Results 1 to 2 of 2

Thread: Clash of Clans

da' ce-am facut sefu? TDK's Avatar
    Blog Entries
    2

Default Clash of Clans

Clash of Clans e un joc bun în teorie, dar în practică el da dependenţa şi te face să cheltuieşti bani reali.

Clash of Clans review: un city builder limitat de achiziţii, da dependenţă rapid! (Video)

Ideea e simplă: veţi constui un sat, îl veţi fortifica şi apoi veţi trece la antrenat unităţi cu care veţi ataca inamici. Puteţi opta pentru misiunile single player împotriva goblinilor sau să treceţi la atac contra inamicilor umani în multiplayer. Aceasta din urmă opţiune va lăsa fără adăpostul scutului pe care îl primiţi la început pentru câteva zile.

Clash of Clans

Aveţi la dispoziţie 15 unităţi şi jocul va fi constant conectat la Internet. Din păcate evoluţia este lentă în acest titlu, mai ales că durează ore bune până ce vor fi upgradate clădirile voastre. Uneori va fi nevoie de bijuterii verzi, pe care le obţineţi mai degrabă cu bani, decât prin completarea a diferite obiective, cum va cere jocul.

Clash of Clans

Grafica arată destul de bine, iar bătăliile au loc rapid, plasând unităţile pe hartă precum piesele de şah. Cel mai enervant aspect e că luptătorii din bătălii pe care îi deplasaţi rămân pierduţi, chiar dacă ei nu mor în luptă. Resursele jocului includ gems, adică bijuterii, aur şi elixir, toate obţinute destul de lent şi stocate în depozite ce trebuie upgradate. Cu el veți construi clădiri, fortificații și tot felul de turnuri, turete, depozite si alte structuri.

SURSA: http://stiri-telefoane.mobilissimo.r...deo_20644.html

Avem jucatori de Clash Of Clans pe aici? Ma gandeam sa facem un clan sau poate aveti deja unul si aveti nevoie de noi membri.

2. The Following User Says Thank You to TDK For This Useful Post:

cosmin11111 (01-22-2015)

Mie unul mi se pare chiar un joc foarte interesant, bine il joc mai mult la munca si chiar nu am avut probleme legate de dependenta. De donat, am donat doar pentru a-mi face si al 5- lea builder, mi se pare o tampenie sa donezi pentru a finaliza imediat constructiile cu acele gems-uri.
    Eu sunt intr-un clan cu, colegii de la munca si chiar are farmec asa, altfel devine un pic plictisitor.