Page 3 of 79 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1564

Thread: HDWing.com aka HDChina.org

cei care aveti cont pe BIT-HDTV si pe HDBits.org...cum ati cumpara HDChina cu cele doua ? E mai bun ca BIT-HDTV ? E mai slab ca HDBits.org ? De ce ?

BTW: asta e tracker nou ? La 22.000 de torrente sau cat naiba mai are acum...

nu e nou!! si e mai bun ca bit-hdtv!! pe langa un numar de grupuri p2p chinezesti care au surse bune si releasuri de calitate, se uploadeaza si releasuri alte altor grupuri p2p cunoscute (inclusiv esir si ctrlhd) plus cam toate releasurile de scena.... sa ai de unde alege.. ratia se mentine relativ usor, este si sitem de seed bonus... n-am cont pe hdbits.org , insa diferenta e de gust, de exemplu it place mai mult wiki si chd sau ctrlhd si esir... etc... poate pe unii ii deranjeaza si interfata in chineza....desi alegi engleza ca limba, interfata si denumirea torrentilor e dublata si in chineza.. mie mi se pare draguta chestia
    "It only ends once. Anything that happens before that is progress!"

DiRector'ScuT TzUsKa bubucea's Avatar
    Blog Entries
    1

Am conturi pe toate trackerele de HD si pot zice ca dupa HDBits.org si Ro, asta ar fi cam al treilea, la bataie cu SceneHD, apoi BIT-HDTV si restul chinezariilor, bulgarasilor si ucrainienilor.
    Oricum nu v-ar trebui atatea...

"Save the world... there is no other !"

4. The Following User Says Thank You to bubucea For This Useful Post:

molcut (05-26-2010)

Quote Originally Posted by bubucea View Post
    Am conturi pe toate trackerele de HD si pot zice ca dupa HDBits.org si Ro, asta ar fi cam al treilea, la bataie cu SceneHD, apoi BIT-HDTV si restul chinezariilor, bulgarasilor si ucrainienilor.
    Oricum nu v-ar trebui atatea...
    Vrei sa spui ca HD-Bits.RO este imediat langa HDBits.org ? are 4 mii de torrente...cum il pui inaintea lui bithdtv care are 22.000 ?!

Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    Vrei sa spui ca HD-Bits.RO este imediat langa HDBits.org ? are 4 mii de torrente...cum il pui inaintea lui bithdtv care are 22.000 ?!
    Il pun ca nu ma doare mana, tu poti pune ce doresti tu, pe orice loc in orice clasament... asta e viziunea mea sau ordinea in care eu le folosesc, ori imi plac... cine stie !

Ai cont si pe HDCorea?

---------------------

Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by razvan.c View Post
    Ai cont si pe HDCorea?

---------------------
    Eu? Nu .

din cate am inteles HDCorea ar fi al doilea dupa hdbits. nu am cont acolo

Dintr-un singur motiv am renuntat la tracker:
    Majoritatea torrenteloro sunt in chineza.

deci pana la urma e in engleza sau in chineza ? Cat de multa chineza e pe acolo (bannere, butoane, Rules, FAQ, etc.) Si cam ce procent din filme sunt filme chinezesti ?

Si rog frumos pe cineva sa mai puna cateva screen-uri ca ala de pe prima pagina e vechi rau !

Chineza este destula, dar daca nu esti batut in cap te poti descurca. FAQ si Rules sunt in chineza, iar pe forum au International Chatroom unde (banuiesc ca) se ofera asistenta in caz de nevoie.

Cont pe HDCorea nu am, dar daca vreodata , din varii motive nu as mai putea accesa HDBits, varianta de rezerva ar fi, fara doar si poate, HDChina.

50 years after pretime arko's Avatar

Uite aici Valentin87, pagina de browse.

Ca sa il traduci e foarte simplu, din 2 click-uri.
    In chrome ai extensia Google translate si in Firefox ai gtranslator.
    Si statistici :
    Mințile ilustre discută idei, inteligențele medii discută evenimente, iar mințile reduse îi discută pe alții.
    Facebook | TORRENTs.RO

14. The Following 2 Users Say Thank You to arko For This Useful Post:

molcut (06-07-2010), Valentin87 (06-08-2010)

Si cu ce e mai bun asta exact decat BIT-HDTV ? La numar de torrente sunt apropiate.

desi sunt si filme asiatice, procentu e destul de mic... fata de bithdtv hm... selectia mai buna a torrentilor, mai multe releasuri la acelasi film sa ai de unde alege, mai multa activitate a userilor (torrenti destul de vechi care pe bithdtv sunt morti si aici inca mai au 3 4 seeds...)

Quote Originally Posted by Lucifer9999 View Post
    torrenti destul de vechi care pe bithdtv sunt morti si aici inca mai au 3 4 seeds
    parca mi-ai citit gandurile ! Exact asta cautam...filme mai vchi care ori nu le gasesc pe alte trackere HD, ori nu gasesc varanta DVD5 sa o pun in raft, ori le gasesc pe bit-hdtv dar fara seederi. Practic tocmai ce ai caracterizat HDBits.ORG

LE: inca ceva mai intreb pana sa ma lamuresc: Daca am cont pe HDBits.ORG imi foloseste la ceva sa am cont si aici? Gasesc pe HDChina torrente care nu sunt pe HDBits ? (NU ma refer la filmele chinezesti). Cateodata cum am mentionat mai devreme, pt filme mai vechi nu imi este suficient nici HDBits...dar daca nu ma ajuta cu nimic in plus nu vreau sa stric aiurea invitatia cuiva. Completeaza in vreun fel HDBits...sau are cel mult acelasi content ?
    Last edited by Valentin87; 06-08-2010 at 09:50 AM.

nu am cont pe hdbits.org, dar pe hdchina gasesti releasuri suerbe ale unor grupuri chinezesti (wiki, chd, mysilu etc.. -foarte rar sub 6gb, ) care nu cred ca sunt toate pe hdbits, precum si hdbits are releasuri ctrlhd si esir care nu sunt pe hdchina... este o chestie si de preferinte.. filmele sunt aceleasi, important este ce encoderi preferi...
    pt filme cu adevarat vechi (si nu numai) care nu au release bluray, exista cinematik.net, un site de dvd-uri pt filme vechi, ceva cu adevarat extraordinar....

19. The Following User Says Thank You to Lucifer9999 For This Useful Post:

m1x007 (06-08-2010)

Quote Originally Posted by Lucifer9999 View Post
    pe hdchina gasesti releasuri suerbe ale unor grupuri chinezesti (wiki, chd, mysilu etc.. -foarte rar sub 6gb, ) care nu cred ca sunt toate pe hdbits
    asta ma interesa

multumesc tuturor ce m-au ajutat sa ma decid ! Am sa depun o cerere in topicul corespunzator, cu ss-uri si toate cele...

iar au shimbat hdchina pagina de login ca m-am ratacit pe
    https://bbs.hdchina.org/default/ ?

Quote Originally Posted by mikky View Post
    iar au shimbat hdchina pagina de login ca m-am ratacit pe
    https://bbs.hdchina.org/default/ ?
    pe asta ne merge?
    http://hdchina.org/login.php

merci, asa a mers
    eu aveam bookmark pe http://hdchina.org/browse.php si ma redirectiona spre siteul de mai sus.