Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: Oare RCS-RDS ?

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Ce pot sa va recomand, plecati cati mai multi la Telekom/Orange/''iupece'' si ma anuntati tot aici peste 1 an ce calitate au serviciile lor si vedem apoi ce scuze mai gasiti Calitatea serviciilor rds la mine o vedeti in semnatura..deci..sa-mi aratati alt provider ce ofera asta la 39 de lei
    Tocmai asta e ideea, ca se comporta cum se comporta deoarece stiu ca nu ai de ales.
    Eu de exemplu in mare sunt multumit, dar fereasca sfantul sa ai probleme. Cand merge prost te trateaza ca pe un milog stiind ca nu ai de ales.
    Apropo de ce spunea ciuntuadrian, te ia ca oricum nu ai viteza garantata. Am patit si eu asa. Cand mergea ca dracu uploadul, sun la ei si zic problema, uploadul e aproape inexistent. Stii care a fost raspunsul ? cica "da pentru ce va trebuie upload? dumneavoastra vreti sa descarcati, merge bine downloadul?" zic pai merge da nu pot nici sa trimit o poza pe yahoo messenger, nici asa. Ce trebuia sa zic ? ca vreau sa fac ratie pe tracker ? Cica in contract nu suntem obligati sa asiguram upload. Daca merge prost downloadul stii ce spune ? ca am patit si asta. Zice in contract spune PANA LA 100 Mbps. Si cum nu ai abonament cu viteza garantata, daca ai 200 kb/s taci si inghite prostule de abonat, nu ai ce ne face...
    Cand vor muschii lor pot sa iti dea viteza ca la molcom-telecom ca nu ai ce le face.

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Nu se suna la ei, se trimite sesizare in DigiCare,nici in 2017 nu ati inteles, pentru probleme de genul asta?

Radio înseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara în care se întâmplă în fiecare zi câte ceva

Nu se suna la ei, se trimite sesizare in DigiCare,nici in 2017 nu ati inteles, pentru probleme de genul asta?
    Daca nu te baga in seama vorbind, ai incredere ca scriind te baga in seama ?
    De cand e mai usor prin scris decat prin dialog verbal ?
    Poate scrii si nici nu sunt curiosi sa citeasca, sterg direct

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Daca nu te baga in seama vorbind, ai incredere ca scriind te baga in seama ?
    Da, pentru ca sunt alti oameni,mult mai calificati decat aia de la call center.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Da, pentru ca sunt alti oameni,mult mai calificati decat aia de la call center.
    Acolo sunt care nu au voce sexy, sau cum ? daca au nevoie de detalii ce fac ? stau o ora sa tot fac schimb de mesaje ?

Pana la urma pitipoancele alea ce rol au ? sa imi ridice nivelul ? ca nu pricep

Blog Entries
    98

Acolo sunt care nu au voce sexy, sau cum ? daca au nevoie de detalii ce fac ? stau o ora sa tot fac schimb de mesaje ?

Pana la urma pitipoancele alea ce rol au ? sa imi ridice nivelul ? ca nu pricep
    Nu, te suna ei indiferent de ora, discuta cu tine si iti trimit echipa urmatoarea zi si la ora 1 noaptea daca trimiti sesizarea, ai sansa sa te sune la ora 2.

Radio înseamnă PRO FM
    I

Nu, te suna ei indiferent de ora, discuta cu tine si iti trimit echipa urmatoarea zi si la ora 1 noaptea daca trimiti sesizarea, ai sansa sa te sune la ora 2.
    O sa incerc asa cu urmatoarea ocazie, ca mi s-a acrit de incompetenti in partea cealalta. Suni de 7 ori pana gasesti pe careva sa priceapa. Au o groaza de lepre angajate, evident cum, ca daca suni de 5 ori mereu raspunde altcineva...

8. The Following 2 Users Say Thank You to oldmusic For This Useful Post:

Heimdall (03-16-2017), Patriot (03-16-2017)

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

cu asta s-a mai intalnit cineva ? eu ma stiam ca nu am noroc ))

Digi RCS-RDS

Dragă client, felicitări!
    Dorim să vă mulţumim pentru încrederea şi alegerea făcută de a folosi RCS & RDS. IP-ul dvs. a fost tras la sorţi şi ales pentru a încerca GRATUIT serviciul nostru de vizionare online a filmelor.

Din când în când selectăm câţiva clienţi RCS & RDS şi le dăm şansa să obţină un cadou oferit de noi. Asta este modalitatea noastră de a va spune mulţumesc pentru că aţi ales RCS & RDS ca furnizor de servicii internet.

Astăzi este ziua dvs. norocoasă! Dvs. sunteţi unul dintre cei 10 clienţi care au fost traşi la sorţi pentru a primi acest dar.

Pentru a primi darul, vă rugăm să completaţi acest scurt sondaj anonim. Grăbiţi-vă! Astăzi avem puţine daruri puse la dispoziţie!

Cât de satisfăcut sunteţi de serviciul RCS & RDS?
    Foarte satisfăcut Satisfăcut Nesatisfăcut

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    cu asta s-a mai intalnit cineva ? eu ma stiam ca nu am noroc ))

Digi RCS-RDS

Dragă client, felicitări!
    Dorim să vă mulţumim pentru încrederea şi alegerea făcută de a folosi RCS & RDS. IP-ul dvs. a fost tras la sorţi şi ales pentru a încerca GRATUIT serviciul nostru de vizionare online a filmelor.

Din când în când selectăm câţiva clienţi RCS & RDS şi le dăm şansa să obţină un cadou oferit de noi. Asta este modalitatea noastră de a va spune mulţumesc pentru că aţi ales RCS & RDS ca furnizor de servicii internet.

Astăzi este ziua dvs. norocoasă! Dvs. sunteţi unul dintre cei 10 clienţi care au fost traşi la sorţi pentru a primi acest dar.

Pentru a primi darul, vă rugăm să completaţi acest scurt sondaj anonim. Grăbiţi-vă! Astăzi avem puţine daruri puse la dispoziţie!

Cât de satisfăcut sunteţi de serviciul RCS & RDS?
    Foarte satisfăcut Satisfăcut Nesatisfăcut
    E tzeapă.

25252525252525252525

Blog Entries
    98

Daca esti abonat la tv si internet pe acelasi nume,ai moca, de ce ar fi teapa?

Radio înseamnă PRO FM
    I

Daca esti abonat la tv si internet pe acelasi nume,ai moca, de ce ar fi teapa?
    te pune sa faci cont pe cinemtrix.net, il faci , te duci acolo sa vizionezi online si.... este teapa

Blog Entries
    98

te pune sa faci cont pe cinemtrix.net, il faci , te duci acolo sa vizionezi online si.... este teapa
    Pai tu nu verifici adresa de e-mail de pe care ai primit mesaj, dai asa clik pe orice si zici ca e real ?Nici nu ma mai oboseam sa postez aici....

Radio înseamnă PRO FM
    I

Pai tu nu verifici adresa de e-mail de pe care ai primit mesaj, dai asa clik pe orice si zici ca e real ?Nici nu ma mai oboseam sa postez aici....
    nu am primit pe mail, ci pur si simplu online cand am vrut sa accesez awesome-hd, am fost redirectionat pe o pagina tip http rcs-rds.info

Blog Entries
    98

Pai postul tau asa trebuia sa inceapa cu detaliile astea si se oprea discutia doar la postul tau,dar tu ai dat informatii ca antena 3 ce sa intelegem ?

Radio înseamnă PRO FM
    I

16. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

tibiv1900 (03-17-2017)

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

nu am primit pe mail, ci pur si simplu online cand am vrut sa accesez awesome-hd, am fost redirectionat pe o pagina tip http rcs-rds.info
    Chestii din astea am primit si eu, e o abureala.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Cu ip-ul dinamic, trec prin trei clase de ip-uri , cum naiba unele clase au upload sau download mai mare decat altele, cand trebuie sa ai aceeasi viteza peste tot ????

Cu ip-ul dinamic, trec prin trei clase de ip-uri , cum naiba unele clase au upload sau download mai mare decat altele, cand trebuie sa ai aceeasi viteza peste tot ????
    Si la mine mai demult era chestia asta, o singura clasa avea uploadul pe extern la fel ca pe intern, in rest nu depaseau 3.5 MB/s. Dadeam disconnect-connect pana nimeream ip cu clasa respectiva
    De ceva timp am cum trebuie cu toate clasele

20. The Following User Says Thank You to oldmusic For This Useful Post:

Patriot (03-18-2017)

trebuie sa ai aceeasi viteza peste tot
    Ei nu iti garanteaza ca vei avea tot timpul aceeasi viteza. Tu platesti pentru o viteza maxima, nu neaparat constanta.

Blog Entries
    98

El nu stie ca de obicei ca sa nu zic mereu ,la un abonament simetric 100 Mb cum avea el, viteza de upload este mai mare . El nu stie ca nu toate clasele de ip au aceasi ruta etc,poate sa fie mai aglomerata una ,mai este vorba si de peering la anumite ore etc .

Si la mine mai demult era chestia asta, o singura clasa avea uploadul pe extern la fel ca pe intern, in rest nu depaseau 3.5 MB/s. Dadeam disconnect-connect pana nimeream ip cu clasa respectiva
    De ceva timp am cum trebuie cu toate clasele
    Faza cu anumite clase/orase aveau 100 Mb upload pe extern era setat de ei, Constata fiind unul din orasele care avea 100 Mb cu oricine cand majoritatea oraselor aveau limita de 30Mb,era in teste sa vada cum duce reteaua, cum este acum cu 1000Mb up anumiti abonati .

Radio înseamnă PRO FM
    I

Quote Originally Posted by Haplea_ View Post
    Ei nu iti garanteaza ca vei avea tot timpul aceeasi viteza. Tu platesti pentru o viteza maxima, nu neaparat constanta.
    Nu zic nimic, daca viteza avea o oscilatie de 1oo-200 mb, dar de la 970 la 480 era foarte enervant