Results 1 to 11 of 11

Thread: Aplicatie indexare fisiere

Default Aplicatie indexare fisiere

Caut o aplicatie care sa indexeze fisierele din pc (in mod automat la intervale de timp) si sa permita cautarea de fisiere in mod rapid,ceva cum face si windowsul dar mai bine ca el.

Quote Originally Posted by asneter View Post
    Caut o aplicatie care sa indexeze fisierele din pc (in mod automat la intervale de timp) si sa permita cautarea de fisiere in mod rapid,ceva cum face si windowsul dar mai bine ca el.
    Windows search si windows indexing services =ON

Am spus mai sus ca vreau ceva mai bun ca windows search ,la mine windows search da niste rezultate aiurea care nu au nici o legatura cu cuvantul cautat.

Quote Originally Posted by asneter View Post
    Am spus mai sus ca vreau ceva mai bun ca windows search ,la mine windows search da niste rezultate aiurea care nu au nici o legatura cu cuvantul cautat.
    Total commander, dar mie mi s-a parut in plus.

5. The Following User Says Thank You to firstnamejhon For This Useful Post:

asneter (02-19-2016)

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

http://www.jam-software.com/ultrasearch/

UltraSearch does not maintain an index which is stored on your harddisk, but achieves its speed by working directly on the Master File Table (MFT) of the NTFS partitions. UltraSearch even identifies NTFS hardlinks.
    E extrem de rapid și ai filtre foarte bune.

Eu folosesc TCMD.
    I don't have any beliefs or allegiances. I don't believe in this country, I don't believe in religion, or a god, and I don't believe in all these man-made institutional ideas.

George Denis Patrick Carlin (May 12, 1937 – June 22, 2008)

7. The Following 2 Users Say Thank You to johnake For This Useful Post:

asneter (02-19-2016), oldmusic (02-19-2016)

Pt full text search, indexare html , doc, txt etc folosesc dtSearch : https://www.dtsearch.com/

Poti creea un index pt un folder, sau pentru un numar de foldere, sau evident pt un intreg hdd , poti cauta folosind doar un index sau mai multi indecsi , poti cauta un cuvant sau o fraza , stie de chestii fuzzy, rezultate partiale etc - dupa un search dai dublu click pe rezultat si iti deschide un preview cu documentul si cu fraza subliniata si asa mai departe, sunt multumit de el

Pt gasire fisiere sau foldere pe hdd, folosesc Total Commander ... caut prea rar incat sa se justifice sa activez service de windows care sa indexeze fisierele si sa faca refresh constant la baza de date si metadata..
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

9. The Following User Says Thank You to Penemue For This Useful Post:

asneter (02-19-2016)

@johnake ultrasearch e mai rapid ca gandul ...

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

Mă bucur că te-a ajutat. Windows Search nu folosește căutare bazată pe scanarea Master File Table din motive de securitate, de aceea au ales indexarea ca soluție de compromis. Ultrasearch e doar unul din utilitare, poți folosi oricare altul care se bazează pe scanarea MFT. Un alt exemplu bun ar fi: Everything, by Voidtools.
    I don't have any beliefs or allegiances. I don't believe in this country, I don't believe in religion, or a god, and I don't believe in all these man-made institutional ideas.

George Denis Patrick Carlin (May 12, 1937 – June 22, 2008)

12. The Following 2 Users Say Thank You to johnake For This Useful Post:

asneter (02-19-2016), Fre5h (02-19-2016)

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Si eu folosesc Everything de mult timp si intradevar gaseste toate matele din windows, foarte bun.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by johnake View Post
    http://www.jam-software.com/ultrasearch/

E extrem de rapid și ai filtre foarte bune.

Eu folosesc TCMD.
    merci, stas ultrasearch . Simplu si eficient, gaseste instant ce cauti. Total Commander am instalat da il folosesc doar cand am nevoie sa redenumesc mai multe fisiere, in rest nu am facut nimic cu el, nu imi place aspectul deloc

50 years after pretime arko's Avatar

http://www.voidtools.com/ folosesc si eu.
    Am tot cautat o solutie care sa "tina minte" si hardiskurile externe offline, cand nu sunt conectate la laptop. Ca sa stiu oricand ce am pe ele.
    E singurul pe care l-am gasit cu optiunea asta (Keep offline NTFS volumes) https://www.voidtools.com/support/everything/indexes/
    Mințile ilustre discută idei, inteligențele medii discută evenimente, iar mințile reduse îi discută pe alții.
    Facebook | TORRENTs.RO

16. The Following User Says Thank You to arko For This Useful Post:

Martzy (03-15-2016)