Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Ce telefoane avem ?

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Default Ce telefoane avem ?

Nu am vazut nici un thread despre telefoane pe aici.
    Ce telefon/telefoane detineti ?

Eu am un Asus Zenfone 2 ZE551ML cu 2 GB RAM procesor de 1.8 ghz de EXACT 2 ani pe care rulez android 6.0.1. Vreau sa il mai tin cel mult un an si sa il schimb.
    Voi ?
    Ie bine sa fii prost!

Pai, de ce sa-l schimbi? Un telefon d-asta te tine lejer 5-6 ani.

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Aveam de 7 ani un NOKIA N96 dar din pacate nu ii mai tine acumulatorul.
    Mi-a dat un prieten un iPhone 4 (chiar nu glumesc, 4 e) dar regret si acum N96-le
    Vreau sa imi iau un telefon serios dar fiind mii de oferte, habar n-am ce si asa cred ca raman inca vreo 5 ani cu asta de acum
    Chiar nu fac misto, pentru mine telefonul e sa vorbesc, odata iesit din casa nu ma mai intereseaza alte rahaturi cu care se lauda prin reclame (de fapt se lauda de cativa ani cu aceleasi lucruri, nu vad de ce tot scot pe banda atatea modele)
    Puteti sa radeti cat poftiti de mine acum, va dau voie

4. The Following 2 Users Say Thank You to oldmusic For This Useful Post:

shark64 (06-05-2017), TheNextWeb (06-05-2017)

Blog Entries
    3

@oldmusic
    La fel si eu, apeluri, mesaje (messenger, whatsapp), facebook, mail, poze si cam atat.

@hackor
    La asta m-a gandit si eu dar ma plictisesc de el.
    Ie bine sa fii prost!

De vreo 7-8 ani am Blackberry Curve 8520 si inca merge foarte bine.

https://www.tuexperto.com/wp-content/uploads/2009/07/BLACKBERRY-curve-8520-02.jpg

Acuma m-ar interesa un homtom ht20.Are cineva telefonul?

https://i.ytimg.com/vi/IJXooOmgvoM/maxresdefault.jpg

Xiaomi Redmi Note 4 (varianta cu procesor Mediatek cu 10 core-uri) Are 3 GB RAM si 32 GB spatiu de stocare. In afara de functiile de baza il mai folosesc la accesat forumuri si ascultat muzica (streaming prin subsonic si mai rar Spotify). Nu stiu ce DAC are dar ofera o calitate audio foarte ok iar semnalul este mai puternic fata de Nexus 5, telefonul pe care l-am detinut anterior.
    E mai mult decat suficient pentru nevoile mele. Momentan rulez sistemul de operare proprietar MIUI, versiunea globala.
    Ma gandesc sa comand si niste casti interne tot de la Xiaomi pentru el.
    Last edited by nikalai2; 06-05-2017 at 06:34 PM.

Quote Originally Posted by MusicON View Post

@hackor
    La asta m-a gandit si eu dar ma plictisesc de el.
    Eu cred ca nu esti sincer cu noi. Zi mai bine ca te temi sa nu fii exclus din cercul de prieteni pe motiv ca nu schimbi mobilul de 2-3 ori pe an.
    Este?!

9. The Following 4 Users Say Thank You to hackor For This Useful Post:

Fre5h (06-05-2017), iLink (06-06-2017), MusicON (06-05-2017), oldmusic (06-05-2017)

S7 edge cu nethunter + 2555dedraci fara:facebuck watsapdad,instama sau alte marmote

S3, in curand imi vine o baterie noua extinsa, am in plan pastrarea lui inca 2 ani de acum incolo, am android 7.1 iar in ritmul actual de dezvoltare prind si 8 sau cum se va numi urmatorul android. 4 ani, a avut viata lunga telefonul, inca mai trag de el ))

12. The Following User Says Thank You to TimeTraveler For This Useful Post:

iLink (06-06-2017)

Quote Originally Posted by MusicON View Post
    Nu am vazut nici un thread despre telefoane pe aici.
    Ce telefon/telefoane detineti ?

Eu am un Asus Zenfone 2 ZE551ML cu 2 GB RAM procesor de 1.8 ghz de EXACT 2 ani pe care rulez android 6.0.1. Vreau sa il mai tin cel mult un an si sa il schimb.
    Voi ?
    Tot un Zenfone 2 am si eu, varianta cu 4GB RAM si procesor mai mare parca.
    Excelent telefonul, se misca foarte bine, nu are lag, doar ca i-am schimbat pana acum de doua ori modulul LCD in garantie, prima data s-a defectat displayul, a doua oara touch-ul, se apasa singur.

Am insa Android 5.0 pe el, nu s-a actualizat pana acum la 6.0. Tu cum ai facut de ai Android 6?

Torrents.ro Member Patriot's Avatar

Pentru ca sunt mai patriot asa eu am Allview E4, octacore cu baterie pentru dual-core astfel incat rezista cam 2-3 ore. Suntem si tara lui Dorel , nu ? Sunt mandru ca am prins editie limitata,pot sa fierb oul pe el cand il folosesc ?
    )))|)

iPhone SE 16GB - iOS 10.

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    Pentru ca sunt mai patriot asa eu am Allview E4, octacore cu baterie pentru dual-core astfel incat rezista cam 2-3 ore. Suntem si tara lui Dorel , nu ? Sunt mandru ca am prins editie limitata,pot sa fierb oul pe el cand il folosesc ?
    )))|)
    Urmeaza exemplul meu, extended battery, asta daca exista pentru modelul tau.

17. The Following User Says Thank You to TimeTraveler For This Useful Post:

Patriot (06-08-2017)

OnePlus 2,Nexus 5 si Samsung Galaxy S2 toate cu Lineage OS 14.1 (android 7.1.2)

Blog Entries
    3

recordjack, l-am luat de pe site-ul lor, l-am copiat in telefon si l-am instalat.
    De aici l-am luat https://www.asus.com/zentalk/ph/thread-98381-1-1.html
    Ie bine sa fii prost!

Eu inca am Samsung Note 3 cu LOS 14.1 care se misca cam greu din cauza GP Services (banuiesc pentru ca se misca la fel cand eram pe CM 12.1 cu ultimele actualizari GP services) si se ineaca complet cand foloses Firefox sau Chrome.

Inca caut un telefon cu rezolutie undeva intre 1080p si 1440p (sau macar sa o pot seta eu pe acolo) cu ecran amoled, cu baterie detasabila si cu un procesor care nu face figuri la compatibilitate aplicatii.

Iphone 6s 64GB IOS 10 - de un an de zile..., and counting

Torrents.ro Member iFeel's Avatar

iPhone 6s 64GB. De un an si 3 luni, dar renunt la el. A inceput sa dea rateuri. E primul iPhone, si 99.99% si ultimul. Inapoi la Android in foarte scurt timp.
    "Doesn't matter what the question is, God is definitely the answer..."

HTC......................

Samsung S4 de vreo 2 ani jumate...Inca merge foarte bine.