Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 96

Thread: RetroFlix.net [RF]

Quote Originally Posted by Patriot View Post
    Bila neagra pentru lipsa de patriotism , interzis la limba romana pe chat la fel ca la micii din Targul Secuiesc.
    Corect. Siteul trebuie tradus complet si torentele urcate doar cu dublaj in limba romana daca nu cei care administreaza siteul trebuiesc expulzati in ungaria.

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Quote Originally Posted by nicusorbz View Post
    Corect. Siteul trebuie tradus complet si torentele urcate doar cu dublaj in limba romana daca nu cei care administreaza siteul trebuiesc expulzati in ungaria.
    Fa-ti tu tracker si urca torrentele cum vrei tu.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

3. The Following User Says Thank You to Fre5h For This Useful Post:

janiss (10-09-2017)

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Fa-ti tu tracker si urca torrentele cum vrei tu.
    Glumeam. Macar sa fi fost traducerea problema. Problema reala e lipsa de torrente.

Quote Originally Posted by nicusorbz View Post
    Glumeam. Macar sa fi fost traducerea problema. Problema reala e lipsa de torrente.
    Si tu cam cate ai vrea sa fie din 25.09.2017 pana acum?

dedexxx

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Si tu cam cate ai vrea sa fie din 25.09.2017 pana acum?
    Pai tinand cont ca nu encodati voi torentele ci le luati de la altii...ma asteptam sa urcati macar 100 de torente pe zi, acum la inceput.

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

Degeaba daca raman fara seed intr-o saptamana, secretul e sa ramana si in viata, daca am urca 100 de torente pe zi, intr-o luna scoatem mobila din casa ca sa punem HDD-uri. Si decat sa urcam 100 de carti pe zi, mai bine ma lipsesc. Cu rabdarea trecem marea.
    Momentan toata lumea face conturi, majoritatea raman inactive, cei care vor intra peste cateva luni poate vor ramane placut surprinsi si se vor implica mai mult. In acest moment nu pot spune ca avem ceva wow de oferit, mai dureaza pana la acel moment. Cine are incredere de la inceput, bine, cine nu, poate astepta.

Torrents.ro Member Everett's Avatar

Increderea se castiga in timp, voi trebuie sa dovediti asta, prin munca voastra depusa pe tracker.

Inteleg ca nu se cer donatii, faptul ca va plangeti subtil acum de bani pentru seedbox-uri e putin jenant.

Cand deschizi un tracker trebuie sa iti asumi asta, nu sa faci "taraba" si doar sa astepti totul de la sine, precum asteptari ca vor tine utilizatorii la seed etc. Au si ei un scop, dar nu cred ca ar trebui sa va bazati asa tare pe utilizatori.

Cu cat se va mari tracker-ul o sa fie tot mai costisitor! Daca acum exista plangeri la atatia utilizatori/torrente ce o sa fie pe viitor?

// Btw, no hate. Eu va urez succes!
    Last edited by Everett; 10-05-2017 at 12:33 AM.

Quote Originally Posted by Everett View Post
    Increderea se castiga in timp, voi trebuie sa dovediti asta, prin munca voastra depusa pe tracker.

Inteleg ca nu se cer donatii, faptul ca va plangeti subtil acum de bani pentru seedbox-uri e putin jenant.

Cand deschizi un tracker trebuie sa iti asumi asta, nu sa faci "taraba" si doar sa astepti totul de la sine, precum asteptari ca vor tine utilizatorii la seed etc. Au si ei un scop, dar nu cred ca ar trebui sa va bazati asa tare pe asemenea scopuri.

// Btw, no hate. Eu va urez succes!
    Ti-a cerut tie cineva bani? nu cred sau nu ai inteles ce a scris Martzy mai sus sau mai studiaza ce se pune pe tracker.

dedexxx

Torrents.ro Member Everett's Avatar

Nu m-am referit ca ati apelat la donatii, am vazut ce-a scris, citeste cu atentie ce-am spus. Eu ma refeream in general la asteptarile utilizatorilor.

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

Am spus ca am eu probleme acum si se vor rezolva in 1-2 luni, EU, nu site-ul, nu m-am plans, am spus doar ca sa stie lumea ca vor veni vremuri mai bune si din ce cauza e treaba asa cum e. Treaba a fost imprevizibila, am avut 2 seedboxuri pana acum o luna.
    Ma scoti din sarite cand vad ca sufli asa in foc si interpretezi ce scriu cum vrei tu, chiar daca scrii la sfarsit no offence & shit, asa pot si eu sa umplu cuiva frigiderul si la sfasit sa zic no offence, nu are nici o relevanta. Nu am avut asteptari sa tina lumea la seed, de asta am avut 2 seedboxuri ca sa tinem noi la seed, ii spui aluia mai sus sa citeasca cu atentie ce ai spus, eu zic tu sa citesti cu atentie inainte sa spui ceva.
    Asa sunt Rumanii, numai cu plangeri si toate cele, cauta nod in papura la orice, ciuguleala.
    No offence
    Last edited by Martzy; 10-05-2017 at 06:40 PM.

12. The Following User Says Thank You to Martzy For This Useful Post:

tibiv1900 (10-05-2017)

sfat: tinand cont ca sunteti la inceput, useri putini, torrente la fel, daca vreti sa se anime putin trackerul pe browse setati freeleech la toate torrentele
    astfel sunt sanse mai mari sa vedem la seederi si alta cifra in afara de 1...
    eu de ex nu descarc nimic pana nu o sa vad cel putin 3-4 seederi in medie, sa am vreo sansa sa fac ceva upload
    cu freeleech ar sta altfel datele problemei

14. The Following User Says Thank You to TheDog For This Useful Post:

Martzy (10-07-2017)

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Eu am zis că n are nici un viitor in stilul asta și mai ales că e cu tărie ,să fie sănătoși cu el.

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

ce viitor sa mai aibe un tracker nou in 2017 atat timp cat toate nisele sunt acoperite?
    A, ca vreti voi sa aveti un tractor sa fiti "staff", e partea 2a. Staff intre voi, de altfel.
    Dar hobby ul ramane hobby, si va urez succes.
    The quieter you become, the more you able to hear

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by mi3x View Post
    ce viitor sa mai aibe un tracker nou in 2017 atat timp cat toate nisele sunt acoperite?
    A, ca vreti voi sa aveti un tractor sa fiti "staff", e partea 2a. Staff intre voi, de altfel.
    Dar hobby ul ramane hobby, si va urez succes.
    Nu au toti HDBits, Cinematik etc, unii mai din batatura de aici poate nu au acces.
    Ce nu imi place e ca nu par a se ocupa de site, nu se mai misca nimic. Le-am zis ca au dat drumul la inregistrari prea repede, habar nu am ce se vrea.
    Lumea nu va da navala sa urce cat timp e aceasta stare de provizorat. Daca oamenii nu vad ca se lucreaza cu adevarat nu au incredere.

e ok pt upload https://www.themoviedb.org/movie/156...ering-diamonds ?
    well done pt freeleech

mie mi-a placut vers anterioara a acestui tracker si la prima vedere imi place si asta noua
    sute/mii de useri activi e greu sa aiba, dar cateva zeci e posibil si ok dpmdv
    daca se aduna toti cei activi de pe vechiul site + cativa noi e bine pt inceput
    Last edited by TheDog; 10-07-2017 at 08:55 PM.

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    e ok pt upload https://www.themoviedb.org/movie/156...ering-diamonds ?
    well done pt freeleech

mie mi-a placut vers anterioara a acestui tracker si la prima vedere imi place si asta noua
    sute/mii de useri activi e greu sa aiba, dar cateva zeci e posibil si ok dpmdv
    daca se aduna toti cei activi de pe vechiul site + cativa noi e bine pt inceput
    La ce te referi cand spui "versiunea anterioara" ?
    Acuma na, deschis de 2 saptamani si gata, sute/mii useri activi...
    Poate vor avea. In primul rand userul trebuie sa vada implicare din partea celor ce au facut site-ul. Si usor asa, prinzand incredere, se implica si userii.
    La inceput toti zic asa "mda, ce mai vor si astia, ce mai pot oferi, ce zic ei deja pot lua din spe mii de locuri deja..."
    E inevitabila chestia asta.

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    La ce te referi cand spui "versiunea anterioara" ?
    s-a amintit si pe prima pagina din topic, este vorba de ThT aka thetorrents.org

Una e ca se vrea ceva asemanator, alta ca e provenit din ala.
    Plus ca THT avea numai materiale romanesti, Asa ca nu vad legatura.

Nu a amintit nimeni din staff de asa ceva aici, ca zice unu/ altu de asa ceva e altata treaba.

dedexxx

Fara nici o suparare dar eu cred ca este aceiasi sursa schimbat designul si cam asta ba chiar si stafful 1-2 sunt aceiasi.