Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 210

Thread: HD-Torrents.org

eu vorbeam la general nu faceam referire la mine neaparat
    ma las de trackere cand doresc eu nu cand vrei tu... am 8 ani and still counting
    fara sa ma laud, dar ti-ai dori tu sa inviti numai useri ca mine
    si macar sa faci tu trafic pe sfert cat fac / am facut eu - aici ma laud

2. The Following User Says Thank You to TheDog For This Useful Post:

Gabiiiii (01-20-2018)

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    ma las de trackere cand doresc eu nu cand vrei tu... am 8 ani and still counting
    Degeaba, daca te invit o iau in bot daca nu te tii de treaba, degeaba ai facut tu spe mii de TB in trecut
    Dar pune-te in locul celui care citeste ce scrii, ca pentru tine e o mare problema sa descarci 15 GB in trei luni. Ce folos ca aveai tu pe vremuri trafic mare ?

Pai da ma ,daca tu te vaiti de 15 gb amarati....era bine la "chineji" cand te puneau sa faci 10000 de puncte seed bonus la teste?
    Astia de la hdt cer mult sa downloadezi 15 gb in 3 luni?

5. The Following User Says Thank You to asneter For This Useful Post:

oldmusic (01-29-2015)

ce s-au pus baietii contra lui TheDog )

7. The Following User Says Thank You to Quet For This Useful Post:

MisterTJ (01-30-2015)

sunt useri care sunt plecati cu lunile din cauza job-ului si nu pot accesa trackerul atunci.
    la chinezi testul e 1 data pe an si de regula in decembrie-ianuarie cand lumea e acasa de sarbatori. Si tot la chinezi daca promovezi la o anumita clasa scapi de acel test.
    15gb la 3 luni e foarte putin, dar mult mai bine era cu 100gb pe an de ex decat 60GB adunati, din 3 in 3 luni
    la cat de vasta e acum oferta de trackere HD ei cu regula asta nu fac decat sa piarda useri, cunosc cativa foarte buni care au renuntat la HDT din cauza acestei reguli.
    Si cu asta am incheiat discutia asta, ca deja ne-am lungit prea mult.

@Quet: e greu cu oldies

9. The Following 2 Users Say Thank You to TheDog For This Useful Post:

Haplea_ (01-29-2015), Quet (01-29-2015)

Pe HDT e mult prea simplu sa faci 15 gb in 3 luni... dar in principiu sunt de acord cu rationamentul. In felul asta am pierdut contul pe CHD (direct delete, nici macar disable - eram si donor ). Nu am avut timp de tractoare o perioada si n-am avut cum sa trec un rahat de test din ala periodic... m-am trezit cu "invalid username or password".

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

sunt useri care sunt plecati cu lunile din cauza job-ului si nu pot accesa trackerul atunci.
    la chinezi testul e 1 data pe an si de regula in decembrie-ianuarie cand lumea e acasa de sarbatori. Si tot la chinezi daca promovezi la o anumita clasa scapi de acel test.
    15gb la 3 luni e foarte putin, dar mult mai bine era cu 100gb pe an de ex decat 60GB adunati, din 3 in 3 luni
    la cat de vasta e acum oferta de trackere HD ei cu regula asta nu fac decat sa piarda useri, cunosc cativa foarte buni care au renuntat la HDT din cauza acestei reguli.
    Si cu asta am incheiat discutia asta, ca deja ne-am lungit prea mult.

@Quet: e greu cu oldies
    Ii pierd pe cei ce nu au nevoie. Nu poti lua un film la 3 luni, nu ai nevoie de tracker, faci loc altuia de isi doreste cu adevarat.....
    Hint : numai cat ai stat de vrajeala pe aici luai aia 15 gigei

12. The Following User Says Thank You to oldmusic For This Useful Post:

asneter (01-30-2015)

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Ii pierd pe cei ce nu au nevoie. Nu poti lua un film la 3 luni, nu ai nevoie de tracker, faci loc altuia de isi doreste cu adevarat.....
    Asta cu "nu ai nevoie de tracker" e stupida. Ca sa am nevoie de tracker asa de mult si constant cum si-ar dori ei...ar insemna sa fie singurul meu tracker HD. Ca daca am 3 trackere...evident ca n-o sa descarc tot ce am nevoie doar de pe 1 din ele...

Ori eu daca vreau sa fac rost de invitatie pe 1 tracker HD bun...tu ce-mi ceri ? Screen-uri de pe alte trackere HD preferabil cu trafic mare. Asta ce inseamna ? Ca folosesc mult acele trackere. Deci nu te poti astepta sa le arunc la gunoi ca sa le fac trafic mare doar astora de pe trackerul unde ma inviti tu.

Daca nu ai deja cont bun si activ pe alte trackere HD sau cel putin alte trackere high-level....nu prea ai cum sa obtii invitatie pe un tracker bun. Asta automat inseamna ca daca am alte trackere si am reusit sa ajung si pe cel bun....nu voi folosi trackerul bun nou achizitionat...la capacitate maxima. Iar idiotii care vin cu tot felul de pretentii de trafic si teste semestriale....se pare ca nu sunt constienti de chestiile astea ! In loc sa imi ofere conditii mai bune ca pe trackerele pe care le am deja...ca sa ma convinga sa renunt la alea si sa imi mut activitatea la ei...ei vin cu reguli si mai stricte si ma ciomagesc cu 7k de conditii...si apoi se intreaba de ce nu le fac trafic suficient....de ce folosesc in continuare restul trackerelelor pe care le-am folosit pana sa ajung la ei. Inteligenta lor lasa mult de dorit !

Pentru ca eu sa folosesc la capacitate maxima trackerele mele...ar insemna ca primul meu cont de muzica sa fie pe What. Atunci clar o sa folosesc trackerul ala pana iese fum din el...ca deh...n-am cont pe waffles ca sa imi impart traficul intre 2 trackere

Cine draq se chinuie sa faca ratie la un torrente pe PTP din moment ce poate descarca acelasi torrent de pe PTN care e nonratio ? Doar masochist sa fii ! Si cum ajung pe PTP ? Cu screen-uri de la contul meu PTN ! Stupid !

Ca sa folosesc la capacitate maxima un tracker HD trebuie din prima sa am cont pe HD-Torrents....ca daca am deja cont pe HDSpace sau HDAcess...se imparte traficul ! Da cine draq imi da mie invitatie pe HD-Torrents daca singurul meu cont e filelist ?

Eu de exemplu ca si owner de tracker sper sa am cati mai multi useri care la mine afla prima oara ce e ala un torrent. Aia imi fac mie trafic....ca n-au cont prin alte parti si automat vor descarca de la mine tot ce au nevoie. Nu-mi foloseste prea mult un user care are deja cont prin tot p2p-ul...

Nu se gandesc la chestiile astea nici stafferii trackerelor...nici cei ce ofera invitatii pe aici. De ce ? De "genii" ce sunt. Majoritatea oricum sunt pustani asa ca nu pot sa am mari pretentii...
    Last edited by Valentin87; 01-30-2015 at 09:34 AM.
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

Pentru 15GB la 3 luni va faceti probleme ? Aseara m-a ajutat Oldboy cu un invite(defapt azi dimineata), si deja am 302GB.
    Server #1
    Intel® Xeon® E5 1410 v2 (4 Cores@8 Threads)
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

Quote Originally Posted by DeNeDe View Post
    Pentru 15GB la 3 luni va faceti probleme ? Aseara m-a ajutat Oldboy cu un invite(defapt azi dimineata), si deja am 302GB.
    nu spune nimeni ca e greu sa ii faci. E greu sa tii cont sa ii faci tot timpul...E stresant ca daca nu tii cont sa ii faci ramai fara cont. Degeaba faci 5 TB azi daca peste 2 ani vei avea o perioada de 3 luni in care n-ai sa-i poti face si ramai faca cont. Ai sa iti bagi atunci unghia-n gat...ai sa vezi ! Ai rabdare...
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

16. The Following User Says Thank You to Valentin87 For This Useful Post:

MaXxXWebb (01-30-2015)

Quote Originally Posted by DeNeDe View Post
    cei 15 gb de care se vorbeste este regula Quarter a trackerului (treb sa descarci 15 gb la trei luni), ai citit regulile?
    tu ai descarcat deja 302 gb? ca despre asta se vorbeste

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

Quarter: 302.52 GB
    Si eu ce am scris acolo ? Nu am zis de 3 luni ? Contul l-am facut acum 5 ore. Ma refeream la faptul ca e foarte usor ca in 3 luni sa tragi macar 15GB. Si sa stai la seed.
    Last edited by DeNeDe; 01-30-2015 at 09:54 AM.
    Server #1
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

aveti grija sa nu aveti acelasi nick aici cu alte forumuri unde se ofera sau se schimba invitatii ca va luati disable. iar dupa parerea mea trackerul nu merita atat efort sa va bateti degetele pe tastatura. Oricum majoritatea celor de acolo au mai multe conturi cei care nu treceau testul i-si faceau cont din nou imediat odata cu free-signupul de dupa test. Eu personal nu am vrut sa-mi fac o grija in plus si cum releasurile lor nu ma convingeau nu i-am mai deranjat cu prezenta mea.
    " ​This account has been disabled "

SPQR maharet's Avatar

E simplu @ Valentin...păstrezi conturile trackerelor pe care le consideri de calitate, nu mai faci cont pe orice tracker, lași conturile trackerelor care nu te interesează și cu asta basta. Nu are rost să stai să faci colecții, nu în 2015 când până și pe trackerele publice găsești materiale de calitate bună. On topic: 15 gb download cu ce net e prin ro se fac în mai puțin de 10 minute. Dacă n-ai timp de PC o zi două la fiecare trei luni atunci clar n-ai nevoie de conturi pe trackere private de top.
    Last edited by maharet; 01-30-2015 at 01:30 PM.

21. The Following User Says Thank You to maharet For This Useful Post:

asneter (01-30-2015)

Quote Originally Posted by maharet View Post
    Dacă n-ai timp de PC o zi două la fiecare trei luni atunci clar n-ai nevoie de conturi pe trackere private de top.
    Si totusi 90% din trackerele de top sunt de alta parere. E suficient sa mentionez doar HDBits.org ! De ce ar avea dreptate astia de pe HD-Torrents ? Cine sunt ei sa spuna ca un om care nu descarca torrente noi timp 3 luni nu are nevoie de un tracker bun ? Doar pt ca 1-2-3 trackere fac chesti asta...nu inseamna ca e corect si ca e o practica buna. Inseamna doar ca au ei impresia ca sunt buricul p2p-ului si atat...lucru care nu e nici pe departe adevarat

SPQR maharet's Avatar

Chestia asta se face cu un scop foarte clar...așa cum colecționarii mofturoși folosesc trackerul x din an în paște, așa și trackerul respectiv se debarasează de ei, fiindcă prin inactivitatea lor sporesc implicit și nivelul de inactivitate al trackerului respectiv. Sigur, e perfect normal pentru mofturoși care vor ce e mai bun să folosească numai ce e mai bun și să critice sau să se simtă indignați atunci când rămân fără cont pe un tracker oarecare pe care și așa nu-l folosesc, ori regula de bun simț nescrisă peste tot e că dacă ți-ai făcut un cont, îl folosești, nu îl pui la o colecție, ca să fie. În cel mai rău caz lași contul să ia disable pentru inactivitate, fără pretenții exagerate dacă nu îl foloseai ca lumea, dacă se ajunge aici. De exemplu, eu pe toate trackerele pe care le folosesc am minim 500 gb upload sau status power user sau echivalent+ torrente active la seed. Și alt exemplu, înainte să îmi fac cont pe undeva, caut review pe google. Dacă nu corespunde cu ce vreau eu, nu mai fac cont. Nu doar așa, ca să fie. N-are sens.
    Last edited by maharet; 01-30-2015 at 02:18 PM.

24. The Following User Says Thank You to maharet For This Useful Post:

oldmusic (01-30-2015)

In trei luni si cu telefonul mobil descarc 15 gb si la polul nord daca as lucra...

26. The Following 3 Users Say Thank You to asneter For This Useful Post:

janiss (11-17-2017), maharet (01-30-2015), oldmusic (01-30-2015)

De exemplu, eu pe toate trackerele pe care le folosesc am minim 500 gb upload sau status power user sau echivalent+ torrente active la seed.
    Si eu...si probabil toti cei care stiu cu ce se mananca p2p-ul asta si ii intereseaza catusi de putin de cont. Sa faci o suma fixa si pe urma sa stai relaxat nu e mare scofala. Dar dupa aia 500 GB....descarci torrente noi constant de pe toate trackerele ?

Și alt exemplu, înainte să îmi fac cont pe undeva, caut review pe google. Dacă nu corespunde cu ce vreau eu, nu mai fac cont. Nu doar așa, ca să fie. N-are sens.
    Deasta nici nu imi fac cont...folosesc ocazional contul unui prieten care e dispus sa tina cont de regula lor enervanta. Se poate sa descarc intr-o luna sute de GB...apoi juma de an nimic. Cum am eu chef si nevoie...nu cum au ei chef. Dar daca nu as face share cu cineva care sa stea de prostiile lor...m-as lipsi de tracker. Si ca mine sunt multi care le-ar face niste trafic in plus....chiar daca nu cand vor ei. Parerea mea e ca ei pierd la faza asta !

SPQR maharet's Avatar

Eu folosesc în mod constant de acasă trackerele unde ştiu că am un upload decent la orice oră sau trackere unde n-am grija raţiei (trackere din ro, hu, bg, si, cz, etc + ratioless) + păstrez cu seedboxul conturi pe site-uri cu ceva pretenţii unde poate nu aş putea face raţie 1/1 în câteva zile dar care îmi servesc ca surse ocazionale pentru uploaduri pe hdbits.ro . în niciun caz n-ai să mă vezi că folosesc cu conexiunea de acasă vreun tracker "1337". De asemenea, site-uri gen ITS, FSC, etc = 0 pentru mine. 1337 fără un număr mare de peeri şi fără activitate = 0 barat. Chiar dacă am ocazia să folosesc un astfel de tracker, nu-l folosesc, poate doar dacă e ratioless şi poate nici atunci. Am mai făcut odată o excepţie şi m-a dezamăgit (acel disable pe nedrept pe PTN de la global bannul agariciului de Azrael), deci n-are rost. Mie îmi plac trackerele ratioless sau trackerele cu torrente multe (zeci sau sute de mii), leecheri mulţi, viteză ca lumea, activitate, upload ca lumea. Pe aşa trackere o să fiu mereu utilizator, ori de câte ori am ocazia. Celelalte trackere, dacă nu oferă ceva interesant care să merite descărcarea şi timpul pentru care stau să fac 1/1 raţie, dacă nu au un sistem bonus ca lumea care să compenseze, sau dacă nu sunt VIP sau staff pe acele trackere, nu mă interesează. De ce să mă intereseze? Atunci când am acces la trackere cu milioane sau sute de mii de torrente, personal nu mai dau doi bani pe un tracker 1337 cu câteva sute sau mii de torrente.
    Last edited by maharet; 01-30-2015 at 04:18 PM.

29. The Following User Says Thank You to maharet For This Useful Post:

MaXxXWebb (01-30-2015)

Quote Originally Posted by asneter View Post
    In trei luni si cu telefonul mobil descarc 15 gb si la polul nord daca as lucra...
    Opreste-te "descarcatorule" care esti tu! Tu descarcai si daca te aflai pe sonda Rosetta.

Mie nu-mi place deloc regula asta cu quarter. Eram HD Daemon, cu mult trafic si am luat disable pentru ca n-am putut fi activ pentru o perioada de timp. Pana si pe CHD mi-am mentinut contul cu tot cu examenele lor. Sa se duca tare cu regulile lor bulgaresti/comuniste.

31. The Following User Says Thank You to Smash For This Useful Post:

Gabiiiii (01-20-2018)