Page 76 of 78 FirstFirst ... 26667475767778 LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 1560

Thread: HDWing.com aka HDChina.org

It's alive claudiubgd's Avatar
    Blog Entries
    1

al doilea chinezesc ce urmeaza decizia TTG:
    You were using a banned BitTorrent client the last time connecting the tracker!
    Code:
    May I use any bittorrent client?

No. According to tests of common bittorrent clients by NexusPHP, we allowed only the following bittorrent clients.
    The test report by NexusPHP is here.
    Windows:

Azureus: 2.5.0.4, 3.0.5.0, 3.0.5.2 and later versions
        uTorrent: 1.6.1, 1.7.5, 1.7.6, 1.7.7, 1.8Beta(Build 10364), 2.0(Build 17624) and later versions

Linux:

Transmission: 1.21 and later versions
        rTorrent: 0.8.0(with libtorrent 0.12.0 or later) and later versions

MacOS X:

Transmission: 1.21 and later versions
    Retras din activitate

2. The Following User Says Thank You to claudiubgd For This Useful Post:

Heimdall (02-10-2017)

ce ma fac cu qbittorrentu meu...asta nu, ttg nu, chd nu, hdpter nu.... pffff stau cu 2 clienti deschisi? 1 pentru chinezarii si altu pentru restu' ...

4. The Following User Says Thank You to MaXxXWebb For This Useful Post:

Heimdall (02-10-2017)

Idiotii . Dupa ce a fost abandonata sursa Nexus, orezarii nu au fost in stare sa adauge mici fixuri, modificari, actualizari, etc ..
    Uite ce clienti primitivi recomanda ei:
    Rufus: 0.6.9, 0.7.0 and later versions
    Enhanced CTorrent: 3.3.2 and later versions

Daca faci cerere de aprobare client nou, imediat iti arunca utorrent 2.2.1 .
    Ori sunt obtuzi la faza asta ori poate ei nu stiu cum sa adauge/modifice nimic in sursa.

Apropo. Am testat pe linux utorrent server 3.3.0 si qBittorrent v3.4.0alpha si doar pe HDSky functioneaza dintre orezari, iar pe M-Team doar qBittorrent v3.4.0alpha

de aproape un an de cand am trecut pe qbittorrent am cam renuntat sa mai downloadez noutati de pe chinezarii, doar daca e ceva mai vechi care inca mai are ceva seederi si nu gasesc pe fl,ipt,hdt, atunci folosesc utorrent si la ce buffer am nici nu ma stresez sa tin la seed ... nu vreau sa folosesc 2 clienti...

Quote Originally Posted by MaXxXWebb View Post
    de aproape un an de cand am trecut pe qbittorrent am cam renuntat sa mai downloadez noutati de pe chinezarii, doar daca e ceva mai vechi care inca mai are ceva seederi si nu gasesc pe fl,ipt,hdt, atunci folosesc utorrent si la ce buffer am nici nu ma stresez sa tin la seed ... nu vreau sa folosesc 2 clienti...
    Dar ai facut cerere la orezari sa aprobe qbittorrent ?
    Ex.: Cererile in mod repetat, a mai multor membri, ca sa fie aprobat Deluge, a avut castig de cauza pe CHDBits. Daca nu iei atitudine nu se rezolva de la sine.

chdbits /forums.php?action=viewtopic&topicid=1397&highlight =allowed&page=p10440#pid10440
    chdbits /forums.php?action=viewtopic&topicid=1308&highlight =allowed&page=p10068#pid10068

Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste nimic!

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Sa ceri ca ''bou'' ceva ce toata lumea ti-l recomanda instant si il poti folosi cum apare versiunea finala, cred ca voi nu va respectati ca oameni de stati pe orezul astora.

Radio înseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara în care se întâmplă în fiecare zi câte ceva

Quote Originally Posted by iLink View Post
    ...cred ca voi nu va respectati ca oameni de stati pe orezul astora.
    Nu am cont pe TTG, dar in rest am pe toate china. Doar HDSky ofera support pentru noii clienti de descarcare.
    Celelalte trackere au ramas asa cum era sursa NexusPHP cand a fost abandonata. Nici o modificare/actualizare, nimic.
    Ca exceptii: M-Team accepta qbittorrent, iar CHDBits accepta Deluge, dupa valul de cereri al membrilor.

Si daca vorbim de staff obtuz.. nici cu astea RO nu ma fac de ras.
    De exemplu: FL cand a venit vorba de IPv6,..nu numai ca nu au fost receptivi sa-l implementeze, dar 'le-a sarit mustarul' si au facut tutorial de dezactivare IPv6 din clienti. Dupa mintea lor, ei ar fi in stare sa-ti ordone sa nu mai folosesti alt tracker in afara de al lor.

Quote Originally Posted by Heimdall View Post
    Nu am cont pe TTG, dar in rest am pe toate china. Doar HDSky ofera support pentru noii clienti de descarcare.
    Celelalte trackere au ramas asa cum era sursa NexusPHP cand a fost abandonata. Nici o modificare/actualizare, nimic.
    Ca exceptii: M-Team accepta qbittorrent, iar CHDBits accepta Deluge, dupa valul de cereri al membrilor.

De exemplu: FL cand a venit vorba de IPv6,..nu numai ca nu au fost receptivi sa-l implementeze, dar 'le-a sarit mustarul' si au facut tutorial de dezactivare IPv6 din clienti. Dupa mintea lor, ei ar fi in stare sa-ti ordone sa nu mai folosesti alt tracker in afara de al lor.
    Trebuie coderi buni bre sa isi bata capu' cu astea ,iar aia buni au si alta treaba .

11. The Following User Says Thank You to asneter For This Useful Post:

Fre5h (02-11-2017)

Dar ai facut cerere la orezari sa aprobe qbittorrent ?
    Ex.: Cererile in mod repetat, a mai multor membri, ca sa fie aprobat Deluge, a avut castig de cauza pe CHDBits. Daca nu iei atitudine nu se rezolva de la sine.

chdbits /forums.php?action=viewtopic&topicid=1397&highlight =allowed&page=p10440#pid10440
    chdbits /forums.php?action=viewtopic&topicid=1308&highlight =allowed&page=p10068#pid10068

Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste nimic!
    am facut pe chdu acu' 1 luna parca...degeaba.

Quote Originally Posted by asneter View Post
    Trebuie coderi buni bre sa isi bata capu' cu astea ,iar aia buni au si alta treaba .
    Pfffuuaaii ce complicat este sa adaugi doua linii de genu' in whitelist:
    Code:
     - Peer ID: -qB3400-
     - HTTP User-Agent is 'qBittorrent v3.4.0alpha'
    Bunavointa sa fie dom'le ..

Blog Entries
    98

Nu e bine de mine ca nu folosesc chinezarii si nici filelist? Oricum tre sa fii mega masochist sa folosesti orice ''tracker chinezesc'' sau care iti spune si cum sa respiri la ei pe tracker.
    Last edited by iLink; 02-11-2017 at 09:04 PM.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Nu e bine de mine ca nu folosesc chinezarii si nici filelist?
    Nu folosesti FL dar cont tot ai ,nu?

16. The Following User Says Thank You to asneter For This Useful Post:

oldmusic (02-11-2017)

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by asneter View Post
    Nu folosesti FL dar cont tot ai ,nu?
    Pai nu e normal,despre ce vorbim ? Diferenta dintre mine si cei care au e ca eu nu ma dau peste cap sa-l folosesc sa le fac lor pe plac, la 3 respiratii apas download,verisunea x de client, client x doar de pe ip x etc etc. Aici am bagat toate cele enumerate mai sus.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

There was a possible DDOS attack performed on our site, check zhuangtai.hdchina.club for tracker status. Further news will be posted here.

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

Noroc ca s-a gandit cineva sa le zica sa bage in announce sa actualizeze si dupa userid nu doar dupa peerid ca altfel scoteau si rtorrent 0.9.6 din lista de permise =]]
    Server #1
    Intel® Xeon® E5 1410 v2 (4 Cores@8 Threads)
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

Quote Originally Posted by DeNeDe View Post
    Noroc ca s-a gandit cineva sa le zica sa bage in announce sa actualizeze si dupa userid nu doar dupa peerid ca altfel scoteau si rtorrent 0.9.6 din lista de permise =]]
    Au adaugat suport pentru Deluge 1.3.13 si uTorrent/330B(30470)(server)(30470) @..utilizatorii de linux

Torrents.ro Member DeNeDe's Avatar

Nu prea am folosit Deluge. Nici pe windows, nici pe linux. Qbittorrent si rtorrent 20TB upload atinsi azi, ~4TB in 3 zile. Am ajuns atat de lenes incat nici torrente sa bag pe box nu mai am chef
    In principiu nu prea exista "suport adaugat".. pur si simplu ori accepti ori blochezi anumiti clienti.
    Dar cum am zis, daca toti ar avea in announce sa contorizeze si dupa userid, nu doar dupa peerid, ar putea lasa cam toti clientii oficiali sa mearga.
    Server #1
    64GB RAM DDR3 1600MHz
    1.2TB SAS 10K RPM (RAID0) | 1GBit uplink
    Server #2
    96GB RAM DDR3 1600 MHz
    1.2TB SAS 15K RPM (NO RAID) | 1GBit uplink

Please take note that we will enforce the decision that all invites you have would be exchanged equally to bonus points at the end of this month.

====HDChina Staff====

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Quote Originally Posted by softctrl View Post
    Please take note that we will enforce the decision that all invites you have would be exchanged equally to bonus points at the end of this month.

====HDChina Staff====
    Ce naiba au facut astia?, mi-au luat invitatiile si mi le-au schimbat in bonus, care la randul lui nu pot sa-l folosesc la nimic, si uite asa mai vezi cate o hotarare de te blocheaza mental

Fac ca la TTG,le cumpara cu 50 de mii si le vind inapoi(in caz ca deschid sistemul de invitatii) cu o suta de mii

25. The Following User Says Thank You to softctrl For This Useful Post:

maharet (03-29-2017)