Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 46 of 46

Thread: NotWhat.cd

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by asneter View Post
    Daca iei rip vinyl de 24 biti maxim 5 albume(si alea de maxim 10 piese) ,ramai si dator
    Pai nu are toata lumea Marantz .
    Daca mai demult prindeai un MP3 de 256 Kbps era bestial, acuma vrem vinylrip de 3000 sau chiar peste

2. The Following User Says Thank You to oldmusic For This Useful Post:

janiss (01-03-2017)

Nu'i chestie de 5GB buffer si ca poti lua cateva albume cu aia, nici chestie de "tracker de muzica"...ci sistemu in sine ii aiurea, nu incurajeaza leechu. Si reguli stricte gen 0.6 global ratio peste 100GB, si useri foarte putini, si continut in medie foarte obscur si experimental; astea trei combinate duc la blocajul ala in care toata lumea asteapta global freeleech, si in rest moartea pasiunii.

Chestia cu o luna seed ar fi intr'adevar utila pentru un tracker incipient, in combinatie cu un sistem de seed bonus, ca sa compensezi teama aia ca nu mai ia nici dracu de la tine un album obscur. Sau poate mai mult de o luna, fiind la inceputuri...mai ales dat fiind ca marimile torentelor, ca medie, nu testeaza "puterea de cumparare" a mediilor de stocare din ziua de azi. Nu'i moarte de om sa seeduiesti cateva torente de ~500MB cateva luni de zile.

P.S. - dat fiind ca nu am cont pe NWCD, am presupus partea cu 0.6 global ratio peste 100GB [copy paste de la APL si GGn unde au sistemele astea de ratio]
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

La un tracker ratioless sau cu sistem de seedbonus si 6 luni de seed daca cer si tot e mai bine. E mai bine si pt noi ca avem curaj sa descarcam orice si oricand...si pt ei ca are cine sa le tina torrentele in viata mult timp. Da ei nooo...baga free global in care toata lumea descarca la intamplare chestii care nu-i intereseaza si imediat dupa freeleech le sterg. Apoi nu mai descarca nimeni sau descarca doar aia care si-au facut buffer mare in perioada de freeleech...si aia fac linistiti hit and run. E de-a dreptul stupid.

Acuma eu sunt un pic offtopic. Nu stiu cum a stat treaba pe NotWhat ca n-am cont. Eu vb de cum au procedat cei de pe apollo si pth.

Oricum, NotWhat a devenit un tracker l33t si ca orice tracker l33t e INUTIL. Torrente putine, peersi putini. Viitoarele what sunt apollo si pth. Au devenit mult prea mari ca si continut, si chiar daca NU au inca foarte multi useri, oricand s-ar deschide portile pe toate cele de muzica lumea va da navala pe cele 2 pt nr mare de torrente.
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.
    * Exemple de mucegaiuri : iLink , wtf , BlasterX , GipsyHunter , firstnamejhon , ...

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Notwhat.cd is officially opening up recruitment to users of the following sites:
    https://www.reddit.com/r/trackers/co...vj&sh=34de1d85
    Spor.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

6. The Following User Says Thank You to Fre5h For This Useful Post:

claudiubgd (02-21-2017)

It's alive claudiubgd's Avatar
    Blog Entries
    1

au selectat, nu gluma: e*, db9, pedro, bib) care mai de care
    Retras din activitate

Va atrage colectionarii si traderii... si cam atat. Cine vrea muzica, are deja trackere mult mai bune.

9. The Following User Says Thank You to Haplea_ For This Useful Post:

Berlin (02-21-2017)