Page 38 of 38 FirstFirst ... 28363738
Results 741 to 745 of 745

Thread: SceneHD.org

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    eu sunt unul din cei care a reusit sa isi recupereze contul, dupa o inactivitate de peste 1200 zile
    nu a fost deloc circ... cand am fost eu pe irc mai era doar inca unul in asteptare, in vreo 10-15 min ambii am fost reactivati
    pe forum un admin zicea ca vreo 30 de useri au primit re-enable la sfarsitul lui decembrie

ca si fapt divers ti se reseteaza join date dupa reactivare, vad ca cel care m-a invitat si-a recuperat si el contul la cateva zile dupa mine
    acum arata cam ciudat ca eu am vechime mai mare pe site decat cel care m-a invitat
    despre tracker ce pot spune: sarind peste faza cu torrentele arhivate (nici nu ar trebui sa mai discutam pe acest subiect - e tracker doar de scene si materialul scene se stie de 100 de ani ca e numai arhivat) pot spune ca este unul dintre cele mai bine organizate si bine puse la punct trackere
    e foarte greu sa faci upload la torrentele noi intr-adevar (in primele 6 ore dupa ce e urcat un torrent ti se contorizeaza doar 5% din upload), dar exista torrente freeleech in care ti se contorizeaza 100% uploadul din secunda 1, deci poti mentine usor ratie buna.
    imi place sistemul bonus points (o "jucarie" care daca te prinde te motiveaza sa fii activ, sa tii multe torrente la seed etc)
    mie imi place si pot spune ca il folosesc destul de mult acum
    Ai folosit prezervativ cand ai recuperat contul?Ori "lapte" pe monitor?Just asking...

Cum pot obtine puncte bonus pe scenehd ? imi poate explica cineva multumesc

upload la torrentele din categoria archive (cele verzi)
    si evident seed la ele
    de asemenea daca stai idle pe irc mai faci ceva upload care se traduce in puncte

4. The Following User Says Thank You to TheDog For This Useful Post:

faptereale (03-05-2017)

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    upload la torrentele din categoria archive (cele verzi)
    si evident seed la ele
    de asemenea daca stai idle pe irc mai faci ceva upload care se traduce in puncte
    Seed fara sa faci upload la ele egal cu zero, le tii degeaba