View Poll Results: Ce preferi?

Voters
128. You may not vote on this poll
  • Streaming

21 16.41%
  • Torrents

107 83.59%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Streaming vs Torrents

Quote Originally Posted by nu_vreau View Post
    o varianta OK pentru streaming este si Kodi. ruleaza fluent filme si seriale HD si poti selecta subtitrarea (nu si in romana)
    Cum adica 'nu si in romana' ? Ba functioneaza binemersi si optiunea de cautare subtitrari in limba romana .

Nu iti citeste subtitrarea in Navix , adica cea pe care i-o indici in playlist .

Am folosit si eu azi prima data popcorn time, varianta beta 5.4, pt. PC.
    Am incercat sa maresc subtitrarea din setari, dar nu are efect. S-a mai confruntat cineva cu asta, sau foloseste careva o varianta de popcorn mai veche ce permite subtitrarea mai mare?

Quote Originally Posted by lucky View Post
    Am folosit si eu azi prima data popcorn time, varianta beta 5.4, pt. PC.
    Am incercat sa maresc subtitrarea din setari, dar nu are efect. S-a mai confruntat cineva cu asta, sau foloseste careva o varianta de popcorn mai veche ce permite subtitrarea mai mare?
    Popcorn time te lasa sa folosesti ce player vrei tu.
    Unele versiuni de pe reddit cica sunt virusate iar variantele vechi au vulnerabilitati.https://torrentfreak.com/popcorn-tim...r-says-150803/

Am vazut ca Popcorn Time te lasa sa deschizi fisierul partial downloadat si cu alt player, dar parca nu am vazut niciunde ca salveaza subtitrarea aferenta, deci cred ca tb s-o cauti pe net ca sa faci play cu alt player, ceea ce mai ia timp...
    Am instalat ceva similar: Stremio. Merg marite sau micsorate subtitrarile, dar parca are mai putine titluri...

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

Daca am net bun clar torrents, acum am net undeva pe la 2 MB/s, am un seedbox pe care il folosesc impreuna cu Plex.

Cānd nu am chef să descarc, deși am viteze ok, folosesc Acestream pe trackere publice la torrente cu multi seedari la calitate ok. Eventual cānd sunt plecat de acasă.

as dori sa stiu care is cele mai bune saituri de streaming filme hd si seriale.99% folosesc torrente, dar se intampla sa mai fiu plecat/in vizita pe la cineva si nu as vrea sa folosesc torente acolo.

Am abonament la HBO GO si la NETFLIX, insa mult mai lejer imi vine sa dau jos un sezon pe Synology...

Torrent acasa + streaming prin alte parti.

Astazi mi-am instalat stremio si e posibil sa renunt usor usor la torrents.
    Last edited by coconut; 02-08-2017 at 03:39 PM.

Eu unul prefer torrents in combinatie cu PLEX. Chiar daca nu am un server dedicat plex, pot spune ca sunt foarte multumit de aceasta solutie. Plus ca nu mai zic de multitudinea de plug-inuri pe care o gasesti pentru plex.

Quote Originally Posted by coconut View Post
    Torrent acasa + streaming prin alte parti.

Astazi mi-am instalat stremio si e posibil sa renunt usor usor la torrents.
    Sa renuti la torrents e greu! Uneori o sa cauti ceva vechi ce nu gasesti pe platforme de genu' popcorntime sau alte chestii de astea. Oricum mersi de streamio, nu stiam de el.

Cat despre subiect, majoritatea vor sa gaseasca ceva in genul popcorntime, unde filmul/serialul se poate descarca imediat si vizualizat la calitate HD + Subtitrare corecta si sincronizata perfect, toate astea mi-au iesit pe popcorntime but, sunt unele episoade care nu au seederi sau nu se descarc deloc din nu stiu ce motive (nu ma pricep foarte bine), pe langa astea mai este subtitrarea care uneori lipseste! In schimb ai optiunea de a putea adauga manual. Totusi cand adaugi o subtitrare manual se duc diacriticele sau T S si alte cateva caractere se vad diferit si nu se merita. Prefer popcorntime, imi merge destul de bine dar inca nu e ce vreau eu, daca se gaseste o rezolvare pentru subtitrare cred ca e super ok, dar nu stiu daca fondatorilor le pasa de noi (Romanii).

Quote Originally Posted by StavrosJr View Post
    Sa renuti la torrents e greu! Uneori o sa cauti ceva vechi ce nu gasesti pe platforme de genu' popcorntime sau alte chestii de astea. Oricum mersi de streamio, nu stiam de el.

Cat despre subiect, majoritatea vor sa gaseasca ceva in genul popcorntime, unde filmul/serialul se poate descarca imediat si vizualizat la calitate HD + Subtitrare corecta si sincronizata perfect, toate astea mi-au iesit pe popcorntime but, sunt unele episoade care nu au seederi sau nu se descarc deloc din nu stiu ce motive (nu ma pricep foarte bine), pe langa astea mai este subtitrarea care uneori lipseste! In schimb ai optiunea de a putea adauga manual. Totusi cand adaugi o subtitrare manual se duc diacriticele sau T S si alte cateva caractere se vad diferit si nu se merita.
    Dar un Torrent-tracker privat unde iti alegi tu versiunea calitativa a filmelor(sau dupa numarul de seederi) + plex server + autocorect(pentru conversie sedile in diacritice si export subtitrare in numefilm.ro.srt ) ce are?

client de torrent+sequential download

Torrents, clar. De ce? Pentru ca downloadez de unde vreau, cand vreau si cum vreau. E bun si streamingul in anumite situatii.

Ciudate rau conturile astea de prin 2009 ,2007 dar totusi userii sunt freshmani cu cateva posturi.Teoria conspiratiei suna cam asa la mineri sunt facute de unii in anii respectivi pentru cazuri de urgenta,sa le aiba la ananghie(cand au patat numele la alte conturi),ori sunt facute acu de cineva smecher(cu functie mare pe t.ro).Da poate sunt eu cam paranoic,oricum mie nu imi inspira incredere astia cu conturi vechi care sunt freshmani si au putine posturi.

16. The Following User Says Thank You to asneter For This Useful Post:

oldmusic (02-19-2017)

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Se mai fac si din astea.
    Ai putea lua in considerare faptul ca s-a inchis scenefz iar lumea cauta informatii. Intra acum iar dupa pa.
    Cand o sa revina si czteam iar o sa fie ceva mai multa activtate dupa care pa.
    Raman(em) cei cu activtate "constanta".
    Ie bine sa fii prost!

Poate sa sune cum vrea la tine si sa nu iti inspire tie incredere, de parca e curios cineva. MusicON are dreptate, contul e facut in 2009 pt informatii, daca imi aduc aminte bine am trimis mesaj la cineva pt un cont inchis fara motiv pe un tracker.

Freshman LensFlare's Avatar

Quote Originally Posted by floraur View Post
    Am abonament la HBO GO si la NETFLIX, insa mult mai lejer imi vine sa dau jos un sezon pe Synology...
    HBO GO are continut ok pe partea de filme (blockbustere) dar calitatea video e jalnica. Netflix au seriale ok, calitate buna video dar pe partea de filme sunt slabuti.

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Nu am cont pe Netflix(de ce sa dau bani degeaba ,cand pot descarca orice de al lor), dar HBO.GO(gratuit la pachetul HBO) la viteza net de 1 GB il vad HD, nu am probleme

Freshman LensFlare's Avatar

@Patriot, HBO GO nu e HD (nici macar 720p) ci mai mult calitate DVD.