Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 57 of 57

Thread: TRACKERE Pe Care Merita sa ai cont v.1

Am decis sa vizionez serialul House of Cards varianta originala...din UK. Stiam ca o gasesc pe BTN dar de-al draq ala e ultimul loc in care caut. Asa ca am cautat pe
    - freshon.tv
    - morethan.tv
    - transmithe.net (BTN wannabe)
    - HDBits.org

Sa vedem unde il gasesc cu mai multi seederi...si ce variante gasesc.

pe MTV nu l-am gasit deloc !

Pe celelalte 3 l-am gasit in format bluray x264 1080p. OK...de unde sa-l iau ?

Pe HDBits aveau doar 1 seeder...si oricum se tine greu ratia...am zis pas.

Pe TvT aveau 3 seederi in timp ce pe TTN aveau cate 6. Am zis hai sa-l iau de pe TTN ca il descarc mai repede. Il bag la descarcat...astept 15-20 de minute...viteza nu a reusit sa sara de 100 KB/s. Asa ca am renuntat si mi-am incercat norocul cu TvT. Din cei 3 seederi m-am conenctat doar la 2...dar viteza s-a mentinut la 15-20 MB/s chiar si peste 20 din cand in cand !

Ca tot vorbim de trackere unde merita sa ai cont....freshon.tv RULZ ! Ca si owner de tracker ii tin pumnii lui LazX dar ca user obisnuit si consumator de seriale...de data asta MTV nu mi-a fost util. Ori eu unul apreciez un tracker de seriale dupa colectiile de seriale finalizate acum ceva vreme...pt ca cele noi se gasesc si pe trackere generale...
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    Am decis sa vizionez serialul House of Cards varianta originala...din UK. Stiam ca o gasesc pe BTN dar de-al draq ala e ultimul loc in care caut. Asa ca am cautat pe
    - freshon.tv
    - morethan.tv
    - transmithe.net (BTN wannabe)
    - HDBits.org

Sa vedem unde il gasesc cu mai multi seederi...si ce variante gasesc.

pe MTV nu l-am gasit deloc !

Pe celelalte 3 l-am gasit in format bluray x264 1080p. OK...de unde sa-l iau ?

Pe HDBits aveau doar 1 seeder...si oricum se tine greu ratia...am zis pas.

Pe TvT aveau 3 seederi in timp ce pe TTN aveau cate 6. Am zis hai sa-l iau de pe TTN ca il descarc mai repede. Il bag la descarcat...astept 15-20 de minute...viteza nu a reusit sa sara de 100 KB/s. Asa ca am renuntat si mi-am incercat norocul cu TvT. Din cei 3 seederi m-am conenctat doar la 2...dar viteza s-a mentinut la 15-20 MB/s chiar si peste 20 din cand in cand !

Ca tot vorbim de trackere unde merita sa ai cont....freshon.tv RULZ ! Ca si owner de tracker ii tin pumnii lui LazX dar ca user obisnuit si consumator de seriale...de data asta MTV nu mi-a fost util. Ori eu unul apreciez un tracker de seriale dupa colectiile de seriale finalizate acum ceva vreme...pt ca cele noi se gasesc si pe trackere generale...
    Ce ai cautat tu prima optiune era TVV.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Ce ai cautat tu prima optiune era TVV.
    asa o fi...din pacate inca n-am reusit sa fac rost de o invitatie pe Tv-Vault
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Se tine greu ratia pe HDB? De cand?

Quote Originally Posted by Haplea_ View Post
    Se tine greu ratia pe HDB? De cand?
    - de cand pe fiecare torrent imediat cum e urcat sar cateva zeci de seedboxuri cu auto-dl
    - de cand daca folosesti seedbox torrentul nu mai e considerat freeleech
    - de cand exista fenomenul de overseeding si toate torrentele interesante au zeci de seederi chiar si dupa cativa ani asa ca daca intra vreun leecher trage de la tine te miri ce ca mai sunt cateva zeci de seederi pe langa tine
    - de cand primesti te miri ce puncte de seed bonus pt torrentele tinute la seed...si nu mai poti cumpara upload odata ce ratia globala e mai mare de 2

...adica mai din totdeauna !

Cea mai nasoala faza e asta cum ca daca descarci torrentul cu un seedbox ti se contorizeaza downloadul ca si cum n-ar fi fost freeleech

Nu zic ca e imposibil sa mentii o ratie decenta...eu am 1,2 TB Download si 2,2 TB Upload (ratie 2). Dar folosesc seedboxuri de 1Gb/s in permanenta de cativa ani, si am fost pe faza la 2 freeleech-uri globale cand am folosit conexiunea de acasa de 500Mb/s. Nu stiu cum se descurca cineva cu banda de 100 Mb/s care nu foloseste seedboxuri !

Deci cum spuneam, nu e imposibil...dar dintre toate trackerele pe care le am, aici imi vine cel mai greu sa fac ratie.

nu mai poti cumpara upload odata ce ratia globala e mai mare de 2
    Asta inseamna ca se tine ratia greu? Tu ai cont pe What.CD sau pe Bitme?

Iti spun eu ca pe HDB faci ratie extrem de usor si fara seedbox. Sa faci ratie greu inseamna sa te chinui sa o tii peste 1. Daca tu vrei sa ai 50 TB buffer pe toate trackerele ca pe FL, e problema ta.
    Last edited by Haplea_; 07-12-2016 at 05:03 PM.

7. The Following User Says Thank You to Haplea_ For This Useful Post:

iLink (07-12-2016)

Quote Originally Posted by Haplea_ View Post
    Asta inseamna ca se tine ratia greu? Tu ai cont pe What.CD sau pe Bitme?
    Pe what am luat disable din cauza interpolului lor...dar cand aveam cont, mi-a fost de ajuns un freeleech global ca sa imi vad lejer sacii in car.
    Pe Bitme.org am prins 2 freeleech-uri globale si situatia arata asa : Ratio: 6.196 Upload: 531.95 GB Download: 85.85 GB (si tot ceva asemanator aveam si pe what)

Pe ambele trackere, freeleech-ul e freeleech ! Nu se anuleaza freeleech-ul doar pt ca folosesti seedbox !

Daca nu prindeai freeleesh global cum era? Eu pe What.CD mereu am fost la limita cu ratia... am 1.1 sau ceva de genul asta stors din zeci/sute de torrenti tinuti la seed cu anii si din staff picks... picatura cu picatura. De pe Bitme nu descarc prea des... am ratie in jur de 2 (e posibil sa fi prins si eu un global freeleech ca altfel nu vad cum as fi facut atata buffer)... iar pe HDBits am peste 4 fara niciun stres. Fara global freeleech, fara seedbox. Nu inteleg cum poti sa te plangi de ratie pe HDBits cand tot ce e internal e 50% free.

Pe what am luat disable din cauza interpolului lor...dar cand aveam cont, mi-a fost de ajuns un freeleech global ca sa imi vad lejer sacii in car.
    Pe Bitme.org am prins 2 freeleech-uri globale si situatia arata asa : Ratio: 6.196 Upload: 531.95 GB Download: 85.85 GB (si tot ceva asemanator aveam si pe what)

Pe ambele trackere, freeleech-ul e freeleech ! Nu se anuleaza freeleech-ul doar pt ca folosesti seedbox !
    Pai tu tii trackerele pentru freeleech, eu le tin pentru a ma folosi de ele, pentru mine BitMeTV mi s-a parut cel mai greu de tinut ratia.

dedexxx

Si eu consider ca BitMeTV este cel mai naspa la ratie
    Aviz amatorilor de invitatie.

un mega site:
    7tor.org
    BTN, TV Vault -seriale
    PTP, Torrent King -filme

FL pentru seriale si filme
    MagnetDL.com pentru chestii de nisa, Las Fierbinti de ex...

nu gasesc insa un torrent adevarat pentru audiobook-uri

rutracker.org - mare, nu tine cont de ratie, gasesti tot ce vrei mai ales muzica lossless

The Pianist geoflp's Avatar

hdbits
    BitMe
    freshon

si un cont, ori acces la un cont nitroflare.
    Last edited by geoflp; 10-06-2016 at 10:51 PM.

Cel mai mult folosesc Filelist, Iptorrents si Torrentday in materie de filme si seriale.
    Daca nu gasesc un film pe niciunul din ele atunci folosesc:tehconnection,karagarga,cinemageddon sau horrorcharnel pentru genul horror.
    Pentru muzica folosesc TranceTraffic.

Quote Originally Posted by Zsolt_Xpd View Post
    Cel mai mult folosesc Filelist, Iptorrents si Torrentday in materie de filme si seriale.
    Daca nu gasesc un film pe niciunul din ele atunci folosesc:tehconnection,karagarga,cinemageddon sau horrorcharnel pentru genul horror.
    Pentru muzica folosesc TranceTraffic.
    cum e IPT pe partea de seriale? Intreb pt ca ai listat si FL tot pt asta, si ala e general. Caut inlocuitor pt freshontv care era beton.

Quote Originally Posted by djpitagora View Post
    cum e IPT pe partea de seriale? Intreb pt ca ai listat si FL tot pt asta, si ala e general. Caut inlocuitor pt freshontv care era beton.
    IPT
    317026 Active Torrents - la categoria TV

dedexxx