Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 73 of 73

Thread: S-a lansat noul Galaxy S6

Guest of Honour

OK, e probabil sa fi fost o greseala, insa s-au evaluat pierderile ulterior, s-au facut niste calcule si au stiut ca vor iesi pe plus. Referitor la Iphone 6/ Iphone 6 Plus, merita upgrade-ul de la 5S de exemplu, daca esti interesat foarte tare de marimea display-ului si eventual de camera (Iphone 6 Plus). Altfel nu prea, nu-ti ofera nimic in plus, si sincer in viata de zi cu zi nu am vazut nicio diferenta de viteza intre cele doua. Exista telefoane care merita sa le cumperi, si telefoane care nu merita. Un exemplu clar e M9... daca ai M8 chiar nu are absolut niciun sens sa faci upgrade, sau de la Apple, Iphone 5C. La aceeasi bani poti oricand sa iei un Iphone 5, care din pacate nu se mai prea gaseste (tocmai ca sa-si vand rabla de 5c). In schimb de la S5 la S6/S6 Edge se poate face upgrade fara niciun regret zic eu.

Greseala my ass!!! marketing frate, marketing. Flaviu are dreptare. Unii chiar isi fac singuri reclama negativa ca sa ajunga in centrul atentiei, sa se vb la stiri si pe toate site-urile de profil de produsele lor. si prinde...it`s all about marketing

Putem sa vedem si aici treaba asta, cu seria S de la samsung. Toata lumea zice a copiat apple si ca vai de mine ce neoriginali is cei de la samsung, dar are aici topicul lui in care a strans deja 60 de posturi, toate siteurile de profil asta au pe prima pagina, pe fb incepe campania "da share ca sa gastigi un S6/edge si youtubul e plin de review-uri, teste si comparatii. Stiu baietii ce fac. stiu de brainwash si de psihologia spiritului de turma. Cu toate ca nu are nimic deosebit( vb de s6) cand e sa-l comparam cu HTC, LG, sony o sa fie cel mai bine vandut tel din 2015. Asa a fost cu toata seris S si tiparul se repeta

3. The Following User Says Thank You to Trancesr For This Useful Post:

Capitanz (03-07-2015)

Poate ca a fost asa baieti, am avut HTC mai demult si mi-a placut..calitativ e mai bun ca Samsung ca si specificatii sunt cam la fel. Parerea mea este ca HTC este mai bun ca Samsung, ceea ce am observat asa cum a spus si Geanta 6 plus cu 1 Gb de ram se misca cel putin la fel de bine ca Note4 sau similar. In general asa a fost, desi in specificatii erau in spatele astora in realitate era cu totul alta treaba.

Lumea s-a cam saturat de plastic, altii s-au reprofilat si bine au facut. Nu merge la infinit ecran, ram, procesor nush care daca pe dinafara e plastic ieftin. Cat despre care va fi cel mai bine vandut, ramane de vazut nu mor caii cand vor cainii

Guest of Honour

De ce vorbim de branduri in general? HTC e mai bun ca Samsung, Apple ca si amandoua etc. Eu zic ca diferenta se face strict intre modele. Nu poti sa zici ca un brand e mai bun decat altul, mai ales atunci cand vorbim de astfel de dispozitive. Eu unul dintre M9 si S6 as alege clar S6-le. Intre un Iphone 6 si un S6 la fel as alege tot S6, asta daca s-ar misca ca si un Galaxy Alpha. Spre deosebire de altii nu sunt dependent de niciun sistem de operare, fiecare are avantajele sale. IOS e usor de folosit, se misca repede etc. dar te si restrictioneaza de la o gramada de chestii, in timp ce cu un Android poti face mai multe. Cei care stiu sa foloseasca un Note la potentialul sau maxim, sunt convins ca nu l-ar da niciodata pe un Iphone 6 Plus.

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=6849
    Last edited by VRossi; 03-07-2015 at 02:47 PM.

Fiecare cu gusturile lui. Eu spre exemplu nu suport Touchwiz-ul. Singurul Samsung pe care l-as cumpara ar fi Note 4, doar daca as vrea neaparat un phablet (pentru ca Note 4 nu are rival pe segmentul ala). Curand va veni vremea sa-mi schimb telefonu' si chiar nu stiu ce sa aleg. Parca niciun telefon nu ma atrage cum a facut-o M7... parca toate au defecte semnificative.

Penibil testul ala, RaduRA2.

Sunt de acord cu comentariul asta:
    Lol what a ridiculous test. These phones are so fast, the only questionable benefactor is your ability to touch two apps at precisely the same time.
    Si nu, s-a vazut clar de multe ori ca nu a atins deodata cele 2 iconite. Si oricum...si daca le atingea deodata, probabil era diferenta de cateva zeci de milisecunde (fie in favoarea S6, fie in favoarea iphone 6). Nu stiu cine-i atat de maniac incat sa-l intereseze cateva milisecunde. Si nici nu vad la ce te-ar ajuta...

Guest of Honour

Daca tot vreti ceva cat de cat decent: http://www.theverge.com/2015/3/31/83...era-comparison

A se vedea si reviewul...

Flaviu : mie nu mi s-a parut ca ar fi tipul partinitor, e doar un test intre cele mai bune doua telefoane la ora actuala.
    Ceea ce vroiam sa evidentiez prin testul respectiv e faptul ca samsungul, cu toate specificatiile lui, ar trebui sa bata la *** orice iphone, si totusi nu o face.

SPQR maharet's Avatar

Meh, boring. Rămān la OnePlus One, e suficient pentru mine.

Quote Originally Posted by maharet View Post
    Meh, boring. Rămān la OnePlus One, e suficient pentru mine.
    Cum e cu RMA-ul la ala?

OT: Oricum, nu prea sunt fan al bateriilor incapsulate pe 4G.

Guest of Honour

Am avut ocazia sa pun mana in sfarsit atat pe Samsung S6 cat si Samsung S6 Edge. E drept, nu le-am butonat prea mult, insa intr-adevar nu se compara cu absolut nimic din ce au lansat pana acum. Se simte calitatea materialelor... arata foarte bine, sunt foarte subtiri si super rapide. Camera se comporta cu totul diferit fata de modelele precedente, in sensul bun. Insa ce m-a impresionat cel mai mult e display-ul UHD, efectiv te lasa cu gura cascata. L-am comparat cu cel de pe Iphone-ul meu (5s) si e diferenta de la cer la pamant. Deci directia spre care se indreapta Samsung, e in sfarsit cea buna.

P.S.: Nu cred ca Edge-ul merita diferenta de bani...