflându-se în imposibilitatea de a se deplasa pe cont propriu.

Prin proiectul Taxi Gratis oferim transport gratuit către clinici medicale / spitale persoanelor care nu se pot descurca pe cont propriu, celor care suferă de probleme medicale grave și care au o situație financiară precară.

Implică-te și tu: http://www.taxigratis.ro / https://www.facebook.com/Taxi.Gratis.ro

Name:  Dy8l8gw.jpg
Views: 88
Size:  32.8 KB

29. The Following 5 Users Say Thank You to DerFuhrer For This Useful Post:

cutleras (09-04-2015), dan15 (09-05-2015), Haplea_ (09-07-2015), jack (09-04-2015), wtf (09-03-2015)