Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Prea multi pentru acelasi lucru

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

Quote Originally Posted by TheDog View Post
    sunt pareri si pareri... dar parca prea multe trackere apar
    si macar daca ar aduce ceva nou, dar nimik, acelasi continut...
    subscriu... Cunoscuti d'ai mei au conturi pe mai multe tracker'e generale pentru simplul fapt ca numai pe unu singur vrea sa-si mentina ratia cat de cat, pe celelalte le folosesc doar pentru a se abtine de la download de la tracker'ul principal[pentru a nu-si periclita ratio'ul]. Filosofia mea e un pic altfel: in bookmark'ul de la Firefox am n trackere, le dau "Open all in tabs"... ma uit pe browse'ul fiecaruia, ma uit pe forumul catorva si downloadez numai de la unul.
    Last edited by johnake; 12-22-2007 at 05:33 PM.
    I don't have any beliefs or allegiances. I don't believe in this country, I don't believe in religion, or a god, and I don't believe in all these man-made institutional ideas.

George Denis Patrick Carlin (May 12, 1937 – June 22, 2008)

sunt de acord cu alexkant , prea multe si in zadar , azi e , a doua zi a murit , a treia si-a dat resurrect apoi un pic de downtime si apoi putin mai mult pt update si etecetera , un singur tracker bun universal cu profesionisti ar fi nemaipomenit , din pacate ...e ca si cum ai cere pace pe Pamant
    cum zicea si TheDog : "sunt pareri si pareri... "

Ar merita poate sa se faca o analiza tipologica/psihologica a utilizatorului "normal" de trackere. Dupa obserbatiile mele de pina acum, in componenta acestui portret, retardarea e la - mare - loc de cinste... Din ce consuma si din felul cum se raporteaza la ceea ce consuma, marea majoritate a energumenilor care populeaza (polueaza ?) acest "spatiu" isi tradeaza - clar - regresivitatea (ca sa zic asa - in raport cu specia umana )... De aceea - parerea mea - nu prea exista (decit timid) trackere de nisa. "Nisa" aia exista oricum si nu are neapatata nevoie de net pentru asta... De partea ceastalalta, a trackerelor "clone" si care isi bazeaza existenta pe realitatea tipului dependent de noutatea cu orice pret net-ul e indispensabil, fiindca ce farmec ar mai avea noutatea fara beneficiul de superviteza cu care ai acces la vertijul/betia ei...
    Last edited by danT; 12-22-2007 at 08:27 PM.

Hai ca ma bag si eu ca nu suport.
    Cum poti spune ca "TheRomanEmpire" nu este tracker?Poate vrei sa faci o aluzie,dar la propriu tracker este mai mult ca sigur.
    In al doilea rand,atunci cand faci o afirmatie,o si motivezi.Spune ce nu-ti place la acel tracker si nu arunca cu noroi in el doar de dragul de-a te afirma in public.
    Am observat si eu ca in ultimul timp apar zeci de trackere de duzina,unde se urca tot ce le trece oamenilor prin cap.Dar elita va fi mereu reprezentata de cele originale,si in acestea se incadreaza si "TheRomanEmpire".

Utilizatorul "normal" de tracker este intradevar cum ai spus danT DAR din cate cred eu , el a devenit asa doar datorita faptului ca traim intr-o lume cainoasa in care daca nu-l mananci pe cel de langa tine nu supravietuiesti si datorita tupeului si a stupiditatii promovate de celelalte "specimene"(ca sa-i etichetez doar pe cei de dupa blocurile gri si pe cei care se simt mari tupeisti respectiv stupizi si nu in ultimul rand pe cei care ne conduc in comunismul acesta din umbra), in unele tari e altfel dar la noi .... trebuie sa ne multumim cu ce avem
    Last edited by mirceandr; 12-22-2007 at 08:24 PM.

@dant-Haioase si foarte spumoase posturile tale,ai talent si chiar spirit de observatie.Se pot scrie foarte multe lucruri despre aceasta lume a tracker-elor si din pacate e nevoie de trupa ad-hoc constituita,gen Divertis(in vremurile lor bune!),pentru a puncta situatile si personajele grobiene,care le populeaza.Eu am o teorie mai aparte si de multe ori sper sa nu am dreptate,ea suna cam asa.In viata reala multi sunt complexati,timorati au diverse probleme,poate chiar existentiale,pe net,avand o functie si o tastatura mai "complexa" pot deveni un mici Dumnezei,lipsiti e adevarat de substanta.
    Eu ii numesc derbedei,sau pentru a fi in spiritul Imperiului,barbarii din Nord.Ei sunt absolut peste tot,e practic imposibil sa scapi de ei.

@Istrate am sa te rog sa numai fi asa de vehement,nu vreau sa ne acuze cineva de o intelegere tacita in culise.

Quote Originally Posted by lehman25 View Post
    Eu ii numesc derbedei,sau pentru a fi in spiritul Imperiului,barbarii din Nord.
    Din pacate, barbarii au invins, inving si vor invinge intotdeauna. Iar barbarii astia din Sud(ai nostri) sunt nemaipomeniti.

@sensei E nevoie de o coalitie puternica si ii mai stavilim,eu cum ii prind ii conduc la granita!

Nu are ce intelegere sa fie,dar pentru mine "TheRomanEmpire" este singurul tracker valoros si diferit pe care am cont.Este singurul loc din care iau filme bune,nu prostii de la tot pasul.Si nu imi place cand vad anti-reclama fara motiv.Asa este,are si el defectele sale si problemele interioare,dar nu este nici de nedescris.Nu exista prea multe trackere in tarisoara asta cu profil particular.Dar 0day intalnesc la tot pasul.Ce-mi e ca am cont pe Iplay sau TorrentBits?Acelasi lucru il intalnesc in ambele parti,doar timpul de aparitie diferind,si acum sa fim seriosi,nu ne omora cateva ore de asteptat.
    Pe mie ma supara cel mai mult tinerii frustrati care isi fac cu una cu doua micul lor tracker,il pun pe tot felul de baza de date si aduna musterii la ei.Inalnesc peste tot astfel de trackere,nu dau nume.

Acesti barbari inving mereu deoarece li se permite.Daca ei sunt lasati de capul lor,este si normal sa te subjuge.

Quote Originally Posted by Istrate View Post
    Pe mie ma supara cel mai mult tinerii frustrati care isi fac cu una cu doua micul lor tracker,il pun pe tot felul de baza de date si aduna musterii la ei.Inalnesc peste tot astfel de trackere,nu dau nume.
    Traducere şi adaptare avem?

În legătură cu ce-ai mai spus în postul tau, TRE nu poţi să spui că e mult prea tare în raport cu alte trackere generale pentru că se întâmplă des să îşi adune conţinutul tocmai de pe aceste trackere pe care le blamezi.

Nu comparam mere cu pere,la fel cum nu comparam trackere 0day cu profil general cu trackerele de unic profil.Dar nu cred ca TRE aduna filme de pe un tracker cu doua torente si cinci useri.

Uhm, vrei să spui că dacă nu sunt "provideri" de conţinut pentru trackerul din care faci parte, nu-s bune de nimic? Să ştii că în mod normal n-ar trebui să se urce din România, pentru că asta nu vă face cu nimic mai speciali, ba chiar are efect de bumerang. Şi încă o chestie pe care nu o prea înţeleg: de ce aveţi uneori atitudinea de zei?

PS. Încă aştept traducerea aia, că tot nimic am înţeles.

de ce aveţi uneori atitudinea de zei?

Am sa te rog sa fi mai explicit.Te referi la cineva anume sa generalizezi?

Şi prin faptul că vă consideraţi mult peste majoritatea lăsaţi impresia aia de zeitate desprea care scriam. Nu vorbesc neapărat de cineva anume.

@lehman25 - intr-adevar, e deja dovedit ca absenta corporaliratii genereaza iresponsabilitate... Cred si eu ca foarte multi internauti isi dejecteaza, impenitent, frustrarile & acumularile infect-resentimentare in spatiul acesta (aparent lipsit de consecinta) al nimanui... Insa parca n-am intilnit, in peregrinarile mele de pina acum, la nimeni limba romana mai desfigurata si mai batjocorita, gindire mai rudimentara (si, as spune, mai detracata) in toata splendoarea trivialitatii ei, ca la traficantii & agitatii de invitatii pe trackere...

(Exagerez fireste - dar nu foarte, din pacate... Se sparie gindu' !)
    Last edited by danT; 12-22-2007 at 09:49 PM.

@wishmaster-nu sunt de acord cu punctul tau de vedere,insa recunosc ca sunt foarte sever si de multe ori dispretuitor fata de anumiti indivizi,dar intotdeauna foarte intemeiat.Nu suport prostia coroborata cu obraznicia.Cu zeii niciodata nu discuti,asculti si te supui.Din fericire nu este cazul si sa sti ca ne cunoastem locul si potentialul.Nu am sa neg ca au fost urcate anumite materiale din RO,in general eu le evit tocmai din cauza unor discutii de acest gen.Ce urc eu nu este din RO in proportie de peste 90 la suta,iar restul le primesc sub diverse forme.

@danT-Trebuie sa recunoastem ca sunt 7-8 trackere foarte valoroase,care au un avans foarte mare,staff-uri de calitate,echipe de traducatori si este normal sa fie o "batalie" pentru a obtine o invitatie,insa maniera in care se incearca ,e de multa ori jenanta.Am citit posturi incredibile in care demnitatea era calcata total in picioare,in speranta intrarii pe o portita ingusta.Tine insa de demnitatea si educatia fiecaruia.

ar fii mai misto sa fie trackere specializate pentru o anumita categorie de torrente...gen TvT, fostul oink, blackcat-games etc. (mi-ar placea sa se faca unul special pentru anime ^^)

S-a mai zis pe undeva pe aici, trackerele de nişă supravieţuiesc greu sau chiar deloc.

Ai perfecta dreptate,dar e dreptul oricui sa incerce.Nici eu nu sunt foarte optimist,dar asa cum am mai spus ramane devazut.