Page 2 of 192 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 3823

Thread: PirateTheNet.org PTN

Daca nu ai pile prin staff nu o sa te remarce nimeni csturzoiu orice forum ai frecventa.

Vezi ce ziceam? Daca era freesignup, mai era vreunu interesat de el in halu' asta?
    http://forum.torrents.ro/image.php?type=sigpic&userid=222&dateline=14432937  16

Ideea e urmatoarea, daca se vroia un tracker de nepatruns sau atat de "community based one" cu siguranta nu-si mai faceau atata reclama, care dupa parerea mea a fost una de foarte prost gust, iscandu-se apoi atatea controverse, incat nu mai stiau cum sa se scoata...

edit: si te mai gandesti ca-n prima faza trackerul colcaia de traderi, poate inca mai colcaie pe ici-colo si cu toate astea nu sunt acceptati traderii.
    Last edited by ERROR; 04-25-2008 at 11:30 PM.

pana si cei din staff sunt traderi..din ce mi s-a spus

trackerul e bunicel. am gasit cateva filme pe care le vroiam

PS: am mutat discutia aici.. la bursa se cer invitatii nu se discuta despre un tracker anume

Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away

Quote Originally Posted by Strider23 View Post
    pana si cei din staff sunt traderi..din ce mi s-a spus
    asta am auzit si eu, in general orice tracker are asa numitii "traderi", fie ca vor fie ca nu vor.

Torrents.ro Member

@csturzoiu pe TR

FreshON.TV Staff Member kuniva's Avatar
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    @Legion: tracker ok acum dpmdv... format in majoritate din membrii scl si its, stafful a suferit mai multe schimbari, site-ul a fost si hacked acum cateva zile . Acum se pare ca totul e ok. Tracker "forbidden" gen its. Poti vedea un review pe fst la pag 23 la trackers reviews
    astia isi fac tracker tot pentru ei ? where is the p2p spirit ?
    Server: irc.freshon.tv
    Port (default): 16667
    Port (SSL): 16697
    Channel: #TvT

Quote Originally Posted by kuniva View Post
    astia isi fac tracker tot pentru ei ? where is the p2p spirit ?
    Imediat după pagina falsă de login.

Ok, am auzit ca a ajuns vorba de PTN si aici si ca sa evitam orice fel de zvonuri si incertitudini am sa va lamuresc. Da, eu sunt romanul din stafful PTN.

PTN este un tracker de filme, nu este nici pe departe o clona FTN.
    PTN este un tracker fara ratie ( nu, nu este o clona, sistemul nostru este diferit).
    PTN este un tracker cu o comunitate deosebita, nu pentru ca suntem niste mofturosi ci pentru ca suntem o gasca de prieteni. Userii nostri sunt prietenii nostri nu sclavii nostri, cine este membru poate sa confirme treaba asta.
    PTN nu are nevoie de publicitate, publicitatea (pozitiva sau negativa) o fac curiosii sau invidiosii. Noi nu ne facem un titlu de glorie din faptul ca suntem o comunitate restransa, dar ne rezervam dreptul de a ne selectiona foarte atent membrii.

Da, PTN a intampinat multe dificultati la inceput au fost multe rasturnari de situatie, dar stafful actual face eforturi pentru a rezolva toate problemele. Va asigur ca nici o persoana din stafful actual nu este "trader" (da, au existat astfel de probleme la inceput, dar acei useri au fost eliminati, iar acum totul este in regula). Stiti foarte bine ca orice comunitate are si elemente negative, ar fi culmea sa spunem ca noi suntem perfecti. Oricum, se lucreaza mult pentru a imbunatati tot ceea ce inseamna PTN.

Inainte sa judecati si sa trageti concluzii aveti in vedere ca suntem un tracker nou, suntem online de numai o luna, luna in care am intampinat foarte multe piedici. Totusi am reusit sa megem mai departe, fie ca va place sau nu PTN nu pleaca nicaieri.

In ceea ce priveste invitatiile - va asigur ca nici un user nu are in momentul de fata indiferent de clasa. Invitatii au doar membrii staffului si recruiterii. Va rog frumos sa nu-mi dati PM-uri ca sa imi cereti o invitatie, indiferent de motivul sau de argumentele voastre nu am timpul si rabdarea necesara sa le citesc (asa ca nu va pierdeti vremea).

In functie de atitudinea si comportamentul pe care o sa-l afisati o sa ma gandesc la o metoda sa ofer o sansa si membrilor acestui forum. Asta nu inseamna ca va fi usor.
    Last edited by alexingeras; 04-26-2008 at 02:11 PM.

10. The Following User Says Thank You to alexingeras For This Useful Post:

Brando (04-14-2011)

KEEP VINYL ALIVE johnny89's Avatar
    Blog Entries
    2

daca toate trackerele ar proceda in felul asta,eu cred ca multi useri ar ramane fara cont,useri foarte buni..sunt de parere ca o comunitate se formeaza incet si in timp; si nu cred ca majoritatea celor care folosesc p2p prin torrente au timpul sa umble toata ziua prin forumuri pentru a fi reclutati (sa fim seriosi)

Userii nostri sunt prietenii nostri nu sclavii nostri, cine este membru poate sa confirme treaba asta.

Pot confirma asta , sunt unul din fericitii membrii ai acestui tracker !!

Destul de greu partea cu recrutarea, nu multi au ocazia sa fie recrutati, cu toate ca poate si-ar dori... s-a vazut de la bun inceput ce tip de useri au fost recrutati, acei useri care au inceput sa posteze in stanga si in dreapta detalii despre tracker, urmand apoi o intreaga revolta, ati stiut ca se va ajunge la asta imediat dupa ce a fost postat url-ul pe fst, cred ca atunci ar fi fost momentul sa lasati free signup, asa mult mai multi aveau sansa sa se convinga de existenta lui si de ceea ce are de oferit...

FreshON.TV Staff Member kuniva's Avatar
    Blog Entries
    1

n-auzi ma nene ca nu-i intereseaza... daca vor, te cauta EI pe tine, nu TU pe EI
    Server: irc.freshon.tv
    Port (default): 16667
    Port (SSL): 16697
    Channel: #TvT

Pai cum era ? " Daca voi nu ma vreti , eu va vreu " , nu ?

KEEP VINYL ALIVE johnny89's Avatar
    Blog Entries
    2

Quote Originally Posted by mephisto View Post
    Pai cum era ? " Daca voi nu ma vreti , eu va vreu " , nu ?
    si pe urma continua '' deci va ...''

ontopic: puteti spune ce vreti, dar ideile ptn-ului nu sunt 100 % originale
    Last edited by johnny89; 04-26-2008 at 03:59 PM.

Quote Originally Posted by ERROR View Post
    ca sa te recruteze trebuie sa intri in loja prezidentiala, it's fucked up, nu aveti nevoie de asa ceva...
    Si totusi...

Welcome to our newest member, ERROR!

Old dirty bastard! swift's Avatar

this is blasfemy .. this is madness ....

THIS IS SPARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA

Quote Originally Posted by Horatiu View Post
    Si totusi...

Welcome to our newest member, ERROR!
    well, i've got lucky, what do you know...

apropo 'rcx' ai ceva personal cu mine ca nu inteleg? sau vrei sa demonstrezi ca esti mai bun decat mine?
    Last edited by ERROR; 04-26-2008 at 04:35 PM.

TORRENTs.ro Alexanderson's Avatar

Din pacate , nu toti sunt asa norocosi , de obicei nu sunt norocos asa ca nu am reusit sa intru.

Quote Originally Posted by ERROR View Post
    well, i've got lucky, what do you know...

apropo 'rcx' ai ceva personal cu mine ca nu inteleg? sau vrei sa demonstrezi ca esti mai bun decat mine?
    Nu am nimic cu tine prietene si nici nu vreau sa demonstrez ceea ce e evident doar ca nu-mi plac sifonarii astia cu dubla personalitate ca si tine care toarna pe cineva numai ca sa fie pe partea buna a unui staffer. Patetic.

Nu vreau sa continui off-topic asa ca ma opresc aici.
    Sa aveti o zi buna.

Tags for this Thread