Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: HDCenter | HDC

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Fiecare se inregistreaza pe ce tracker vrea dar acum ceva timp tin minte ca postase Angelitta sau Jacuzzi cum ca nici un tracker cu mai putin de x users si 10 k peers nu este mutat de la trackere.
    Asta cred ca nu se incadreaza la limita de utilizatori ca il mutau pana acum.
    Ie bine sa fii prost!

Quote Originally Posted by softctrl View Post
    Ieri au dat o invitatie

2222222222222222222222222
    Cum adica au dat invitatii?

Quote Originally Posted by faptereale View Post
    Cum adica au dat invitatii?
    Adica la X-mas:
    1 decembrie: 1 invitatie
    2 decembrie: 25 gb upload
    Acum ai inteles?

aaa am inteles nu vazusem x-mas

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Invitatie cadou
    ...................................
    Present for Day 10

1 Invite added to your account! Be responsible!
    HAVE FUN!

ioi, filme si seriale dublate in 'mană??? M'apuca tremuriciul...

Mai e valabil review-ul asta? http://torrentinvites.org/f36/hdcent...review-120808/ ...ca aici zice de bonus points si Miner, si la reguli apar Allgemeine Regeln, dar tabul de Ratio e collapsed si nu se vad requirements

Si la activitate spune ceva? Log in once a month etc? In plus, presupun ca asta nu mai conteaza daca tii la seed fara sa te loghezi, ca tot faci ping spre contul tau
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

Quote Originally Posted by janiss View Post
    Si la activitate spune ceva? Log in once a month etc? In plus, presupun ca asta nu mai conteaza daca tii la seed fara sa te loghezi, ca tot faci ping spre contul tau
    nu stiu cum sta treaba pe acest tracker dar aproape pe toate trackerele NU e suficient daca tii la seed...trebuie sa te loghezi periodic !

Asta mi se pare foarte stupid. Cum poate fi mai important sa intri si sa casti gura degeaba 1 minut pe luna...decat sa le tii nonstop torrentele in viata ? Dar...asta e situatia !
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    nu stiu cum sta treaba pe acest tracker dar aproape pe toate trackerele NU e suficient daca tii la seed...trebuie sa te loghezi periodic !

Asta mi se pare foarte stupid. Cum poate fi mai important sa intri si sa casti gura degeaba 1 minut pe luna...decat sa le tii nonstop torrentele in viata ? Dar...asta e situatia !
    Treaba sta exact cum spui tu, degeaba tii tone la seed daca nu te loghezi pe site. Sincer nici eu nu sunt dumirit de ce e mai important sa te loghezi fara sa misti nimic download/upload...
    La unele tractoare si spune la reguli ca daca tii la seed nu se pune ca ai avut activitate. O idiotenie in opinia mea.

M'am gandit un sfert de secunda in plus si am ajuns la concluzia ca administratia mizeaza pe activitate on-site pentru ca e mai probabil ca trackerul sa ramana in memoria userului --> browse --> download --> traffic --> donations. Seems legit, huh? La urma urmei, orice tracker se bazeaza in primul rand pe continutul fresh si abia apoi pe mentinerea in viata a unor torente vechi. Oricum nu'i mare sacrificiu uman sa dai o tura de login pe toate sursele, o data pe "săptălună".
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

La urma urmei, orice tracker se bazeaza in primul rand pe continutul fresh si abia apoi pe mentinerea in viata a unor torente vechi.
    Poate asta e valabil la trackere 0day. La orice altfel de tracker pt. mine conteaza cel mai mult Arhiva...retentia. Ca foarte putina lume are timp sa intre zilnic sau sa foloseasca pe loc tot ce apare zilnic. Tu intri cand ai timp...si atunci un tracker bun trebuie sa aiba inca ce s-a urcat cand tu n-ai avut timp de filme sau jocuri. Ca noutatile se gasesc peste tot.
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    Poate asta e valabil la trackere 0day. La orice altfel de tracker pt. mine conteaza cel mai mult Arhiva...retentia. Ca foarte putina lume are timp sa intre zilnic sau sa foloseasca pe loc tot ce apare zilnic. Tu intri cand ai timp...si atunci un tracker bun trebuie sa aiba inca ce s-a urcat cand tu n-ai avut timp de filme sau jocuri. Ca noutatile se gasesc peste tot.
    Ma enerveaza chestia asta, recunosc, dar iar trebuie sa iti dau dreptate
    Valoarea unui tractor e data de retentie. Daca vrei sa iei noutati, ai 0day. Trackere renumite prin asta sunt renumite, retentie. Mai pe romaneste, trackerele alea despre care spui " am cautat pe 15 trackere cutare lucru, am gasit numai pe x, era torrent urcat de 3 ani si inca mai erau 5 seederi" . Daca vizitez site-ul si descarc o data la 3 luni, tin la seed timpu' regulamentar de 48 sau 96 de ore sau mai stiu eu cat apoi dau remove, se duce naiba de tot...

12. The Following User Says Thank You to oldmusic For This Useful Post:

janiss (12-11-2016)

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

statistici de ultima ora ale acestui tracker? va rog, vad ca se tot ofera la giveaways,

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    statistici de ultima ora ale acestui tracker? va rog, vad ca se tot ofera la giveaways,
    Stats
    Enabled Users: 779 [Details]
    Users active today: 403 (51.73%)
    Users active this week: 602 (77.28%)
    Users active this month: 727 (93.32%)
    Snatches: 618,842
    Peers: 27,225
    Seeders: 26,866
    Leechers: 359
    Seeder/Leecher Ratio: 74.83

Torrents in jur de:8663

15. The Following User Says Thank You to softctrl For This Useful Post:

Patriot (12-13-2016)

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    Tactoru e bun, mie mi au furat contu, acum nu ii duc lipsa ca am surse bune + ca am cont pe altu hd german speedmaster-hd.net cu marfa mai multa ca HDC.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

17. The Following User Says Thank You to Fre5h For This Useful Post:

Patriot (12-14-2016)

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Valoarea unui tractor e data de retentie.
    Retentia este influentata mult de logare. Materialul ala, ca sa fie retinut, trebe sa fie downloadat, si nici un uploader normal nu sta o luna+ la initial seed doar pentru ca regula permite login mai rar de 1/month ca sa eviti disable. Altfel, activitatea per total dpdv al leecherilor must really, really suck
    Singurul tracker pe care il stiu care nu pare sa dea disable dupa mai mult de o luna de pauza este TV; si asta se incadreaza bine de tot in categoria de mai sus
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

Retentia este influentata mult de logare. Materialul ala, ca sa fie retinut, trebe sa fie downloadat, si nici un uploader normal nu sta o luna+ la initial seed doar pentru ca regula permite login mai rar de 1/month ca sa eviti disable. Altfel, activitatea per total dpdv al leecherilor must really, really suck
    Singurul tracker pe care il stiu care nu pare sa dea disable dupa mai mult de o luna de pauza este TV; si asta se incadreaza bine de tot in categoria de mai sus
    Personal am torrente la seed de peste un an la unii pe al caror site ma loghez rar, adica mai putin de o logare lunar si de la care nu am mai descarcat de foarte multa vreme

In sfarsit un cadou mai interesant

Present for Day 22

100GB Upload and Five 24 Hour Freeleech Slot

HAVE FUN!

Present for Day 23

500 GB Upload added to your account

HAVE FUN!

22. The Following User Says Thank You to softctrl For This Useful Post:

Haplea_ (12-23-2016)

Present for Day 24

Freeleech from now until 01.01.2017 00:00:01

HAVE FUN!

Aveti informatii despre tracker ?Vad ca este down de ceva timp.