Results 1 to 14 of 14

Thread: Comentarii clineti despre iphone 8/X etc...

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    3

Default Comentarii clineti despre iphone 8/X etc...

Am gasit cateva la emag, de-a dreptul amuzante.

Quote Originally Posted by mister peppy
    Foarte tare acest telefon. Nu are lag, nu face mofturi, de curand l-am invatat sa faca si cafea si ceai (macar atat sa stie si el) iar pe viitor voi incerca sa il conving sa faca si cartofi prajiti, cam greu dar sigur va primi acest update) P. S.: L-am invatat sa faca ceai pentru ca doctorul mi-a spus ca este bun pentru rinichiul ramas.
    Quote Originally Posted by Bogdan M
    Ecranul are JUMATE din luminozitatea lui Note 8.
    Doar apple putea sa revopseasca acelasi telefon de 10 ani si sa-l revanda iDiotilor
    Quote Originally Posted by Soley
    Cea mai bună afacere sa-ti iei acest iphone 8. Are 2 camere excelente si costă totuși mai puțin decât o garsonieră
    Quote Originally Posted by Robb1342
    Acest telefon cand il pui pe mod avion te trimite in vacanta in tari exotice, abia astept sa il folosesc.
    Quote Originally Posted by George Daniel
    "cea mai populara camera de 12mp din lume"... Da asa este, este o camera de la sony, pe care o poti gasi in toate chinezariile fiindca sony le vand la sac...
    "cel mai puternic cip folosit vreodata pe un telefon......4 nuclee", da asa este, dar comparat tot cu apple, ca alti producatori au ajuns la 10 nuclee!
    Pe scurt: tehnologia de pe telefoanele concurentei din 2012 o vand ei acum la GIGApret...!
    Ie bine sa fii prost!

2. The Following 6 Users Say Thank You to MusicON For This Useful Post:

Brando (10-08-2017), Fre5h (09-30-2017), iLink (09-30-2017), molcut (09-30-2017), oldmusic (09-30-2017), WebMan (09-30-2017)

le-am citit si eu pe emag

"Cea mai bună afacere sa-ti iei acest iphone 8. Are 2 camere excelente si costă totuși mai puțin decât o garsonieră" - WIN

sunt curios cum va fi si la lansarea X-ului, caci cu 8 si 8+ a fost cam fail

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Doar apple putea sa revopseasca acelasi telefon de 10 ani si sa-l revanda iDiotilor
    Tare si cam e realitatea.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Rautacisme bre, n-ajungeti la mar si spuneti ca e acru

De fapt tot ce cumperi de la apple e de fapt emblema lor cu maru ca toate produsele lor sunt facute de altii la pret de caca si vandute la altii la pret de produse premium.

dedexxx

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    De fapt tot ce cumperi de la apple e de fapt emblema lor cu maru ca toate produsele lor sunt facute de altii la pret de caca si vandute la altii la pret de produse premium.
    Exact, le muncesc sclavi platiti de ei cu 5 dolari pe zi si ei vand la fraieri pe un sac de bani.

platesti marul - brandul se plateste la orice produs
    dar si primesti in schimb ce nu vezi/gasesti la altii: design bestial, cel mai bun os ever (nu l-a atins nici macar un virus de la lansarea de acum 10 ani)
    eu unul nu am reusit sa busesc ios-ul in cei 8-9 ani de cand folosesc iphone
    si am facut si jailbreak, am instalat si diverse hack-uri, am modificat fisiere de sistem - pur si simplu e prea bun
    Last edited by TheDog; 10-02-2017 at 08:30 PM.

Lightbulb

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    dar si primesti in schimb ce nu vezi/gasesti la altii: design bestial,
    * Deja au început să se "desfacă" telefoanele, bateria se umflă... SURSĂ
    * Eu (şi mulţi alţii) spun că S8-ul de la Samsung , la design, este cu 5 clase peste

10. The Following User Says Thank You to WebMan For This Useful Post:

iFeel (10-07-2017)

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    cel mai bun os ever (nu l-a atins nici macar un virus de la lansarea de acum 10 ani)
    iOS nu e invulnerabil cum crede toata lumea. Si iOS a avut probleme, dar muuult mai rar decat alte sisteme de operare.

Off-topic:Cel mai bun telefon este ala pe care ti-l permiti. iOS vs. orice alt mobile OS e discutie inutila. Fiecare foloseste ce-i place, ce considera ca i se potriveste, ce buget aloca unui smartphone, samd.
    On-topic: De ce folosesc iOS? Pentru ca se potriveste nevoilor mele si am garantia update-urilor pentru cel putin trei ani de zile. Nu schimb telefoanele prea des. De ce nu mai folosesc Android? Pentru ca am stat numai in service cu Galaxy S2, S5, J5. Oi fi ghinionist dar nu cumpar un telefon ca sa stau cu el toata ziua prin service si mai important nu cumpar un telefon ca mai apoi sa fiu nevoit sa-i pun custom firmware, nu de asta l-am cumparat.

13. The Following User Says Thank You to Kynyo For This Useful Post:

nikalai2 (10-03-2017)

Quote Originally Posted by b0rG View Post
    iOS nu e invulnerabil cum crede toata lumea. Si iOS a avut probleme, dar muuult mai rar decat alte sisteme de operare.
    Am butonat android, ios si windows si cel mai beton mi sa parut windowsu pe telefoane.

dedexxx

Torrents.ro Member iFeel's Avatar

Quote Originally Posted by WebMan View Post
    * Deja au început să se "desfacă" telefoanele, bateria se umflă... SURSĂ
    * Eu (şi mulţi alţii) spun că S8-ul de la Samsung , la design, este cu 5 clase peste
    Asa e. S8 chiar are un design mult peste iPhone X in opinia mea.
    Si referitor la ce s-a zis pe aici... poate sunt eu ghinionist, dar intr-un an jumate cat timp am avut iPhone (pauza intre Android) am avut doar probleme.

Am avut un iPhone 6s, primele luni mergea brici. Apoi a inceput calvarul. Sacada, battery drains, apoi isi revenea cateva saptamani, dupa care o lua de la capat. Problema majora a fost acum, la sfarsitul primaverii, cand dupa ce l-am folosit cum trebuie o zi, urmatoarea zi cand l-am scos de la incarcat la 100%, am pus un clip pe Youtube, am sunat pe cineva -> 75%. Inca un clip dupa, -> 10%. Ajunsesem sa il incarc de 5 ori pe zi, si asta nu fiindca s-a stricat bateria treptat, ci de pe o zi pe alta, la propriu.

Una peste alta, nu mai vreau sa aud de iPhone. Mi-a lipsit mult in perioada aia toate modificarile pe care le puteam face androidului.
    Am luat un S8, merge perfect, design genial, display senzational. Intr-adevar, bateria lasa de dorit, dar tot ma tine mai mult decat la iPhone. Si deja ma gandesc sincer la S9. Ar merita sa dau banii pe ala cand o sa apara, daca e o modificare la fel de mare ca de la S7 la S8 in materie de design. E primul meu Samsung, si cred ca raman cu ei pe mai departe, ca m-au impresionat placut.
    "Doesn't matter what the question is, God is definitely the answer..."

comentarii la iphone 7:
    Quote Originally Posted by Ovidiu
    Bate și șnițele la banii aștia...?
    reply:
    Quote Originally Posted by Stancu Alin
    Nu, da' cu samsungu poti praji snitelele tale...
    touché ))

Torrents.ro Member iFeel's Avatar

@TheDog, amuzant . Dar iPhone-ul meu se incalzea in anumite momente ca era musai, musai sa il scot din buzunar sau sa il las jos din mana. ) El ce ar putea praji atunci ?
    "Doesn't matter what the question is, God is definitely the answer..."