Results 1 to 8 of 8

Thread: Split

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Default Split

Thriller psihologic cu accente supranaturale, care face legatura cu un alt film al lui M. Night Shyamalan. Trei tinere sunt rapite si sechestrate de Kevin, un barbat care sufera de tulburare de identitate disociativa - personalitati multiple.

http://www.imdb.com/title/tt4972582/
    https://youtu.be/84TouqfIsiI

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

2. The Following 3 Users Say Thank You to iLink For This Useful Post:

Fre5h (01-29-2017), MusicON (01-30-2017), Patriot (01-29-2017)

L-am vazut fara sa stiu spoiler-ul, fiindca m-a atentionat cineva ca nu are trebui sa incerc sa aflu ce este. As spune ca, in acest caz, faptul ca are o legatura cu alt film al lui e un spoiler. Ba chiar si ratingul de AG al filmului m-a facut sa ridic sprancenele la inceput, pentru ca aveam impresia ca un thriller despre un criminal in serie ar avea impact mai mare cu un rating mai matur.

Blog Entries
    98

Film de nota 10, iar finalul deemntial, dabea astept sa apara si Split 2

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Chiar ti-a placut finalul ?
    Pe mine finalul m-a facut sa-mi regret alegerea de a merge sa-l vizionez...

Sa intri in camera si sa incepi sa te urci pe pereti ? Chiar asa de disperat era regizorul sa arate ca bestia este exact cum era prezentata in capul lui Kevin ?
    Gloantele nu treceau de el din cauza pielii care era de nu stiu ce animal ...
    Cusut cu ata alba .

Cat despre McAvoy, putinile personalitati de le-a intruchipat, au fost bine jucate, insa nu erau foarte diferite una de cealalta, femeia cu Denis erau aproape la fel la gandire, doar copilul era ala mai diferit ....

a da eram sa uit, ma astept ca in Split 2 sa vad foarte mult pum-pow , ca isi face aparitia acum si Bruce "Greu de pensionat" Willis.

Dar asta este strict parerea mea

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by 212i View Post
    Chiar ti-a placut finalul ?
    Pe mine finalul m-a facut sa-mi regret alegerea de a merge sa-l vizionez...

Sa intri in camera si sa incepi sa te urci pe pereti ? Chiar asa de disperat era regizorul sa arate ca bestia este exact cum era prezentata in capul lui Kevin ?
    Gloantele nu treceau de el din cauza pielii care era de nu stiu ce animal ...
    Cusut cu ata alba .

Cat despre McAvoy, putinile personalitati de le-a intruchipat, au fost bine jucate, insa nu erau foarte diferite una de cealalta, femeia cu Denis erau aproape la fel la gandire, doar copilul era ala mai diferit ....

a da eram sa uit, ma astept ca in Split 2 sa vad foarte mult pum-pow , ca isi face aparitia acum si Bruce "Greu de pensionat" Willis.

Dar asta este strict parerea mea
    Pai eu la finalul ala m-am referit,nu am vrut sa dau spoiler,dar acum ca ai dat tu...

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Aveti bani ma sa dati la cinema pe filmul ala?

Quote Originally Posted by 212i View Post
    [...]Cat despre McAvoy, putinile personalitati de le-a intruchipat, au fost bine jucate, insa nu erau foarte diferite una de cealalta, femeia cu Denis erau aproape la fel la gandire, doar copilul era ala mai diferit[...]
    Adica persoane (sau personalitati) cu gandiri similare au adus la putere un monstru? Cu siguranta nu e o alegorie pentru evenimente istorice...

CzTeam Staff xyzedro's Avatar

Nice movie, dar sunt 99% sigur ca "The Crowded Room" va fi mai bun.
    Cel mai iubit dintre pămānteni

Apasă aici man.