Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 701 to 708 of 708

Thread: IpTorrents.com

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

La diferenta destul de mica la nr. de torrente fata de IPT e si arenabg ceva in jur la 640000 torrente.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Regulament "Bursa" de invitatii
    Vor putea posta în ”Bursa de Invitatii” doar membrii înregistrați, care îndeplinesc următoarele condiții:
    minim 30 posturi pe forum
    minim 30 zile de la înregistrare
    reputație minimă de 10 (rep 10 este reputația primită la înregistrare)

salut, ma poate ajuta careva cu o invitatie? http://forum.torrents.ro/showthread....-CERERI/page20 aici nu am putut sa postez

Quote Originally Posted by zeddy_edy View Post
    salut, ma poate ajuta careva cu o invitatie? http://forum.torrents.ro/showthread....-CERERI/page20 aici nu am putut sa postez
    Nu ai putut posta acolo pentru ca nu ai inca numarul suficient de postari in alte sectiuni ale forumului in care poti posta.
    Dar.. de fapt nu ai putut posta pentru ca in primul rand nu ai citit regulile forumului.
    Ce ai facut tu acum este doar o incercare de a fenta sistemul si risti sa 'ti-o iei in freza'.

4. The Following User Says Thank You to Heimdall For This Useful Post:

Fre5h (02-17-2017)

daca ar fi sa alegi intre torrentleech is IPT care ai alege si care ar fi monitvele ?

Lumea urăște IPT pentru politica dusă de owner și perioada cu atacuri ddos (reddit îți stă la dispoziție pt mai multe info). Dar... dacă e vorba de content, consider că IPT e peste torrentleech. Acum depinde și de ce ai nevoie. Recent am căutat ceva ce am găsit pe TL și nu pe IPT (și vice versa). Fiecare are pros și cons (când vine vorba de conținut).

Pe TL e mai greu să ai rație e bună. Nu există freeleech, sistem de puncte bonus șamd. Recomand cross-seeding la început pentru a-ți construi o rație bună.
    IPT are un sistem de puncte generos. E foarte ușor să-ți menții rația.

Pentru mine, contează foarte mult și "moralitatea" (cât se poate vorbi de ea că până la urmă vorbim de piraterie) ownerilor precum și profesionalismul lor. Iar aici, consider că TL câștigă detașat.

7. The Following User Says Thank You to kywy For This Useful Post:

nikalai2 (03-19-2017)

Quote Originally Posted by kywy View Post
    Lumea urăște IPT pentru politica dusă de owner și perioada cu atacuri ddos (reddit îți stă la dispoziție pt mai multe info). Dar... dacă e vorba de content, consider că IPT e peste torrentleech. Acum depinde și de ce ai nevoie. Recent am căutat ceva ce am găsit pe TL și nu pe IPT (și vice versa). Fiecare are pros și cons (când vine vorba de conținut).

Pe TL e mai greu să ai rație e bună. Nu există freeleech, sistem de puncte bonus șamd. Recomand cross-seeding la început pentru a-ți construi o rație bună.
    IPT are un sistem de puncte generos. E foarte ușor să-ți menții rația.

Pentru mine, contează foarte mult și "moralitatea" (cât se poate vorbi de ea că până la urmă vorbim de piraterie) ownerilor precum și profesionalismul lor. Iar aici, consider că TL câștigă detașat.
    mda fara freeleech si un sistem de bonus e mai greau sa faci ratie la inceput
    trebuie sa fi pe faza cand apare un torrent cu potential mare de upload
    inteleg ce zici IPT suna ca o optine foarte buna

Daca nu ma insel aici nu exista tampenia aia de waittime ca pe TL daca esti nou inregistrat .Nu poti downloada nici un torrent nou acolo.

Quote Originally Posted by PWizard View Post
    Daca nu ma insel aici nu exista tampenia aia de waittime ca pe TL daca esti nou inregistrat .Nu poti downloada nici un torrent nou acolo.
    Nu exista, totusi si aici si pe TL se poate preseed ( treci pe TL cu preseed perioada de nou inregistrat )