Results 1 to 8 of 8

Thread: Private Tracker Flow Chart

2. The Following User Says Thank You to TheDog For This Useful Post:

BTY (01-23-2015)

Lista aia nu are nici o valoare. A ales cateva trackere preferentiale si le-a pus acolo.

Pe categoria GENERAL: Scene + P2P a pus: Baconbits =)), revolutiontt, torrentleech, iptorrents, si fsc =)))
    Pe categoria General : doar Scene : Torrentshack, Feedthe.net, thegft, Sceneaccess, DigitalHive.

ATAT

=))

Trash it. Nu isi are rostul topicul asta. Sunt atat de multe trackere cu scene axx care nu au fost inclusive...

Si cum vad ca vrajeala asta vine de pe what.cd ma mir cum de nu au pus decat grupul lor de trackere The Fapping Circle.

4. The Following 2 Users Say Thank You to Maddoxro For This Useful Post:

asneter (01-31-2015), underlin3 (01-23-2015)

de ce trash? e o lista orientativa doar si cred ca e utila pt cei care nu stiu cu ce se ocupa fiacare tracker si in functie de ce gen te intereseaza poti merge pe ramura respectiva
    evident ca nu sunt incluse toate trackerele care exista pe piata, dar cele mai importante sunt acolo

Lista ii foarte buna pt cei noi in lumea trackerelor si pt cei mai avansati car enu is familiari cu anumite nise. Are exact ce zice. Iti spune frumos ca BaconBits e un tracker foarte mic, daca vrei sa iti faci cont acolo, bine.
    Restul de trackere cu axx pur si simplu is degeaba fata de alea. Doar pt ca ai axx nu inseamna ca ai tracker care merita sa ai cont pe el sau ai ce face cu trackerul respectiv.

Quote Originally Posted by MAddoxro
    Si cum vad ca vrajeala asta vine de pe what.cd ma mir cum de nu au pus decat grupul lor de trackere The Fapping Circle.
    Pai zi-ne tu ce trackere fabuloase recomanzi?
    Last edited by SpeedGTX; 01-23-2015 at 10:58 AM.

7. The Following User Says Thank You to SpeedGTX For This Useful Post:

BTY (01-23-2015)

@maharet: torrentday, filelist sunt doar doua exemple din zeci de trackere generale mari. TD are si scene axx ff bun.

@Dog, acolo sunt incluse trackerele care le-au convenit lor. FSC pe bune??!
    Apropo, lista asta fiind subiectiva si ff mica nu trebuie sa fie aici disponibila tinand cont ca stii bine ca se lucrează la lista aceea mare si detaliata de trackere in zona vip iar topicul asta doar ar induce in eroare.

Ce sa caute filelist in lista aia? Romanii reprezinta 1% din populatia What.CD . Daca era asa nCore merita mult mai mult decat filelist. Filelist urca mult continut rosubbed care nu poti sa il tii la seed nicaieri altundeva. Descrierile, comentariile is in romana. Populatia what.cd e 50+%din tari cu engleza limba oficiala. TD si restul de jucarii a lui nenea ala care se joaca de-a DDOS-ul nu merita mentionate nicaieri si am respect 0 pt aia care ii sustin trackerele prin donatii sau seed desi stiu ce practici are, mai ales ca s-a suparat si pe freshon, singurul tracker romanesc respectat de straini, care da o imagine mai buna a p2p-ului romanesc in afara. Oricum a fost mentionat IPT care e cam fix aceasi treaba cu TD, categoria very big general private tracker.
    Si IPT in nici un caz nu e un tracker care sa le convina, deci e obiectiv chart-ul.

Dar vai....la partea de e-learning.....unde sunt Bitme sau macar Bitspyder sau Elbitz ? E clar ca cine a facut imaginea...nu prea e interesat de asa ceva !
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

12. The Following 2 Users Say Thank You to Valentin87 For This Useful Post:

asneter (01-31-2015), oldmusic (12-07-2017)