Results 1 to 4 of 4

Thread: Recomandare host

Default Recomandare host

As dori si eu recomandari pentru host web si domeniu.

CzTeam Staff xyzedro's Avatar

Quote Originally Posted by asneter View Post
    As dori si eu recomandari pentru host web si domeniu.
    Ai pm.

25 de subdomenii.
    Cel mai iubit dintre pămānteni

Apasă aici man.

Niiicu
    Guest

PM si de la mine.

25252525252

Depinde pt ce vrei host si domeniu.

Pt trackere, nu ma bag, si ce recomand mai jos nu va fi bun pt asta.

Daca vrei ceva serios pentru un site serios/blog/chestii personale + email , recomand ICDSoft.com - Web Hosting . Poti hosta un singur site principal + cateva subdomenii (ex blog.site.com etc) si trebuie sa platesti in avans pe un an, dar e hosting de foarte buna calitate.
    Mail-ul functioneaza foarte bine, si au si un webmail destul de simpatic.

Au si o optiune sa iei domeniul odata cu hostingul pe un an, platind cam 50% din cat face in mod normal la alte companii (cam 4 euro pe an cer).

Domeniu in general recomand sa cumperi de la o firma separata de cea de unde ai hosting, dar am avut hosting de la firma asta si am luat un domeniu impreuna cu hosting-ul si nu mi-au facut probleme cand am decis sa renunt la ei, mi-au dat codurile de transfer pt domeniu aproape instant.

Daca vrei sa iei separat, recomand namecheap.com , au un control panel foarte bun si functioneaza bine. Am vreo 10-20 domenii la ei, unele vechi de vreo 6-8 ani. Domeniile sunt cam 10-12$ pe an si cam aceleasi preturi sunt peste tot. Daca pt cine stie ce motive nu vrei sa cumperi de la o firma americana, am auzit numai lucruri bune de gandi.net dar personal nu i-am incercat.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.