Results 1 to 18 of 18

Thread: Is this ok ?

Default Is this ok ?

Buna seara,

Sa zicem cam am un folder A si am doua torrente unu de pe site-ul X si unul de pe site-ul Y.
    Ambele torente au acealsi continut adica cel din folderul A dar ambele sunt deschise in client si fac seed din acelasi folder.
    Este oki asa sau am sansa sa iau ban pe cele doua trackere ? Doua torrente de pe trackere diferite deschise in client care fac seed din acelasi folder.

Mersi anticipat pt raspunsuri

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Ce naiba sa aiba? Eu am un album la seed pe 4 trackere.
    Ie bine sa fii prost!

Eu stiu ca e ok. Dar sa fie torente diferite, nu sa adaugi ca si tracker de announce. Atunci nu e ok

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Pe hard disk-ul tau nu conteaza, poti tine acelasi encode la un film pe 10 trackere atat timp cat fisierele .torrent au announce-ul fiecaruia dintre ele.
    Ie bine sa fii prost!

5. The Following User Says Thank You to MusicON For This Useful Post:

Patriot (05-10-2017)

Mersi pt info.
    Vroiam sa fiu 100% sigur ca este ok.

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Quote Originally Posted by Misty69 View Post
    Buna seara,

Sa zicem cam am un folder A si am doua torrente unu de pe site-ul X si unul de pe site-ul Y.
    Ambele torente au acealsi continut adica cel din folderul A dar ambele sunt deschise in client si fac seed din acelasi folder.
    Este oki asa sau am sansa sa iau ban pe cele doua trackere ? Doua torrente de pe trackere diferite deschise in client care fac seed din acelasi folder.

Mersi anticipat pt raspunsuri
    Daca nu ai DHT activat in client poti sa tii acelasi folder la seed si pe 10 trackere

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Si daca ai DHT activat e problema? nu cred.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Si daca ai DHT activat e problema? nu cred.
    Daca ai DHT activat exista riscul ca un leecher de la un tracker sa traga de la tine prin announce-ul altui tracker, asa luasem eu disable pe what pentru ca am descarcat un torent de acolo de 20 gb si il urcasem pe waffles cand era freeleech, am facut peste 100 gb upload doar pe what pe waffles cativa gb,desigur irc si enable dupa dovezi cu printscreen ale utorrentului. Nu intelegea administratorul cum facusem eu atata upload cand nu am avut leecheri pe what. Desigur mi-a taiat uploadul facut si m-a sfatuit sa dezactivez DHT-ul. Asa ca sa nu uitati sa-l dezactivati dupa ce descarcati de pe trackerele publice.

Da DHT-ul e deactivat oricum in Deluge la mine.Mersi pt sfat

am de lup :
    acum doua zile pe xtremespeeds
    DHT Uploads
    Hi all
    I Hope all members are enjoying XS and continue to do so
    So....
    DHT uploads will no longer be tollerated here on XS... As from now ANY member found to upload DHT to XS will be harshly delt with. This is for ALL members saftey as we are a private tracker we want to stay that way. If anyone needs help regarding DHT please feel free to contact staff who will be happy to help you on this matter.
    I hope we all follow this rule to keep XS safe and the best out there...
    Many thanks
    XS Team.

Mai am o intrebare.
    De exemplu pe un site torentul are structura folderului identica cu un torrent de pe alt tracker (adica 100% aceleasi fisiere) dar folderul are alt nume :

de exemplu
    Tracker A : folderul are numele Film [No Rar]
    Tracker B : folderul are numele Film - Scene.

Pot de exemplu sa redenumesc in deluge inainte sa downlodez numele folderului din "Film - Scene" de pe torentul de pe trackerul B in "Film [No Rar]" de pe torentul de pe trackeul A ca sa fac cross-seed ?

Mersi anticipat.

Mai am o intrebare.
    De exemplu pe un site torentul are structura folderului identica cu un torrent de pe alt tracker (adica 100% aceleasi fisiere) dar folderul are alt nume :

de exemplu

Pot de exemplu sa redenumesc in deluge inainte sa downlodez numele folderului din "Film - Scene" de pe torentul de pe trackerul B in "Film [No Rar]" de pe torentul de pe trackeul A ca sa fac cross-seed ?

Mersi anticipat.
    daca este exact aceeasi denumire-da
    daca are si cu cativa kbs diferenta la marime, rateu

Ba poti, se numeste hard linking, daca ai windows trebuie sa activezi acea optiune. In felul asta cat timp fisierele sunt identice insa numele lor difera, poti avea o gramada de copii care nu ocupa spatiu in plus. Programe cu care sa faci asta nu cunosc, eu nu faceam manual hard link, dar cred ca vei gasi pe google mai multe informatii cat timp stii termenul.

Mai am o intrebare.

de exemplu

Mersi anticipat.
    Numele torrentului nu are importanta, numele folderului / fisierului, continutul, marimea si locatia sunt importante.

dedexxx

Daca faci hard link nu are importanta nici numele folderului/fisierului sau locatia, doar sa fie aceeasi dimensiune ca sa iasa hash-ul identic cand se face verificarea.

Quote Originally Posted by TimeTraveler View Post
    Daca faci hard link nu are importanta nici numele folderului/fisierului sau locatia, doar sa fie aceeasi dimensiune ca sa iasa hash-ul identic cand se face verificarea.
    Explica si treaba, ce am zis eu nu necesita stiinta deloc.

dedexxx

Asta vad ca e o extensie folositoare pentru windows: http://www.softpedia.com/get/System/...xtension.shtml

Practic prin hard link programele vor crede ca acel fisier exista fizic, nu e o scurtatura, insa de fapt ceea ce se salveaza este doar locatia catre acele date si numele fisierului. Creezi folder copie, redenumesti, iar cand intri la seed de pe alt tracker va face check apoi se va repune la seed.

Quote Originally Posted by TimeTraveler View Post
    Asta vad ca e o extensie folositoare pentru windows: http://www.softpedia.com/get/System/...xtension.shtml

Practic prin hard link programele vor crede ca acel fisier exista fizic, nu e o scurtatura, insa de fapt ceea ce se salveaza este doar locatia catre acele date si numele fisierului. Creezi folder copie, redenumesti, iar cand intri la seed de pe alt tracker va face check apoi se va repune la seed.
    Am mai citit si eu pe forumuri si mai sunt si probleme, pentru mine nu miroase bine.

dedexxx