Results 1 to 13 of 13

Thread: Dying Light

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Default Dying Light

Quote Originally Posted by x
    Dying Light is an action survival game presented in first-person perspective. The game is set in a vast and dangerous open world. During the day, you roam an urban environment devastated by a mysterious epidemic, scavenging for supplies and crafting weapons to help you defeat the hordes of mindless, flesh-hungry enemies the plague has created. At night, the hunter becomes the prey as the infected grow in strength and aggression - but even more lethal are the nocturnal, inhuman predators that leave their hives to feed. You will need to make use of all your skills and any available means to survive till dawn.
    Steam : http://store.steampowered.com/app/239140/
    Exista si ...Dying.Light-RELOADED pentru cine nu vrea sa-l cumpere.

Eu am instalat varianta RELOADED si mi se misca foarte nasol pe i5 cu 8 gb RAM dar asta datorita faptului ca nu am placa video dedicata ci doar integrata, HD 4600, din procesor.
    Nu cred ca am mai mut de 20 FPS si se vede si aiurea rau (blurry).

Alti curiosi ?
    Ie bine sa fii prost!

L-am instalat pe laptop la fel i5 8GB RAM dar cu placa video dedicata Nvidia GT 720m si merge decent cu detaliile pe low, jocul este interesant

Blog Entries
    3

Am uitat sa precizez, joc (jucam) cu rezolutia 1280 x 720, totul pe medium. Daca as fi lasat la 1920 x 1080 pe monitorul meu ar fi mers infernal.
    Ie bine sa fii prost!

Mi-a placut seria Dead Island dar 60€ pe Dying Light nu dau. Probabil ca-l incerc Reloaded si daca imi merge ok si imi place probabil ca-l iau cand ajunge pe la 30€.

Se gaseste mult mai ieftin... daca stii unde sa cauti. Hint: Varianta de Rusia se activeaza fara probleme in Romania.

Jocul este foarte bun, dar este portat foarte prost pe PC. Nu stie sa foloseasca nucleele cum trebuie, foloseste mult ram si Vram, are frame drops, probleme cu sunetul, etc.

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

Steam dezactiveaza licentele cumparate de la "third-parties". Chiar daca sunt siteuri unde se dau mai ieftin, s-ar putea sa va treziti cu jocul scos din cont.
    Server #1
    Intel® Xeon® E5 1410 v2 (4 Cores@8 Threads)
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

Am cumparat zeci de jocuri de la "terti" pana acum si n-am avut nicio problema. Vanzatorul il cumpara din Steam Store ca gift si ti-l trimite prin trade... sau sunt site-urile gen kinguin care vand cdkey-uri de la copii retail. Nu au de ce sa le dezactiveze, atata timp cat nu folosesti VPN sau alte metode dubioase sa le cumperi/activezi.

Inseamna ca nu ai citit stirile recente cum ca au inceput dezactivarea de mii de licente. Google it
    Server #1
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz

Quote Originally Posted by DeNeDe View Post
    Inseamna ca nu ai citit stirile recente cum ca au inceput dezactivarea de mii de licente. Google it
    Ia link-uiește-mă și pe mine că nu găsesc pe google.
    Cum își dau cei de la steam seama că ai luat de la thrid parties? Poate doar să colaboreze cu ăia care vând.
    Can you believe Mozart wrote his 1785 Piano Concerto No. 21 in C? I can't imagine compiling back then!

Nu neaparat. Au statistici. Crezi ca le este greu sa vada daca ai cumparat sau nu licenta de la ei ?

http://forum.unitlost.com/index.php/...ty-steam-keys/
    http://www.kitguru.net/gaming/matthe...lite-iii-keys/

Sunt doar unele exemple. se poate intampla oricand, nu este o regula obligatorie, dar te poti trezi fara joc daca nu e de la ei din magazin.
    Intotdeauna cumpar de pe magazinul oficial si sunt multumit.
    Server #1
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz

Blog Entries
    3

Aici se vorbeste despre Dying light

How 'Dying Light' Gets Pre-Order Bonuses All Wrong
    http://www.forbes.com/sites/erikkain...ses-all-wrong/
    Ie bine sa fii prost!

Nu stii despre ce vorbesti, fara suparare. "Stirile recente" sunt referitoare la Uplay, mai precis s-au dezactivat niste licente de Far Cry 4 pe Uplay, cumparate de la niste comercianti "legit"... din cauza ca Ubisoft sunt niste carnati lacomi, nu din alte motive. Cel mai probabil clientii isi vor primi banii inapoi de la comercianti.

http://www.vg247.com/2015/01/28/g2a-...-keys-debacle/

Daca iei de la site-uri de incredere, nu sunt probleme.

Nu neaparat. Au statistici. Crezi ca le este greu sa vada daca ai cumparat sau nu licenta de la ei ?

http://forum.unitlost.com/index.php/...ty-steam-keys/
    http://www.kitguru.net/gaming/matthe...lite-iii-keys/

Sunt doar unele exemple. se poate intampla oricand, nu este o regula obligatorie, dar te poti trezi fara joc daca nu e de la ei din magazin.
    Intotdeauna cumpar de pe magazinul oficial si sunt multumit.
    Pai si cu statistici pot să-ți șteargă un joc? Nu trebuie să aibă dovezi?
    Jocurile sunt de la ei din magazin, doar sunt primite ca gift-uri de la alți useri. Nu cred că au cum să fie siguri dacă e chiar gift sau e cumpărat.

Mă rog, la cât de mult mă joc eu, chiar nu mi-ar păsa dacă mi-ar șterge jocurile.
    Can you believe Mozart wrote his 1785 Piano Concerto No. 21 in C? I can't imagine compiling back then!

Tags for this Thread