Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: NotWhat.cd

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Pe unde ofera astia invitatii ?
    Momentan raman cu PTH si Apollo dar pe viitor daca se fac mari....de ce nu.
    Ie bine sa fii prost!

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Pai pe astea 4 nu se urca pe toate acelasi lucru ?
    in mod evident pe cele care sunt mai mari se vor urca chestii in plus fata de restul

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Quote Originally Posted by MusicON View Post
    Si tu zic de mine cate conturi am.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by Valentin87 View Post
    da astea nu sunt scoase acum DUPA pth si apollo. Au aparut cam toate odata. Numai ca unele s-au apucat de treba, altul de basini si altul a dat cu stangu-n dreptu.

si daca unul din alea 15 ajunge viitorul what...iar pth si apollo vor fi un fel de waffles....vrei sa zici ca nu o sa vrei sa ai cont si pe ala ? Si vrei sa zici ca nu o sa iti para rau ca nu ti-ai facut de la inceput cand se intra usor si se baga cate un freeleech global ca sa iti fi facut un buffer frumos de 1 TB ?
    si-au luat avant destul de frumos alea doua, dar da, sa creasca unu din celelalte foarte mult, asa zici, ca nu te-ar fi durut mana sa faci cont pe ele...

pai au trecut doar 2 saptamani...maine auzi ca a fost hackuit pth...ca a patit ca nostream. Poimaine auzi ca a revenit Waffles si pt ca apollo a fost flood-at a intrat stafful in depresie si s-a desfiintat trackerul. Si ajung astea 2 l33t in frunte...dar deja or sa fie mari si n-o sa mai ai nici o sansa sa prinzi invitatie sau freleech. Bine eu am imaginatia bogata...dar cam asta e mereu riscul cu un tracker nou : nu stii ce potential are si ce va ajunge. Ca la inceput...toate sunt mici si inutile. Sa iti mai faci cont pe inca un garaj doar in caz ca va ajunge vreodata ceva ?

pai au trecut doar 2 saptamani...maine auzi ca a fost hackuit pth...ca a patit ca nostream. Poimaine auzi ca a revenit Waffles si pt ca apollo a fost flood-at a intrat stafful in depresie si s-a desfiintat trackerul. Si ajung astea 2 l33t in frunte...dar deja or sa fie mari si n-o sa mai ai nici o sansa sa prinzi invitatie sau freleech. Bine eu am imaginatia bogata...dar cam asta e mereu riscul cu un tracker nou : nu stii ce potential are si ce va ajunge. Ca la inceput...toate sunt mici si inutile. Sa iti mai faci cont pe inca un garaj doar in caz ca va ajunge vreodata ceva ?
    Slabe sperante sa ajunga mari alea unde fac eu cont. Mai degraba crapa sau nu mai sunt ce erau inainte
    Dar asa este, daca si mamutul what.cd a fost demolat, de acum incolo te poti astepta la orice, e bine sa aiba de unde ramane

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Ar fi bomba bombelor sa revina what, ce ne facem atunci?

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Ar fi bomba bombelor sa revina what, ce ne facem atunci?
    pai intr-un fel a revenit si inca mai revine...dar fragmentat si sub alte denumiri. Trackerul initial nu are sens sa mai revina si chiar de ar reveni nici nu va mai ajunge ce a fost !

Quote Originally Posted by MusicON View Post
    This offer is rescinded for the time being, until I have had a chance to organise with the SysOp and others behind NotWhat to sit down and address some of the questions and concerns some of the community have expressed.

If you still wish to join in the mean time, you'll have to do it via the IRC channel.

You can join here: irc.notwhat.cd:+6697 #notwhat-invites

10. The Following User Says Thank You to devilox For This Useful Post:

radunic (12-11-2016)

Quote Originally Posted by devilox View Post
    This offer is rescinded for the time being, until I have had a chance to organise with the SysOp and others behind NotWhat to sit down and address some of the questions and concerns some of the community have expressed.

If you still wish to join in the mean time, you'll have to do it via the IRC channel.

You can join here: irc.notwhat.cd:+6697 #notwhat-invites
    pai deaia bre...ca omu pana acum a stat in picioare saracu' !

Ce IRC sa folosesc pentru a intra pe canalul lor ?
    Cu IRCCloud si IceChat nu pot.

mIRC

1990 1990 1990 1989

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Hexchat all the way, ce mirc.
    Ie bine sa fii prost!

niste statistici de an nou ?

Quote Originally Posted by florea View Post
    niste statistici de an nou ?
    Maximum users: 7,000
    Enabled users: 1,647 Details
    Users active today: 563 (34.18%)
    Users active this week: 1,078 (65.45%)
    Users active this month: 1,571 (95.39%)
    Torrents: 11,541
    Releases: 10,256
    Artists: 13,750
    "Perfect" FLACs: 5,462
    24bit Vinyl Rips: 419
    Single Seed FLACs: 2,339
    Zero Seed FLACs: 591
    Requests: 48 (70.83% filled)
    Snatches: 22,922
    Peers: 31,106
    Seeders: 31,035
    Leechers: 71
    Seeder/leecher ratio: 437.11

17. The Following 2 Users Say Thank You to Berlin For This Useful Post:

florea (01-02-2017), oValentin87 (01-02-2017)

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Quote Originally Posted by Berlin View Post
    Maximum users: 7,000
    Enabled users: 1,647 Details
    Users active today: 563 (34.18%)
    Users active this week: 1,078 (65.45%)
    Users active this month: 1,571 (95.39%)
    Torrents: 11,541
    Releases: 10,256
    Artists: 13,750
    "Perfect" FLACs: 5,462
    24bit Vinyl Rips: 419
    Single Seed FLACs: 2,339
    Zero Seed FLACs: 591
    Requests: 48 (70.83% filled)
    Snatches: 22,922
    Peers: 31,106
    Seeders: 31,035
    Leechers: 71
    Seeder/leecher ratio: 437.11
    mamaaa ce raport seeder/leecher mare, nema activitate acolo urci si degeaba

pai pe ce tracker de muzica e activitate de leech ? Pe What te incumetai sa descarci ceva fara sa ai buffer de upload ? Pe toate astea de muzica lumea urca torrente pt urmatorul Freeleech. Abia atunci descarca lumea ce au urcat ei cu juma de an sau chiar cu 1 an inainte.

Orice user nou care stie cu ce se mananca treaba, dupa ce isi face cont il tine degeaba pana la primul freeleech global. Atunci baga mare si descarca tot ce-l interesa, isi face si buffer calumea de upload, si abia de atunci isi permite din cand in cand sa mai descarce ceva nou in perioada fara freeleech. Ba chiar isi permite sa faca si hit and run daca are buffer mare. Deci nu este eficient sistemul asta !

Eu am prins freeleech-ul global pe apollo. Am 1 TB buffer dar nu mai am ce descarca pt ca am luat tot ce m-a interesat. Pe PTH in schimb nu am prins globalul...si am descarcat doar freeleech-urile permanente si le tin la seed de vreo 2 luni. Am scos vreo 20 gb upload in total dar tot nu ma incumet sa descarc ceva non-free pt mine. Pana la primul global il tin degeaba.

Eu nu inteleg de ce se c**a pe ei toti astia cu trackerele de muzica. Un sistem nonratio cu regulament de seed de 1 luna pt fiecare torrent in parte ar fi mult mai de preferat si le-ar aduce trafic ! Lumea ar avea curaj sa descarce orice si oricand...nu doar in perioade de global freeleech, ca apoi cu buffer baban sa faca hit and run la greu.

20. The Following User Says Thank You to Valentin87 For This Useful Post:

janiss (01-03-2017)

pai pe ce tracker de muzica e activitate de leech ? Pe What te incumetai sa descarci ceva fara sa ai buffer de upload ? Pe toate astea de muzica lumea urca torrente pt urmatorul Freeleech. Abia atunci descarca lumea ce au urcat ei cu juma de an sau chiar cu 1 an inainte.

Orice user nou care stie cu ce se mananca treaba, dupa ce isi face cont il tine degeaba pana la primul freeleech global. Atunci baga mare si descarca tot ce-l interesa, isi face si buffer calumea de upload, si abia de atunci isi permite din cand in cand sa mai descarce ceva nou in perioada fara freeleech. Ba chiar isi permite sa faca si hit and run daca are buffer mare. Deci nu este eficient sistemul asta !

Eu am prins freeleech-ul global pe apollo. Am 1 TB buffer dar nu mai am ce descarca pt ca am luat tot ce m-a interesat. Pe PTH in schimb nu am prins globalul...si am descarcat doar freeleech-urile permanente si le tin la seed de vreo 2 luni. Am scos vreo 20 gb upload in total dar tot nu ma incumet sa descarc ceva non-free pt mine. Pana la primul global il tin degeaba.

Eu nu inteleg de ce se c**a pe ei toti astia cu trackerele de muzica. Un sistem nonratio cu regulament de seed de 1 luna pt fiecare torrent in parte ar fi mult mai de preferat si le-ar aduce trafic ! Lumea ar avea curaj sa descarce orice si oricand...nu doar in perioade de global freeleech, ca apoi cu buffer baban sa faca hit and run la greu.
    Deh asa e la muzica ,daca iei ceva si nu iti place il stergi in secunda urmatoare,dar daca iti place il vei tine la seed mult timp.Muzica nu e ca filmul ,il vezi o data si pa,muzica o mai asculti si dupa aia,iar si iar.

Intr-un fel asa e, dar uite, la PTH de exemplu, din start au dat 5 GB upload. Caia 5 GB poti lua linistit cateva albume.

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Intr-un fel asa e, dar uite, la PTH de exemplu, din start au dat 5 GB upload. Caia 5 GB poti lua linistit cateva albume.
    Daca iei rip vinyl de 24 biti maxim 5 albume(si alea de maxim 10 piese) ,ramai si dator