Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 42 of 42

Thread: Pica internetul cand downloadez

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    a venit si noul router d-link
    pe partea de semnal wi-fi nu vad nicio imbunatatire (poate chiar mai slab )) desi are 4 antene), dar m-am documentat si o sa folosesc vechiul router d-link ca access point, nu-l mai schimb si pe asta ))
    pana acum pare ca merge bine partea de upload, care la tp-link ma dezamagise
    interfata web simplista, asemanatoare tp-link, dar sub vechiul DIR-655

am tras o concluzie: majoritatea routerelor care sunt pe piata sunt pocnitori, in special pe partea de semnal wi-fi
    un router cat de cat decent pleaca de la 400-500 RON, dar si la astea am mari dubii pe partea de putere semnal
    Proiectate la norma de niste ingineri in nu stiu ce programe si executate la comanda de te miri ce orezari,care au trecut de la sapa orezului direct in secolul 21 la fabricat computere...atunci ce sa ne mai mire ca tot ce vine din china sunt bombe.

Am conectat si routerul vechi ca access point - acum am semnal full atat la parter cat si la etaj.
    Primul router la parter, al doilea router (cel vechi) la etaj. Singurul dezavantaj e ca vechiul router nu stie AC si am doar b/g/n la etaj (dar cu semnal full), plus ca si cablul meu ethernet care merge de la parter la etaj nu e gigabit (alta distractie sa il schimb si pe asta).
    Apoi dupa ce m-am mai documentat putin m-am jucat pe la setarile wireless de la routerul nou (la channel am ales un canal anume, nu am mai lasat pe auto). Acum face fata doar un router, de al doilea nu mai e nevoie - cred ca erau ceva interferente cu retelele vecinilor care blocau conexiunea.
    Acum pot spune ca sunt multumit 95% de noul router!
    Case closed!