Results 1 to 13 of 13

Thread: How to Get Away with Murder - (ABC)

Thumbs up How to Get Away with Murder - (ABC)

Producția îi are în centru pe Annalise Keating (Viola Davis), o genială profesoară de drept, și pe studenții săi, care vor să îi intre în grații cu orice preț. La prima vedere, Annalise este tot ceea ce un student și-ar putea dori de la profesorul său de drept: o persoană inteligentă, plină de pasiune, creativă și șarmantă. Însă ceea ce tinerii nu știu încă este faptul că ea este, în aceeași măsură, imprevizibilă și periculoasă. Annalise este avocată a apărării, iar cazurile sale strâng laolaltă unii dintre cei mai violenți criminali. Avidă după victorie cu orice preț, ea apără cu îndârjire oameni care au comis orice tip de infracțiune, de la fraudă la crimă, și ar face orice pentru a le obține libertatea.

La fiecare început de an universitar, Annalise face o selecție a celor mai inteligenți și promițători studenți pentru a lucra în firma pe care aceasta o conduce. Pentru a fi aleși, studenții trebuie să rezolve mai multe cazuri de crime anchetate de firmă, pentru care vor ajunge, în final, să acționeze la limitele legii și moralității.

Printre studenții selectați se numără și Wes Gibbins (Alfred Enoch), un tânăr simpatic, proaspăt acceptat de pe lista de așteptare, Michaela Pratt (Aja Naomi King), o fată încrezătoare și ambițioasă, Connor Walsh (Jack Falahee), un băiat viclean, obișnuit să primească tot ceea ce își dorește, Laurel Castillo (Karla Souza), o idealistă sensibilă și liniștită, ușor de subestimat și Asher Millstone (Matt McGorry), care se crede atotștiutor.

Serialul se bucură de o distribuție condusă de actrița Viola Davis, nominalizată la Oscar, precum și la Globurile de Aur. Fiind una dintre cele mai apreciate prezențe feminine din cinematografia ultimilor ani, Davis este cunoscută pentru jocul actoricesc impecabil din producții precum „Jocul lui Ender”, „Nopți în Rodante”, „The Help” și „Doubt”. Alături de Davis, regăsim și alte nume celebre: Billy Brown („Star Trek”, „Starship Troopers 2: Hero of the Federation”, „The Lost World: Jurassic Park”, „Dexter”), în rolul detectivului Nate Lahey și Alfred Enoch, care a jucat rolul lui Dean Thomas în seria de filme „Harry Potter”.

P.S. Serialul este difuzat pe AXN in fiecare luni de la ora 22:00, momentan e la episodul 3. Daca nu aveti rabdare se gasesc pe trackere episoadele 1-9; 10-15 urmand sa apara din 29 ianuarie.

Last edited by RaduRA2; 01-19-2015 at 09:05 PM.

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Ma bucur ca nu sunt singurul care se uita la el.

Radio înseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara în care se întâmplă în fiecare zi câte ceva

"hello, world!" sparcky01's Avatar

Si eu l-am vazut, sper sa ii ofere si un sezon 2.

E misto, nu ma asteptam la scenariul sin ultimele 2 episoade.

L-am început și eu. Am văzut primele 4 episoade. Cam slăbuț. Acțiune foarte repetitivă. E cam plictisitor să vezi procese încontinuu. Se sare peste detalii. Nici nu se termină bine un proces și se sare la altul. Nu apuci să înțelegi prea bine ce se întâmplă. O să continui să mă uit doar pentru a vedea motivul crimei.
    Până acum are un 6/10 de la mine.
    Can you believe Mozart wrote his 1785 Piano Concerto No. 21 in C? I can't imagine compiling back then!

Blog Entries
    98

E de nota 10/10 crede-ma.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Nu cred că o să mă surpindă într-atât de tare. Sunt destul de pretențios. Revin cu o părere când văd mai mult.
    Can you believe Mozart wrote his 1785 Piano Concerto No. 21 in C? I can't imagine compiling back then!

Am terminat sezonul. Rămâne de nota 6. De ce?
    Actorii care îi joacă pe studenți joacă slab. Au gesturi și ticuri enervante, mai ales în vorbire. Gen Alfred Enoch (Wes) când agravează din voce o replică mai importantă.
    Povestea e dusă cu pluta rău de tot. Evenimentele se succed ca într-o telenovelă, cu mai puține momente sensibile și mai multe crime. Iar scenariul își cam trage singur preșul de sub picioare cu ultimele două episoade. Devine un show în care toată lumea omoară pe toată lumea.

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by haifisch View Post
    Povestea e dusă cu pluta rău de tot. Evenimentele se succed ca într-o telenovelă, cu mai puține momente sensibile și mai multe crime. Iar scenariul își cam trage singur preșul de sub picioare cu ultimele două episoade. Devine un show în care toată lumea omoară pe toată lumea.
    Pai despre asta este serialul (Pai tocmai asta e farmecul serialului), DESPRE ''crima'', cum sa scapi de ''CRIME''!!! Eu chiar te rog ca sezonul 2 sa nu-l urmaresti . Te intelegeam daca ziceai ca are multe momente sensibile , sa spui ca e telenovela, dar cand singur zici ca are multe crime,unde e telenovela ? Pai e un show reusit, briz brizuri cauta in alt serial, daca te deranjeaza crimele.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Nu mă deranjează crimele. Dar ei se omoară acolo, poliția nu zice nimic, la procese câștigă cu argumentele alea slabe. Mă așteptam să fie mai deștept, atâta tot.

Blog Entries
    98

ABC has officially renewed How to Get Away With Murder for a third season, Grey's Anatomy for a thirteenth season, Scandal for a sixth season

Radio înseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

A primit sezon nou 4 .

Radio înseamnă PRO FM
    I

Nu stiu de ce, dar cand a aparut m-am uitat un sezon intreg cu sufletul la gura, dar dupa ce au inceput filmarile la sezonul 2, parca nu am mai avut aceasi dorinta