Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 701 to 713 of 713

Thread: IpTorrents.com

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

La diferenta destul de mica la nr. de torrente fata de IPT e si arenabg ceva in jur la 640000 torrente.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

salut, ma poate ajuta careva cu o invitatie? http://forum.torrents.ro/showthread....-CERERI/page20 aici nu am putut sa postez

Quote Originally Posted by zeddy_edy View Post
    salut, ma poate ajuta careva cu o invitatie? http://forum.torrents.ro/showthread....-CERERI/page20 aici nu am putut sa postez
    Nu ai putut posta acolo pentru ca nu ai inca numarul suficient de postari in alte sectiuni ale forumului in care poti posta.
    Dar.. de fapt nu ai putut posta pentru ca in primul rand nu ai citit regulile forumului.
    Ce ai facut tu acum este doar o incercare de a fenta sistemul si risti sa 'ti-o iei in freza'.

4. The Following User Says Thank You to Heimdall For This Useful Post:

Fre5h (02-17-2017)

daca ar fi sa alegi intre torrentleech is IPT care ai alege si care ar fi monitvele ?

Lumea urăște IPT pentru politica dusă de owner și perioada cu atacuri ddos (reddit īți stă la dispoziție pt mai multe info). Dar... dacă e vorba de content, consider că IPT e peste torrentleech. Acum depinde și de ce ai nevoie. Recent am căutat ceva ce am găsit pe TL și nu pe IPT (și vice versa). Fiecare are pros și cons (cānd vine vorba de conținut).

Pe TL e mai greu să ai rație e bună. Nu există freeleech, sistem de puncte bonus șamd. Recomand cross-seeding la īnceput pentru a-ți construi o rație bună.
    IPT are un sistem de puncte generos. E foarte ușor să-ți menții rația.

Pentru mine, contează foarte mult și "moralitatea" (cāt se poate vorbi de ea că pānă la urmă vorbim de piraterie) ownerilor precum și profesionalismul lor. Iar aici, consider că TL cāștigă detașat.

7. The Following User Says Thank You to kywy For This Useful Post:

nikalai2 (03-19-2017)

Quote Originally Posted by kywy View Post
    Lumea urăște IPT pentru politica dusă de owner și perioada cu atacuri ddos (reddit īți stă la dispoziție pt mai multe info). Dar... dacă e vorba de content, consider că IPT e peste torrentleech. Acum depinde și de ce ai nevoie. Recent am căutat ceva ce am găsit pe TL și nu pe IPT (și vice versa). Fiecare are pros și cons (cānd vine vorba de conținut).

Pe TL e mai greu să ai rație e bună. Nu există freeleech, sistem de puncte bonus șamd. Recomand cross-seeding la īnceput pentru a-ți construi o rație bună.
    IPT are un sistem de puncte generos. E foarte ușor să-ți menții rația.

Pentru mine, contează foarte mult și "moralitatea" (cāt se poate vorbi de ea că pānă la urmă vorbim de piraterie) ownerilor precum și profesionalismul lor. Iar aici, consider că TL cāștigă detașat.
    mda fara freeleech si un sistem de bonus e mai greau sa faci ratie la inceput
    trebuie sa fi pe faza cand apare un torrent cu potential mare de upload
    inteleg ce zici IPT suna ca o optine foarte buna

Daca nu ma insel aici nu exista tampenia aia de waittime ca pe TL daca esti nou inregistrat .Nu poti downloada nici un torrent nou acolo.

Quote Originally Posted by PWizard View Post
    Daca nu ma insel aici nu exista tampenia aia de waittime ca pe TL daca esti nou inregistrat .Nu poti downloada nici un torrent nou acolo.
    Nu exista, totusi si aici si pe TL se poate preseed ( treci pe TL cu preseed perioada de nou inregistrat )

Sunday 22nd of January 2017 11:14:13 PM

We are happy to announce the implementation of our SSL tracker. From today, you can enjoy safer torrenting!

In addition, after a long testing period, effective immediately wait times are REVOKED for ever for all users!

mmmnici TL nu mai are wait time...

Dar chiar si asa, votez IPT. Putin imi pasa de faza cu "moralitatea si pirateria" [nu'i pirateria asa de imorala precum zic unii], ma intereseaza strict moralitatea staffului, dar numai atunci cand am de'a face cu ei. In rest, aspectele tehnice, gen continut, peers, ratio.

TL means no XXX and it's full of scene spam. Da' ca sursa de backup merge.
    Last edited by janiss; 03-26-2017 at 02:10 AM.
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

Asa ca intrebare pe ITP trebuie sa tin torrentele la seed 336 ore continuu sau intr-o perioad de 30 de zile sa ating 336 ore de seed?
    Iar ca sa dau zap la un torrent cate puncte costa sau depinde de marime/cat e ratia la el etc?

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by Misty69 View Post
    Asa ca intrebare pe ITP trebuie sa tin torrentele la seed 336 ore continuu sau intr-o perioad de 30 de zile sa ating 336 ore de seed?
    Iar ca sa dau zap la un torrent cate puncte costa sau depinde de marime/cat e ratia la el etc?
    Cu zap iti ia 50 de puncte stiu. Poti cu zap sau poti plati cu MB/GB pe care ii mai ai de facut pana la ratio 1:1 la acel torrent. Daca ai descarcat 30 GB si ai facut 5 GB upload la el, poti sa scapi de hit and run dand din contul tau restul de 25 GB sau 50 de puncte cu ZAP

Continuu sigur nu; am facut pauza si n'am patit nimic.

Despre perioada de 30 de zile parca nu aparea nicaieri nimic, prin rules, faq.
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

336 ore inseamna 14 zile de seed, nu neaparat continuu,
    Why have i received a H&R warning?
    ANY torrent not seeded 1:1 or 336 hours will be seen as a h&R by the system and will need to be reseeded.

What do i do to a torrent i cannot seed but have a H&R warning from?
    Donation will clear these immediately, or you can zap any torrent from your list by clicking the Required seeding Link.

When do my H&R warnings Expire?
    H&R warnings expire 2 months after the date of receiving, as long as you have had no more h&R warnings.

la a doua intrebare a raspuns oldmusic

16. The Following User Says Thank You to franc For This Useful Post:

vlafy (03-30-2017)