Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 284

Thread: HD-Bits.com

Maharet,daca vrei iti pot da si pt titrari.ro.Cei de acolo nu pot oferi un api dar pot oferi un search method dupa IMDB.
    Pana la urma trebuie sa sustinem si traducatorii si cel mai frumos este sa le facem lor trafic.

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    2

Buna initiativa !
    Maharet, te rog posteaza alte poze deoarece pe mine ma redirectioneaza catre postimg.org
    Last edited by MusicON; 03-19-2015 at 07:35 PM.
    Ie bine sa fii prost!

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    doar la mine nu merg pozele http://postimg.org/gallery/2ml5h61hq/810668e4/ ??
    Nici mie nu-mi merge

@maharet poti sa mai urci poza inca odata?
    "The heaviest blow that ever struck humanity was the coming of Christianity. Bolshevism is Christianity's illegitimate child. Both are inventions of the Jew." Führer

Nu inteleg de ce folositi rahaturi de image hosts si nu imgur...

SPQR maharet's Avatar

Quote Originally Posted by Maddoxro View Post
    Nu inteleg de ce folositi rahaturi de image hosts si nu imgur...
    Fiindcă imgur nu îţi dă legăturile bb-code pentru miniaturi "all in one" după ce încarci imaginile...dacă te uiţi la ajaxul pe care îl folosim la image hostul nostru intern, ai să vezi că e un sistem foarte bine pus la punct în acest sens...comparaţie:

http://i.imgur.com/bNtR0wg.png
    http://i.imgur.com/CFh388j.jpg
    http://i.imgur.com/yJVljKK.jpg
    http://i.imgur.com/C8J12IR.jpg
    http://i.imgur.com/JGMucIE.jpg

Torrents.ro Member Everett's Avatar

Vad ca Romania e la gunoi (trash)

Succes!

SPQR maharet's Avatar

Quote Originally Posted by maharet View Post
    Era un topic la intl forums, înainte să facem secţiune separată în forum doar pentru România. L-am redenumit.

Mulţumim!
    Quote Originally Posted by LazX View Post
    Maharet,daca vrei iti pot da si pt titrari.ro.Cei de acolo nu pot oferi un api dar pot oferi un search method dupa IMDB.
    Pana la urma trebuie sa sustinem si traducatorii si cel mai frumos este sa le facem lor trafic.
    Desigur (în eventualitatea în care se vor rezolva problemele de care mi-ai spus, altfel, mulţumesc oricum.)

Quote Originally Posted by Brando View Post
    Sunt convins ca stiti ce faceti, si nu e doar o plictiseala puerila la mijloc. E usor de inceput, mai greu de mentinut. Nu stiu ce sperati voi de la un tracker care daca nu aduce ceva nou in lumea P2P-ului sau impresioneaza prin numarul de torente, s-ar inchide fara discutie, e doar o chestiune de timp.

Trackere HD apar mereu, dar prea putine si raman in scena P2P.

Axati-va pe materiale unice, de calitate, care nu se pot gasi pe celelalte trackere, urcati filme de la cele mai importante grupuri interne CHD, HDb, etc. si recomand un sistem de bonus points. Cautati-va niste voluntari/uploaderi sa urce torente de calitate, pana si membrii se pot implica daca sunt atrasi de punctele bonus/alte avantaje. Pariez ca unii dupa t.ro s-ar implica si ei in acest proiect. Bineinteles, cine are timp. De asemenea, in ochii publicului este foarte important si design-ul, n-ar strica niste logo-uri/teme originale si cool. Ca sa devina cat de cat popular trebuie sa aiba atentia/dedicatia sfaff-ului la maxim, necesita mult timp ca sa va claditi si voi o reputatie, sa auda tractoristii de voi. Trebuie sa va asumati aceasta responsabilitate.

E de apreciat intentia voastra si sper sa rezolvati treaba cu torentele si "finisajul" forumului, precum si alte chestii...

Inca o data, multe succesuri, sa dainuieasca inca 20 de ani d-acu' incolo, activitate si foita cu statistici sa depaseasca micutul HDBits care-i foarte naspa.
    Vom face tot posibilul să îl dezvoltăm cât mai mult. Eu o să îmi iau peste trei săptămâni PC nou cu 16 TB, CoMMy ne va mai pune la dispoziţie încă un seedbox cu 6 TB, mai are şi el vreo 2 seedboxuri de câte 8 TB şi pe PC acasă tot vreo 16 TB, amigaman are şi el box separat cu autouploader janhouse...vdopeyv are şi el seedbox personal şi pe pc acasă vreo 30 de TB, dacă nu mai mult, nu ştiu dacă şi-a luat altceva între timp...nu ne facem probleme...site-ul creşte încet, dar sigur.

Quote Originally Posted by Kimikal View Post
    Daca vreti sa nu va moara torrentele, restrictionati uploadul unui film la 2 versiuni 720p (1 scene, 1 p2p), 2 1080p (1 scene, 1 p2p), 1 remux respectiv 1 full bluray. Asa veti avea mai multi seederi la un film, si nu impartiti la 10 variante diferite, cum vad pe alte trackere.
    Aici sunt de acord cu tine, dar spune-i asta şi lui amigaman dacă poţi...el e cu "diversitatea"
    Last edited by maharet; 03-20-2015 at 10:00 AM.

8. The Following 4 Users Say Thank You to maharet For This Useful Post:

Brando (03-20-2015), elGringo (03-20-2015), Maddoxro (03-20-2015), oValois (03-20-2015)

Torrents.ro Member Kimikal's Avatar

Aici sunt de acord cu tine, dar spune-i asta şi lui amigaman dacă poţi...el e cu "diversitatea"
    Atunci n-o sa iesiti cu nimic in evidenta. Diversitate la filmele noi aparute gasesc si pe IPT.

Bataie de joc: https://www.iptorrents.com/torrents/?q=nightcrawler&qf= Ma doare la basca daca e Wiki, DON, CtrlHD, INFERNO, diferentele sunt insesizabile intre un rip de 10000kbps si unul de 11000kbps

Blue Velvet: https://www.iptorrents.com/torrents/?q=blue+velvet&qf= Nicio versiune buna de 720p, iar torrentul de 1080p o sa fie mort in 6 luni. Dar lasa ca avem diversitate la Nightcrawler.

Un tracker de nisa (HD, filme, seriale, muzica, e-learning) are succes atunci cand stii ca daca intri pe el gasesti cam orice ai vrea sa cauti. Vezi PTP, unde nu mi s-a intamplat sa nu gasesc vreodata un film. Si ghici ce, au limita de 2 versiuni la fiecare rezolutie.

10. The Following User Says Thank You to Kimikal For This Useful Post:

iLink (03-20-2015)

SPQR maharet's Avatar

Meh, dacă ar fi după mine, aşa aş face...şi dincolo am făcut trumping la torrentele moarte, ori de câte ori s-a putut. Bine, dincolo era bătaie de joc, sgn nu đădea pe tracker cu lunile, nu se putea actualiza nimic, lumea care mai lua, uita să le mai ţină la seed şi se duceau destul de frecvent. Ok, o să îi spun lui CoMMy să îi atragă atenţia să o lase mai moale cu "diversitatea" O variantă scene/internal sau p2p @ HDB, TTG, HDC, etc. e foarte ok.

//ok, am propus

In order to gather as many peers as possible, i suggest the following:

Only two scene/p2p copies per movie per resolution. Internal always trumps p2p, regardless.I mean, like

Movie.year.source.av.codec-group

2 1080p copies scene/p2p. when internal is released, p2p is deleted.
    2 720p copies scene/p2p. when internal is released, p2p is deleted.
    2 1080p HSBS copies scene/p2p. when internal is released, p2p is deleted.
    2 1080p HOU copies scene/p2p. when internal is released, p2p is deleted.
    1 1080p Remux scene/p2p. when internal is released, p2p or scene is deleted
    1 Complete bluray scene/p2p. If internal is released, p2p or scene is deleted.

bluray encode always trumps web-dl. web-dl always trumps hdtv.

TV - entire season trumps single episodes. Full series always trumps single seasons.

This is a feedback from some of our users, it's not entirely my ideea.
    Last edited by maharet; 03-20-2015 at 11:35 AM.

12. The Following 10 Users Say Thank You to maharet For This Useful Post:

comatome (03-20-2015), deezlici0us (03-20-2015), elGringo (03-20-2015), Kimikal (03-20-2015), Maddoxro (03-20-2015), MaXxXWebb (03-20-2015), OldBoy (03-20-2015), poetu00 (03-20-2015), Valentin87 (03-20-2015), oValois (03-20-2015)

Super ok simplu si asezat
    NU DA CLICK

Ne gasiti pe Facebook,Twitter si pe Hi5

Ce sunt HSBS sau HOU?
    La mai multe titluri , la mai putine versiuni.

Quote Originally Posted by Valois View Post
    Ce sunt HSBS sau HOU?
    La mai multe titluri , la mai putine versiuni.
    Cred ca se refera la filmele 3D

Half Side By Side
    Half Over & Under

17. The Following User Says Thank You to Haplea_ For This Useful Post:

maharet (03-21-2015)

Multumesc @maharet pentru SS-uri si mult success cu nou proiect
    "The heaviest blow that ever struck humanity was the coming of Christianity. Bolshevism is Christianity's illegitimate child. Both are inventions of the Jew." Führer

Quote Originally Posted by Brando View Post
    Nu stiu ce sperati voi de la un tracker care daca nu aduce ceva nou in lumea P2P-ului sau impresioneaza prin numarul de torente, s-ar inchide fara discutie, e doar o chestiune de timp.

Trackere HD apar mereu, dar prea putine si raman in scena P2P.
    Nu e nevoie de nu stiu ce torrente unicate....e suficient ca sunt singurul tracker ROMANESC specializat HD. Dar cum am spus si in alta parte...romanesc sa fie ! Adica sa se urce cu subtitrare RO inclusa. Asta e principalul...pt ca asta vrea romanul. Romanul nu vrea sa isi faca cont pe trackere straine, unde sa se chinuie sa faca ratie din cauza ca n-are peering sau sa fie nevoit sa isi ia seedbox. Iar romanul e comod si vrea subtitrarea la nas ca ii e lene sa intre pe site-uri de subtitrari. Asta e realitatea !

Iar parerea mea e ca cel mai usor mod in care pot avea succes este pe piata romaneasca. Strainii trag oricum catre cele mari consacrate...si exista deja destule trackere HD straine. Dar romanesti nici unul. Deci printre romani au clientela sigura. Printre straini...nu se stie !

Ok, o să îi spun lui CoMMy să îi atragă atenţia să o lase mai moale cu "diversitatea"
    Degeaba o lasa un staffer mai moale cu diversitatea...daca nu e regula generala si userilor li se va permite sa urce 7 variante pt acelasi film. Si poti fi sigur ca se va intampla asta fara o regula generala care sa fie valabila pt toti membrii !
    Last edited by Valentin87; 03-20-2015 at 08:02 PM.
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.
    * Exemple de mucegaiuri : wtf , BlasterX , GipsyHunter , firstnamejhon , ...

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    ... o regula generala care sa fie valabila pt toti membrii !
    La asta s-a referit maharet. Va fi introdus ceva de genul a ce s-a discutat, in regulile de upload.
    BeyondHD, the HD version of pure cocaine.

Daca o sa va faceti o colectie frumusica de filme(titluri multe) si urcati rapid titluri noi o sa vina lumea din afara cel putin pt 0day si grupul vostru (daca scoate ceva superior ).
    Subtitrarea o poate urca si userii in comments

Quote Originally Posted by Valois View Post
    Subtitrarea o poate urca si userii in comments
    metoda asta nu e foarte eficienta la romani. Am si eu pe ICE un sistem de adaugare de link catre subtitrare in pagina torrentului iar la episoadele TV noi le dam bump cand apare subtitrare si le atasam link. Tin sa te informez ca un torrent urcat dupamiaza care are subtitrare muxata face in cateva ore de la urcarea lui la fel de multe sau chiar mai multe snatch-uri decat a acumulat toata ziua torrentul urcat dimineata la prima ora fara sub . Nu ma intreba ce e asa de greu sa intri pe linkul de subtitrare dar un lucru e clar : Daca se vrea tracker international...trebuie procedat asa cum ai sugerat. Dar daca se vrea tracker romanesc...si se doreste "stoarcerea" ultimului leecher roman....torrentele cu sub inclus in folder sau muxat vor avea mult mai multe snatch-uri ! Si nu vad de ce n-ar descarca si strainii aceleasi torrente...ca doar nu tre sa le faca hardsubbed
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Pentru ca daca un strain vede steagul romaniei la torrent se va gandi ca e in tradus in romana filmul. Majoritatea lor asa gandesc. Plus ca sunt si obisnuiti asa, ca filmul sa fie tradus in limba lor la cine sau pe dvd. Ori daca vad torrentul la categoria HD-RO or sa zica ca e dublat in .ro si nu il iau.

Eu sunt de parere ca trackerul poate deveni un punct de reper alaturi de hdbits si ce mai e faimos. E nevoie insa de o viziune clara, daca se merge si pe categorii .ro sau nu.

PS: Dupa cum mi-a aratat Lazx, pe morethan.tv de exemplu sunt mai multi useri straini decat romani

Parerea mea e sa nu fie categorii .RO pe tracker.

24. The Following 2 Users Say Thank You to Maddoxro For This Useful Post:

Fre5h (03-20-2015), maharet (03-21-2015)

@maddox hai sa recunoastem ca trackerele chinezesti au avut mult mai multi peersi decat au avut, au sau vor avea vreodata cele vechi consacrate english-only...dar gaseai pe tracker mai multa chineza decat engleza ! Au atras astfel pe langa multi straini...si mai multi compatrioti. La fel poate fi situatia si aici...chiar daca nr compatriotilor nu va fi la fel de mare ca nah...nu avem populatia Chinei.

Acum ce-i mai bine pt ei se poate discuta mult si in final ei vor alege. Dar repet : pe langa atatea trackere romanesti...nu e nici unu HD. Ei au ocazia sa umple un gol in p2p-ul romanesc. Daca nu fac trackerul pentru romani...vor fi doar un alt tracker strain de care romanii se vor feri....si pana si romanii nostri vor prefera sa descarce de pe HD-Torrents sau HD-Access sau chiar trackere generale...care sunt mult mai mari cum mai multi peersi. Asta ca sa nu mai zic de trackerele romanesti unde avem peering bun si subtitrare inclusa...Si daca nu va fi invadat de romani...atunci vor avea viata grea sa fure strainii de pe cele mari consacrate