Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Infiintam un tracker serios

Default Infiintam un tracker serios

Salut !

Caut doua ,trei persoane cu care sa infiintam un tracker serios.
    De partea financiara ma voi ocupa eu la inceput
    Daca se poate cineva priceput in coding si cineva in design.

Multumesc !

Torrents.ro Member Everett's Avatar

Quote Originally Posted by Maxx12 View Post
    Caut doua ,trei persoane cu care sa infiintam un tracker serios.
    Daca General vrei sa fie, un mare fail din start. In ziua de azi n-o sa gasesti staff competent, majoritatea au renuntat din lipsa de timp ori nu mai au chef, poate sau plictisit pur si simplu de p2p, ori au alte lucruri mai bune de facut. Iar aia care au mai ramas in p2p ( aia vechi, au ramas pe trackere vechi). Chiar daca ai investi o gramada de bani, cu timpul poate ar iesi ceva, desi ma indoiesc... la un moment dat ai vedea activitate 0 ... si bani investiti aiurea, s-ar inchide pana la urma. Iar in mare parte nu e vorba de bani, da-i dracu... dar e vorba de timpul liber petrecut pe ele, adica stai si muncesti pentru ceva ce se inchide, cu toate ca o faci din placere, dar n-are rost daca te gandesti de doua ori inainte. Chiar si TBS a avut o scurta revenire, degeaba au fost populari in trecut, vremurile alea au trecut, activitate 0 cand s-a deschis acuma recent, e doar un exemplu, chill. Mai ales daca n-ai pe unde sa-ti faci reclama, chiar o sa fie pleava.

De partea financiara ma voi ocupa eu la inceput
    In cazul asta, cand zici " la inceput " , e clar ca in mintea ta crezi ca vor fi donatii la greu.
    E un sfat prietenesc.
    Last edited by Everett; 10-04-2015 at 12:31 AM.

3. The Following User Says Thank You to Everett For This Useful Post:

maharet (10-04-2015)

O sa vin cu o idee noua .. ..iar la partea financiara nu..sincer nu ma gandesc la donati...daca gasesc doi trei baieti seriosi sa le surada ideea si sa cunoasca fenomenul....eu zic ca se va face treaba buna.

...sincer nu ma gandesc la donati...
    Un singur lucru iti spun: bine ca nu te ocupi tu de coding
    BeyondHD, the HD version of pure cocaine.

6. The Following User Says Thank You to SilverSurfer For This Useful Post:

Berlin (10-05-2015)

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

daca ai sa dai 100euro/luna pt server dedicat pt cel putin 4-6 luni, da-mi un pm, daca nu e doar un foc de paie, nimic serios
    Last edited by DeNeDe; 10-04-2015 at 06:49 AM.
    Server #1
    Intel® Xeon® E5 1410 v2 (4 Cores@8 Threads)
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    Intel® Xeon® E5 1410 v2 (4 Cores@8 Threads)
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

8. The Following User Says Thank You to DeNeDe For This Useful Post:

sirAndrew (10-04-2015)

De ce nu te faci prieten cu staff-ul de la un tracker ca MTV si sa il faceti mare?
    Alt tracker puchinos care sta sa crape?
    Daca tu vii cu banii doar 1 an /2 nu ai facut nimic(+seedbox-uri ).(GFT are problem cu banii... da voi?! )
    Iar daca il faci de nisa iti trebuie uploaderi seriosi si seederi dedicati! De unde ii iei?Cu open sign sau cu invitatii fara numar nu ii iei.
    Foloseste ocelot sau chihaya cele mai bune tracker backend.
    Last edited by firstnamejhon; 10-04-2015 at 09:39 AM.

Vreau sa o iau de la zero ..cu ideea mea,cu cateva persoane bune si de incredere va iesi ceva mare si frumos ...dar cu rabdare se face treaba buna.Trebuie vorbit ,explicat,stat de vorba cu persoanele care se implica in acest proiect...poate nu le surade ideea mea ..poate da ....cine stie...asteptam.

Ce vrei tu sa faci e ca o picatura intr-un ocean.Nu merge lumea de pe faillist, scenefz sau alte trackere recunoscute,sa vina la tine.
    Last edited by PWizard; 10-04-2015 at 02:20 PM.

Eu voi merge pe o nisa...nu vor avea acces doar cei care cunosc fenomenul despre ce vorbesc...si despre care e ideea...treaba e ca nu ma pricep eu in trakere cum se instaleaza ..configureaza ..ce platforma e buna..etc etc ...nu va fi gen singup obligatoriu ...scenefz , filefile....donati... si toata rutina ce este acuma pe majoritatea dintre ele.

....donati...
    nu inteleg despre ce fel de "donati' e vorba pt ca vad ca te tot repeti cu cuvantul asta. Ce/cine anume a fost donat si a devenit un "donat"? Daca te-ai referit la donatii asa cum banuiesc, cuvant care se scrie cu doi de "i" fiind la plural, sa stii ca un pas cu dreptul ar sa incepi sa fii mai atent cum scrii in limba romana, astfel ca userii in general sa-ti trateze cu respect mesajele si nu sa rada de tine asa cum fac de exemplu cu cei de pe XZ. Crede-ma e important. Userii de aici nu te-ar ierta Eu n-as mai intra pe un tracker a doua oara daca as vedea in mesajul de intampinare greseli de ortografie. Asa ca ar trebui sa ceri ajutor si in privinta asta.
    Last edited by comatome; 10-04-2015 at 07:18 PM.
    " ​This account has been disabled "

14. The Following 8 Users Say Thank You to comatome For This Useful Post:

Everett (10-04-2015), FlameMan (10-04-2015), Fre5h (10-04-2015), iFeel (10-20-2015), iLink (10-04-2015), maharet (10-05-2015), sirAndrew (10-04-2015), TheNextWeb (10-06-2015)

Nu stiu ce e în capul omului, dar a avut răbdare să vă răspundă frumos, la fiecare dintre căcaturile cu care aruncați în el.

Și cu toate că marea majoritatea a rahatului aruncat spre el e cât de cât adevărat, atitudinea voastră e de oameni mici care n-au pus mâna niciodată să clădească ceva, virtual sau otherwise. Mai mult ca sigur că nu va face nimic, s-a trezit prea târziu. Dar îmi place entuziasmul lui. Eu nu mai am răbdarea, dar dacă găsește 2-3 oameni la fel de entuziaști ca el, poate scoate un tracker de 6 luni cât să-și facp damblaua.

Văd că e o atitudine generală aici să arunci cu rahat în orice inițiativă are orice. Lăsați oamenii să-și facă damblalele, că nu și le fac nici pe banii, nici pe timpul vostru.
    Ridică-te și mergi, Forum! - firstnamejhon 11:1-44

16. The Following 5 Users Say Thank You to sirAndrew For This Useful Post:

BlasterX (10-05-2015), Gabiiiii (10-04-2015), jacuzzi (10-06-2015), margelaturau (12-29-2015), TheNextWeb (10-06-2015)

Torrents.ro Member Everett's Avatar

in caz ca vrea careva sa dea "donati" o puteti face, chiar acum inainte sa se deschida site-ul, un ficat, inima... pana la urma iese ceva.
    // sirAndrew,daca te referi exact la postarea mea, nu a zis nimeni sa nu-si faca, doamne fereste, fiecare are dreptul la o parere atata timp cat a cerut ajutor aici.
    Sunt critici constructive pana la urma si pur adevar, poate isi da seama a doua oara cu ce are de-a face.
    Mie imi mai ceruse ajutorul acum ceva vreme pe un alt forum, dar mi-a zis pana la urma ca s-a razgandit si nu mai deschide nimic. Poti sa-ti dai seama ca e lipsa de seriozitate, nu ca nu l-as ajuta... cum i-am ajutat si pe "altii", da am mai trecut prin chestiile astea cu "ajutatul" de pomana, ba s-au inchis pana la urma, ba mi-am luat suturi in fund cand nu au mai avut nevoie de mine.
    Chiar d-aia ii ziceam ca staff competent nu-si gaseste, mai ales pentru ceva ce nu are viitor. El vrea tracker specializat pentru "poker", damn... imi pare interesant ideea, dar...
    Last edited by Everett; 10-05-2015 at 12:03 AM.

SPQR maharet's Avatar

nu va fi gen singup obligatoriu ...
    Ce vei oferi diferit de rarbg, kat.cr sau thepiratebay? E doar un simplu exemplu. Acestea 3 sunt deja printre cele mai bune trackere publice cu o diversitate foarte mare de materiale.

Quote Originally Posted by maharet View Post
    Ce vei oferi diferit de rarbg, kat.cr sau thepiratebay? E doar un simplu exemplu. Acestea 3 sunt deja printre cele mai bune trackere publice cu o diversitate foarte mare de materiale.
    Va fi numai si numai despre Poker.
    Sunt foarte multe materiale de poker in limba engleza....filme ,video,carti etc etc ...traduse in limba romana vom avea un avantaj.
    In plus voi organiza turnee de poker doar pentru useri trakerului...vor avea acces la turnee doar jucatori cu o anumita clasa de user. Bineinteles jucatori care joaca in turneele noastre pot castiga € doar jucand poker si fiind activ pe traker.
    Sper in timp sa pot gasi minim doi traducatori ,care sa traduca unele lecti de poker din engleza in romana ..sunt multe materiale cu lecti de poker care ar trebui traduse in limba romana.Sunt multe de pus la punct ..dar in timp.
    Multumesc si Bafta

20. The Following User Says Thank You to Maxx12 For This Useful Post:

maharet (10-05-2015)

Sunt foarte multe materiale de poker in limba engleza....filme ,video,carti etc etc ...traduse in limba romana vom avea un avantaj.
    In plus voi organiza turnee de poker doar pentru userii trakerului...vor avea acces la turnee doar jucatori cu o anumita clasa de user. Bineinteles jucatorii care joaca in turneele noastre pot castiga € doar jucand poker si fiind activ pe traker.
    Sper in timp sa pot gasi minim doi traducatori ,care sa traduca unele lectii de poker din engleza in romana ..sunt multe materiale cu lectii de poker care ar trebui traduse in limba romana.Sunt multe de pus la punct ..dar in timp.
    Multumesc si Bafta
    E complicat "limbu" roman.Pana la tradus, e necesar sa pui mana pe un dictionar chiar tu.

#Bibliopovestaș GypsyHunter's Avatar

Sunt foarte multe materiale de poker in limba engleza....filme ,video,carti etc etc ...traduse in limba romana, vom avea un avantaj.
    In plus voi organiza turnee de poker doar pentru userii trakerului...vor avea acces la turnee doar jucatorii cu o anumita clasa de user. Bineinteles jucatorii care joaca in turneele noastre pot castiga € doar jucand poker si fiind activ pe traker.
    Sper in timp sa pot gasi minim doi traducatori ,care sa traduca unele lectii de poker din engleza in romana ..sunt multe materiale cu lectii de poker care ar trebui traduse in limba romana. Sunt multe de pus la punct ..dar in timp.
    Multumesc si Bafta

Gata, ma simt mai bine
    That moment when you start hating arab people more than local gypsies

MT Staff inFormal's Avatar
    Blog Entries
    4

si daca tot ai zis "ideea" ... ti as da un sfat : fa un blog sau ceva forum unde poti strange o comunitate de asa ceva. Dupa un timp iti vei da seama cat public (roman) ai pentru asa ceva si vei afla daca merita bagati bani in asa ceva.

Prima postare ar fi un simplu sondaj cu : stii cine e Daniel Negreanu ???
    Urmând rețeta de succes t.ro
    Mai întâi o ardem pe forum și apoi o ardem pe tracker

24. The Following User Says Thank You to inFormal For This Useful Post:

Berlin (10-05-2015)

Quote Originally Posted by inFormal View Post
    si daca tot ai zis "ideea" ... ti as da un sfat : fa un blog sau ceva forum unde poti strange o comunitate de asa ceva. Dupa un timp iti vei da seama cat public (roman) ai pentru asa ceva si vei afla daca merita bagati bani in asa ceva.

Prima postare ar fi un simplu sondaj cu : stii cine e Daniel Negreanu ???
    Cunosc ...fenomenul Poker din Romania...stiu ca sunt fff multi jucatori de poker online in Romania ,iar acuma in Romania tocmai sa schimbat legislatia de poker. Nu sunt multe camere de poker care au ales Romania ,din contra chiar ff putine . Eu zic ca va merge bine...poker/traker/fun/ mai joci un turneu mai castigi ceva € ...

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

O sa zici ca sunt nesimtit, [donati...]/[doar pentru useri... trakerului]/[sa traduca unele lecti... de poker]/[sunt multe materiale cu lecti... de poker]/[tocmai s...a schimbat legislatia]. Ar fi bine sa fi mai atent si sa te corectezi, toti mai gresim, in cateva posturi atatea greseli si vrei sa fi si owner de tracker.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

27. The Following User Says Thank You to Fre5h For This Useful Post:

SilverSurfer (10-05-2015)

Guest of Honour

Si tie ti se pare ca "sa fi mai atent/sa fi owner" reprezinta forma corecta a conjunctivului prezent? Corectezi... ca la randul tau sa fii corectat? Irelevant faptul ca scrie sau nu corect... Poti sa fii owner de tracker si daca nu stii limba romana. Totusi din ce vad eu aici, omul inca nu are o idee clara, iar cei care nu stiu ce vreau cu adevarat (chiar si de la viata), de obicei nu reusesc.

Ca sa-mi spun si eu parerea, cel mai probabil acest proiect va esua, dar cum zicea si sirAndrew, fiecare face ce vrea cu banii lui.
    Last edited by VRossi; 10-06-2015 at 04:17 PM.

29. The Following 3 Users Say Thank You to VRossi For This Useful Post:

Everett (10-06-2015), iFeel (10-20-2015), maharet (10-07-2015)