Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 71

Thread: TorrentsRO.Com - Romanian Tracker (Admin din TMD)

Ce-i cu tine? Eşti sănătos? Ce ti-am spus de rău? Dute tu unde vrei, eu doar am facut postare, la spital dute tu, eu nu am nevoie.

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by hyipblock View Post
    Ce-i cu tine? Eşti sănătos? Ce ti-am spus de rău? Dute tu unde vrei, eu doar am facut postare, la spital dute tu, eu nu am nevoie.
    Reactia lui cred ca e determinata si de felul in care ai facut introducerea. "tracker foarte puternic" si restul exprimarii...
    Ai fi putut spune ceva de genul "salut, va anunt ca s-a deschis un tracker nou, cu stafferi de la TMD. Diferenta intre noi si TMD este ca la noi totul este in limba romana si avem torrente XXX.
    Orice user poate uploada, chiar si torrente de pe alte trackere." Si ce mai credeai tu ca poate atrage un user. Mai ales ca userii de posteaza aici au cont pe o gramada de trackere, o exprimare asa bombastica starneste ori ras ori o reactie ca a lui socon
    Doua poze acolo nu stricau.
    Cand tu ai deschis de o zi si ai 20 de useri dar vii cu figuri ca "s-a deschis un tracker foarte puternic" te poti astepta si la reactii ca ale lui socon
    De exprimarea ta in limba romana nu ma pot lega, sunt destui care s-au nascut si traiesc in Romania si scriu prost

Puternic am in vedere in functional! Acest source este foarte modificat shi nu se utilizeaza la alte trackeri. El este foarte optimizat si comod. Puteti sa vedeti pe site.

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Cred ca nu crapi daca pui 2 poze sa vada si lumea. Daca te astepti ca oamenii de aici sa crape de curiozitate si sa dea navala sa se inregistreze acolo, gresesti foarte mult.

Ce vrei sa vezi bre?Utilizatori 71 & Torrente 22?

Eu as face o recomandare, cand cineva violeaza limba romana, de ce ai tine thread-ul deschis de el... deschis?

7. The Following User Says Thank You to underlin3 For This Useful Post:

FlameMan (01-17-2017)

Ne-am umplut de analfabeti, mai sunt doi care imi starnesc hohote de ras cand posteaza... cristianu si graff ...sunt totali
    La unii, aroganța ține loc de măreție, neomenia de fermitate și viclenia de spirit.

Eu nu raspund la provocaţii. Timpul o sa arata ce reprezinta acest site. Success la toţi!

Prietene nu te supara dar ....provocatii ???
    Oricum succes cu tractorul...
    La unii, aroganța ține loc de măreție, neomenia de fermitate și viclenia de spirit.

bah nu mai radeti este moldovean din republica moldova, vorbeste chiar foarte frumos.
    cum a spus si oldmusic, sunt multi care pocesc mult mai rau limba.

12. The Following 4 Users Say Thank You to devilox For This Useful Post:

Angelitta (01-18-2017), arko (01-17-2017), RaduRA2 (01-25-2017), Valentin87 (01-17-2017)

Quote Originally Posted by FlameMan View Post
    Ne-am umplut de analfabeti, mai sunt doi care imi starnesc hohote de ras cand posteaza... cristianu si graff ...sunt totali
    graff este roman? Nu prea cred. Eu cred ca foloseste Google Translate si se descurca acceptabil.

Baieti eu pur simplu traiesc in Moldova. Doar am prezentat acest tracker aici, de ce ati inceput cu suparari si prostii in adresa mea? Eu doar am spus ca e un tracker nou, puternic in functionare si interesant. Totuşi suntem vecini, şi trăim aproape de voi.

15. The Following User Says Thank You to hyipblock For This Useful Post:

Angelitta (01-18-2017)

Se accepta comentarii si/sau postari pe forum in limba rusa?

Si eu imi cer scuze daca te-am necajit si iti urez succes sincer cu trackerul.

MT Staff inFormal's Avatar
    Blog Entries
    4

pot sa intreb :
    1. de ce a durat atat lansarea ? fiind un domeniu inregistrat din "2016-05-21"
    2. nu vi se pare usor ironic sa l promovati pe torrents.ro ? (chiar daca numele vine de la simpla modificare a torrentsMD)
    3. ce materiale in limba romana doriti/puteti sa uploadati ? (aveti oameni cu tvtunerele turate sau asteptati sa vina din cer ?)
    Urmând rețeta de succes t.ro
    Mai întâi o ardem pe forum și apoi o ardem pe tracker

Quote Originally Posted by inFormal View Post
    pot sa intreb :
    1. de ce a durat atat lansarea ? fiind un domeniu inregistrat din "2016-05-21"
    2. nu vi se pare usor ironic sa l promovati pe torrents.ro ? (chiar daca numele vine de la simpla modificare a torrentsMD)
    3. ce materiale in limba romana doriti/puteti sa uploadati ? (aveti oameni cu tvtunerele turate sau asteptati sa vina din cer ?)
    Mersi pentru intrebari. Lansarea se dura mult timp fiindca adminu face multe schimbari in source code.
    Tvtuneri avem speciale, la fel avem şi sistema multitracker care deja funcţionează.
    Nume la domen probabil sa schimbam pe viitor. Sa facem redirect.

Quote Originally Posted by Haplea_ View Post
    Se accepta comentarii si/sau postari pe forum in limba rusa?
    Nu. L.rusa pe tracker este interzisa.

21. The Following User Says Thank You to hyipblock For This Useful Post:

Haplea_ (01-18-2017)

succes baieti ,fie ca sunteti din moldova sau romania

ideea nu e noua deloc...e vb de asa zisele "torrente DHT". Am avut si eu pe trackerul meu si am scos-o pt ca e o porcarie.

- Daca iei de pe trackere private unde teoretic fisierele .torrent au bifata optiunea "private torrent" cand sunt create...nu vor functiona acele torrente pe trackerul vostru. Leecherii vostri nu se vor putea conecta la seederii de pe trackerul sursa.
    - Daca acea optiune nu e bifata si deci fisierul .torrent e public si torrentul va functiona...traficul facut de leecheri vostri se va contoriza si pe trackerul sursa in contul Uploaderului vostru care a luat de acolo fisierul .torrent si va aparea ca si cum respectivul a facut fake upload. De asemenea, traficul facut de leecheri pe trackerul sursa se contorizeaza in contul Uploaderului si pe trackerul vostru. Deci apare upload in plus aiurea pe ambele trackere. Acelasi lucru se aplica si celor care au descarcat torrentul. De la ei vor descarca si leecheri de pe trackerul de unde a luat uploaderul fisierul .torrent si acel trafic li se va contoriza pe trackerul vostru...la fel vor aparea cu upload nejustificat de mare.
    - Leecherii vostri nu vor putea descarca torrentele decat daca au un clientul de torrente activata optiunea DHT.
    - Nu e voie sa iei fisiere .torrent de pe un tracker si sa le urci pe altul. Toate trackerele interzic asta. Toti cei care urca aici torrente "publice" luate de pe trackere private, vor ramane fara conturi pe trackerele sursa.
    - Daca tot ce faci e sa pui la dispozitie niste fisiere .torrent ale vecinilor...esti inutil ca si tracker. Nu vii cu nimic in plus...userii ar putea la fel de bine sa ia torrentele de la vecini, adica de la sursa.

Sistemul asta s-a vehiculat pe multe trackere mici prin p2p-ul romanesc. Majoritatea s-au desfiintat dupa cateva luni...1 an maxim. Prietenul nostru nsst/xelero l-a avut pe toate trackerele lui. Momentan exista cel putin 2 trackere romanesti care folosesc sistemul asta: EliteZones si SeedFile.ro

Deci n-ati inventat voi roata ! Si roata pe care credeti ca ati inventat-o...e cam patrata.
    Last edited by Valentin87; 01-17-2017 at 09:04 PM.
    * Retras din activitate din cauza unor moderatori de aici care tin in brate niste mucegaiuri ce se cred rude cu Penicilina.

* Daca nu ne cunoastem nu-mi da PM pentru ca n-o sa-ti raspund.
    * Daca vrei invitatie pe ICE , depune o aplicatie aici : https://www.icetorrent.org/inviteapp.php

24. The Following User Says Thank You to Valentin87 For This Useful Post:

janiss (01-18-2017)

Lasati c8chii sa se bucure, o sa vina si momentu in care v-or realiza ca defapt nu au facut nimic, DHT = tracker public, pe trackerele private se seteaza binenteles torrent privat, exista o rezolvare si pt asta, dar e de munca si nu e nici comod nici fiabil ...
    DAEMON.Tools.Ultra v5.0.0.0540.x86 [Shareware/Windows] e preluat de pe FL, pe FL are 189 seederi, dar fiind setat privat nu te poti connecta la acei seederi asa ca e degeaba, lafel ca DHT-u in zona trackerelor private ...