Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Sense8 (Netflix)

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Thumbs up Sense8 (Netflix)

Genre: Action | Drama | Sci-Fi
    Status: New Series
    Network: Netflix ( USA)
    Airs: Fridays at 12:00 am
    Runtime: 60 Minutes
    Premiere: June 05, 2015
    Episode Order: 12

Show Summary:

This sci-fi thriller is described as “a gripping global tale of minds linked and souls hunted” and will premiere late next year — presumably, all in one sitting. It was born from a late-night conversation among the Wachowskis, “several years ago,” about the ways in which technology is great but also terrible. “Out of that paradox Sense8 was born,” Andy and Lana said in a statement.

Trailer:

Informatii:

http://www.tvrage.com/sense8

http://www.tv.com/shows/sense8/

http://www.imdb.com/title/tt2431438/

Radio înseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara în care se întâmplă în fiecare zi câte ceva

2. The Following 2 Users Say Thank You to iLink For This Useful Post:

alonso (06-07-2015), Patriot (12-25-2016)

nu-mi place. cocheteaza prea mult cu lumea spurcata a homosexualilor.

4. The Following User Says Thank You to socon For This Useful Post:

tastatura (06-15-2015)

Unknown W.I.T.S Brando's Avatar
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by socon View Post
    Ce prejudecati, cata toleranta. Incredibil! Sa nu-ti place ca au homosexuali... Dar daca aveau numai lesbiene? Era mai bine?

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by Brando View Post
    Ce prejudecati, cata toleranta. Incredibil! Sa nu-ti place ca au homosexuali... Dar daca aveau numai lesbiene? Era mai bine?
    Dacă aveau numai "pesediști" indiferent de ce preferințe aveau , îi placea.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Cu acest post mi-am adus aminte de socon în acțiune: https://www.youtube.com/watch?v=G2W4...tu.be&t=13m04s

ps. Last Week Tonight with John Oliver este probabil cel mai reușit program TV la momentul acesta.

8. The Following 2 Users Say Thank You to RV1923 For This Useful Post:

iLink (06-13-2015), Martzy (12-24-2016)

imi place ca ilinc a inteles ca filmul este cu pedelisti. ahahahaha!!! brando, ia gandeste-te putin la oala ta si lasa-i pe altii-n pace.

Blog Entries
    1

imi place ca ilinc a inteles ca filmul este cu pedelisti. ahahahaha!!! brando, ia gandeste-te putin la oala ta si lasa-i pe altii-n pace.
    Ti-am comentat opinia ta pseudointelectuala, probleme? Invata sa tolerezi, lasa prejudecatile, serialul asta are potential, pe alocuri amuzant si spune o poveste cat de cat decenta. N-am nimic cu tine personal, da' cand vad de-astia "incuiati" care nu se uita la un serial numai din cauza unor minoritati sexuale pe care ei nu le tolereaza din motive absolut tembele, atunci stai sa te gandesti ca-n sec. XXI exista astfel de oameni care inca zici ca s-au nascut ieri. Nu-ti citesc replay-ul, asa ca nu te deranja scriindu-l.

11. The Following 5 Users Say Thank You to Brando For This Useful Post:

Fre5h (06-13-2015), iLink (06-13-2015), MisterTJ (06-15-2015), nu_vreau (06-13-2015), RV1923 (06-13-2015)

bramdo, nu dau doi bani pe tine. esti un om neevoluat. de ce? pentru ca stai la barfe toata ziua si comentezi ce spune unul si altul pe aici. iti mai spun: uita-te la tine si vezi daca ai de reparat ceva si mai poti repara. si ar fi frumos sa nu mai jignesti lumea. pe de alta parte esti liber sa ai ce afinitati sexuale vrei (daca inteleg eu bine) dar nu incerca sa schimbi sistemul de valori a tinerilor care eventual citesc unele pe aici. lasa-i sa fie "incuiati". este mai sanatos.
    .....
    si ca sa inchei, se vede in primul meu post aici ca am spus ceea ce cred eu despre acest serial si... nu am niciun moment vreo pretentie ca cineva sa gandeasca la fel.
    Last edited by iLink; 06-13-2015 at 11:25 AM.

starnitor nu_vreau's Avatar

socon... un sfat prietenesc: cu cat postezi mai mult cu atat te faci mai de rahat.
    ia o pauza. chestia cu "sistemul de valori" e epica. a tinerilor m-a convins in mod special.

14. The Following 5 Users Say Thank You to nu_vreau For This Useful Post:

Fre5h (06-13-2015), iLink (12-24-2016), MisterTJ (06-15-2015), underlin3 (06-14-2015), vlafy (03-04-2017)

Calitativ, e undeva intre sezonul 2 si 3 al Heroes, ceea ce nu e bine, dupa parerea mea. Uneori plot-ul e prea simplist, si alte ori e hypercomplicat, cand nu ar trebui sa fie. Singurele lucruri bune sunt diversitatea sociala si, in anumite cazuri, talentul actoricesc. Ideea fie nu e buna, fie nu e executata bine (ca restul creatiilor recente) de catre fratii Wachowski.

Am senzatia ca serialul are aceasta diversitate doar pentru a estompa criticile legate de calitatea sa. Daca cineva critica performanta actorului de telenovele homosexual, sau al avatarului Lanei Wachowski sau al "farmacistei" bollywood-iene vor exista hoarde de fani care sa sufoce criticile.

Blog Entries
    1

Probabil multi dintre voi nu stiti, dar ca tot veni vorba de regizorii astia doi si prin faptul ca se bazeaza pe acelasi concept de la Matrix pana in prezent, stiati ca Sophia Stewart, o femeie de culoare, i-a dat in judecata fiindca au furat povestea, ideea, totul. Practic ea a scris totul, iar regizorii au furat. Astia cautau o poveste si au organizat un concurs in care participantii trimiteau niste documente cu scriptul. Ei bine, regizorii au preluat povestea lui Sophia, dar ei nu i-a spus. Cand Matrix a fost lansat in cinematografe, ea si-a recunoscut conceptul si povestea, si de atunci si pana in prezent s-a luptat in instanta cu ei. Nu numai cei doi regizori au fost luati in vizor, dar si pe cel cu Terminatorul, din '80. A castigat in instanta si cica a fost "despagubita" cu miliarde in iunie 2014.
    Stewart contends that there are a lot of people whose work has similarly been stolen, but because the media is corrupt, you don’t hear about it. In her case, no one is talking.
    On September 25, 2014 it is ruled as a fact by two Federal Judges that Stewart is the writer and owner.
    Link: http://matrixterminator.com/?page_id=2
    Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=jAikqU0q-QU
    Sunt si documente pe internet...
    Last edited by Brando; 06-15-2015 at 02:36 PM.

Probabil multi dintre voi nu stiti, dar ca tot veni vorba de regizorii astia doi si prin faptul ca se bazeaza pe acelasi concept de la Matrix pana in prezent, stiati ca Sophia Stewart i-a dat in judecata fiindca au furat povestea, ideea, totul. Practic ea a scris totul, iar regizorii au furat. Astia cautau o poveste si au organizat un concurs in care participantii trimiteau niste documente cu scriptul intitulat The Third Eye. Ei bine, regizorii au preluat povestea lui Sophia, dar ei nu i-a spus. Cand Matrix a fost lansat in cinematografe, ea si-a recunoscut conceptul si povestea, si de atunci si pana in prezent s-a luptat in instanta cu ei. Nu numai cei doi regizori au fost luati in vizor, dar si pe cel cu Terminatorul, din '80. A castigat in instanta si cica a fost "despagubita" cu miliarde in iunie 2014.

Link: http://matrixterminator.com/?page_id=2
    Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=8ZCSnNZR_hA
    Te rog sa recitesti titlul articolului, apoi subtitlul si apoi intregul articol. Articolul in cauza iti distruge punctul de vedere. Apoi vezi cand au aparut primele revendicari legate de originalitatea Matrix (care, in principiu nu e un concept original.) De ce nu au aparut revendicarile in '84, '91 sau in '99? Ci abia in 2003 cand, coincidenta face ca, ambele francize sa scoata continuari. Matrix sau Terminator sunt atat de similare cu conceptul doamnei cat e Hyperion-ul lui Dan Simmons asemanator cu Canterburry Tales, sau seria Kingkiller a lui Patrick Rothfuss cu A Wizard of Earthsea a lui Ursula K. Leguin, sau viitoarea serie The Magicians de pe Sifi cu The Chronicles of Narnia sau Hairy Peter, sau clonele IBM si originalul, sau x.264 si ce implementare a h.264 se afla pe BD-uri.

beau si f8t ca masina de cusut tastatura's Avatar

@socon - io ma uit la serial, la fel sunt scarbit de aia 2 gay. Fm lor ). Aceeasi problema o vad si io, ba e prea lent, ba totul se desfasoara prea alandala.
    Ii mai dau vreo 2 episoade, poate poate..

Quote Originally Posted by tastatura View Post
    @socon - io ma uit la serial, la fel sunt scarbit de aia 2 gay. Fm lor ).
    Despre care vorbesti mai exact?

[...]
    Stewart contends that there are a lot of people whose work has similarly been stolen, but because the media is corrupt, you don’t hear about it. In her case, no one is talking.
    On September 25, 2014 it is ruled as a fact by two Federal Judges that Stewart is the writer and owner.
    [...]

Citation Needed!

Poate ai dreptate, dar eu nu am gasit nici o sursa (sigura) care sa confirme asta, care sa nu fie un omolog al lui Dan Diaconescu si al sau OTV.
    Last edited by laur3ooo; 06-15-2015 at 05:30 PM.

Blog Entries
    98

Sense8.2016.Christmas.Special.1080p.NF.WEBRip.DD5. 1.x264-SB Este episod normal,sau recapitulare sezonul trecut, sa stiu daca are rost sa-l descarc.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Nu prea se merita, majoritatea actorilor joaca mai prost ca intr-o telenovela de pe Primatv, cu actori adunati de pe strada sau din periferie. Firul narativ nu prea are sens. Scenele artistice nu prea se imbina deloc bine cu scenele "artistice". Este dezamagitor, la fel ca Orphan Black sau alte seriale care au o premisa buna.
    Pun pariu ca stiu exact care va fi unul din plot-urile sezonului asta (sau al urmatorului, daca mai primeste vreunul). Mai exact doua dintre personaje vor avea un copil si vor descoperi ca "impart mintea" cu el/ea. Apoi vor descoperi ca cei decedati pot continua o existanta in mintea celor ramasi (daca asta nu s-a intamplat deja), si ,vai, au descoperit nemurirea.
    Serialul e la fel de previzivil si are aceleasi elemente inutile sau de prisos ca Westworld, dar acesta din urma are actori, regizori si/sau compozitii vizuale considerabil de o calitate mai buna.

Blog Entries
    98

Serialul e foarte bun, e de nota 10, eu ma refeream la acest episod daca e ceva nou, ca nu-ti place tie e partea a 2-a .

Radio înseamnă PRO FM
    I

23. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

Mau5 (12-26-2016)

L-am vazut eu pe asta aparut de Craciun. E ceva nou, nu e o recapitulare

25. The Following 2 Users Say Thank You to tastatura For This Useful Post:

iLink (12-27-2016), Mau5 (12-27-2016)

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by tastatura View Post
    L-am vazut eu pe asta aparut de Craciun. E ceva nou, nu e o recapitulare
    Sa cresti mare .

Radio înseamnă PRO FM
    I

27. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

tastatura (12-27-2016)

Cum vi se par scenele cand sunt toti impreuna? ) )
    Vivin' la vida loca!

29. The Following User Says Thank You to tastatura For This Useful Post:

iLink (12-28-2016)