Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 73

Thread: S-a lansat noul Galaxy S6

Quote Originally Posted by Geanta View Post
    TouchWizul fiind o mizerie ( nu mai mare ca HTC Sense ).
    Touchwiz-ul e o mizerie... muuult mai mare decat Sense. Nu stiu daca ai folosit HTC Sense 5 sau 6 (ca 7 inca n-a folosit aproape nimeni), dar e cel mai curat, frumos si rapid launcher de Android. Designul seamana cu iOS 7/8 si nu are porcarii inutile (a.k.a. "bloatware", unde Samsung Touchwiz e campion, urmat de LG si Sony). In plus, M8 cu Sense 6 e cel putin la fel de rapid ca iOS-ul (ma refer in mod special la iOS 6, ca 7 si 8 sunt mai lente, chiar si pe 6+). Nu se poate spune acelasi lucru de vreun Samsung... oricare ar fi el. Ma astept ca M9 cu Sense 7 sa fie si mai rapid.

Quote Originally Posted by Geanta
    Personal imi place varianta Edge, dar nu pot trece peste faptul ca e copie fidela dupa iPhone 6 Plus.
    Rama de aluminiu a lui S6 "normal" seamana oarecum cu marginile rotunjite de la iPhone 6/+... dar in rest nu prea vad asemanari (mai degraba ai putea sa zici ca au copiat de la Sony... ca Z3-ul are tot rama rotunjita din aluminiu si sticla pe spate). Sa-ti aduc aminte ca aia de la Apple au cam copiat spatele (in mod special layout-ul antenelor) de la HTC M7?

Totusi, arata mai bine M7.

Quote Originally Posted by iFeel View Post
    Si Safirul nu se zgarie ? :/
    Se zgarie FOARTE greu! Nu-l zgarii nici cu hartie abraziva.

Asta e un filmulet mai vechi, dinainte de lansarea iPhone 6. Sari direct la 3:53, cand incearca sa zgarie butonul home de la 5S (care e din safir pur):
    https://www.youtube.com/watch?featur...NcWQEUI8#t=234
    Last edited by Haplea_; 03-02-2015 at 11:50 PM.

Old dirty bastard! swift's Avatar

Īncă nu m-a atras as merge tot pe un htc momentan īs pe ios . Vreau un telefon cu o baterie decenta adică sa ruleze undeva la 10 ore Wi-fi si 3g
    There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that’s only suffering. I have no patience for useless things.

Īncă nu m-a atras as merge tot pe un htc momentan īs pe ios . Vreau un telefon cu o baterie decenta adică sa ruleze undeva la 10 ore Wi-fi si 3g

http://9gag.com/gag/aXpYdxP?ref=android
    There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that’s only suffering. I have no patience for useless things.

4. The Following User Says Thank You to swift For This Useful Post:

Trancesr (03-03-2015)

Quote Originally Posted by swift View Post

http://9gag.com/gag/aXpYdxP?ref=android
    Chiar daca nu`s deloc adeptul apple aici ai dreptate. samsung=lameri. intodeauna au fost cu un pas in spate cand a venit vb de inovatie, dar au facut treaba buna la categoria markering

Sincer, nu credeam ca Touchwiz poate arata mai rau dar amestecul de Lollipop si varianta de Touchwiz pentru Android 5 e cea mai urata interfata de la Android 1.5 incoace. In rest m-a impac cu totul, in afara de faptul ca nu are baterie usor de inlocuit. Sunt zile in care nu prea ma ating de telefon si ma tine o baterie mult mai mult de o zi. Dar sunt zile in care mananc 2 baterii pana ajung acasa la incarcator.

Touchwiz-ul pot sa confirm ca e o mizerie. M-am convins si pe S3, si pe S4 acum. De cand folosesc Apex Launcher in loc de Touchwiz parca mi-as fi cumparat alt telefon. Nici nu se compara.

Cat despre copiatul intre cele doua telefoane, meh...nu ma prea intereseaza. Au copiat unii de la altii destul de-a lungul anilor. Nu sunt diferente uriase intre ele...pana la urma fiecare alege ce crede ca i se potriveste mai bine. Un telefon cu un sistem de operare foarte stabil/bine optimizat, sau un telefon care poate fi customizat dupa bunul plac.

Pana acum Iphone-ul mi se parea "over-priced". Acum vad ca au dat si cei de la Samsung cu mucii-n fasole, si au scos un telefon la fel de "over-priced".

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

Sense-ul de la HTC e clean, simplu și nu papă resurse pentru efecte și briz-briz-uri.
    I don't have any beliefs or allegiances. I don't believe in this country, I don't believe in religion, or a god, and I don't believe in all these man-made institutional ideas.

George Denis Patrick Carlin (May 12, 1937 – June 22, 2008)

Torrents.ro Member iFeel's Avatar

Am vazut benchmark..pare mai bun decat HTC M9, dar softul celor de la Samsung ma omoara, si il pune in imposibilitate de a ajunge in proprietatea mea...

Am avut HTC, si sunt super multumit de Sense. Acum am doar un Nexus 5, si imi place mult ca e Android-ul pur si nu are buguri.
    "Doesn't matter what the question is, God is definitely the answer..."

Guest of Honour

Cati dintre voi au butonat vreodata un Galaxy Alpha? Va zic eu, telefonul ala se misca aproape ca un Iphone, desi are specificatii in mare parte sub un S5. E diferenta de la cer la pamant intre un Alpha si un S5 in privinta lag-ului. Daca reusesc sa faca ce au facut cu Alpha... eu zic ca e reusit S6-le.

Si ca tot aveti treaba cu Samsung... sincer eu zic ca M9 e un mai mare fail decat S6. Nu vad aproape nicio diferenta de design intre un M7, M8 si un M9... in timp ce la Samsung se simte o imbunatatire vizibila pe partea asta. Mai ales varianta Edge... cred ca e printre cele mai frumoase telefoane.
    Last edited by VRossi; 03-03-2015 at 06:42 PM.

Samsung a imbunatatit semnificativ designul si mai ales constructia... pentru ca era cu mult in urma.

Da, Alpha e OK, dar totusi ala are ecran 720p, S6 are 1440p. Are de "mutat" fix de 4 ori mai multi pixeli. S-ar putea sa se descurce, totusi, ramane de vazut. Note 4 nu e "flawless".

Mie nu mi se pare cine stie ce Edge-u'. Samsung i-a dat pe spate pe toti cu ecranu' ala curbat la margini... mie mi se pare doar o "fita". In plus, ambele modele sunt al dracu' de lucioase, indiferent de culoare. Asta nu-mi place. Prefer ceva mai discret...

Quote Originally Posted by Haplea_ View Post
    i... mie mi se pare doar o "fita"
    That`s the point! si sa vezi cat o sa vanda "fita" asta

Pentru astia care ziceti ca Samsung a copiat Apple
    Read here - http://www.victorkapra.ro/2015/03/samsung-galaxy-s6-2/

15. The Following User Says Thank You to BTY For This Useful Post:

Flaviu (03-04-2015)

Torrents.ro Member iFeel's Avatar

@VRossi,

Adevarat, Edge-ul e unul din cele mai frumoase telefoane. Repet, singurul lucru ce nu-mi place : softul lor. 100% l-as cumpara daca ar avea alt soft.

Stiu ca il pot schimba, dar nu-mi mai rootez niciun telefon de acum inainte.
    "Doesn't matter what the question is, God is definitely the answer..."

La īnceput merita root ţin minte acum 4 ani cānd androidurile nu aveau memorie interna merita root in ziua de azi īntr-adevăr nu merita. La fel si eu prefer un HTC M9 dar mai am de aşteptat pana in toamna sa mă gāndesc la un telefon

18. The Following User Says Thank You to swift For This Useful Post:

iFeel (03-04-2015)

Da exista vreo forma pe care samsung nu a incercato))?
    "Designerii de telefoane au avut de mult timp ideea asta, dar a trebuit să le dea și voie cineva să o pună īn practică"...Aceasta idee este bazata pe studii iar faptul ca apple a pus-o in practica nu face decat sa demonstreze ca`s niste smecheri...niste smecheri care nu se adapteaza trendului ci il creeaza. Daca Samsung era asa sigur de Samsung Ativ dc nu a investit in el? Dc nu i-a pus specificatii de flagship si apoi sa investeasca intr-un marketing agresiv asa cum a facut cu seria S?
    Colac peste pupaza...poti sa faci un argument din orice cand vine vb despre chestiile astea asa ca...fuck it all

iPhone 6: fata de Samsung Ativ S + spate de HTC One M7 = win.

21. The Following 2 Users Say Thank You to Haplea_ For This Useful Post:

BTY (03-04-2015), laur3ooo (03-04-2015)

Torrents.ro Member informatica's Avatar

De ce totul se invarte in jurul Samsung,Htc,LG,SONY?
    bani mai putini si calitate superioara.
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_pro-6952.php

Attached Images Attached Images  

oneplus one e prea l33t telefonu asta!

https://oneplus.net

Asa e! E singurul telefon care se cumpara pe baza de invitatie.

@informatica: Singurul telefon chinezesc care m-a impresionat in mod placut a fost Meizu MX4. Ce-i drept, nici n-am butonat multe.