Results 1 to 18 of 18

Thread: X-Files - The Series

Uber Mood johnake's Avatar
    Blog Entries
    4

Default X-Files - The Series

In primul rand vreau sa multumesc echipei TvT pentru acest serial minunat, unele episoade chiar nu le vazusem, inclusiv sezonul 9. Faceti o treaba minunata acolo baieti si cred ca toata lumea e de acord cu mine fara a cadea sub incidenta subiectivismului.
    Am zis ca datorez acestui serial macar o parere... obiectiva sau subiectiva fiind, o judec prin propria gandire.
    Oare ce pune in lumina acest film? Existenta extraterestrilor sau conspiratii la nivelul cel mai inalt? Daca eu as spune in momentul asta ca eu cred in existenta acestor doua lucruri, m-ati lua de looney si ati face un spam interminabil pe acest subiect. Ei bine, nu cred in ele. Dar pana la urma ce dovezi am sa le pun existenta in tagada? Indraznim sa gandim foarte departe, dar totusi luam in ras posibilitatile. Luam drept absurd orice nu corespunde cu perceptia noastra asupra realitatii. Si totusi, realitatea este subiectiva... privita prin ochii fiecarui individ, in mod diferit.
    Revenind la X-Files, oare Chris Carter a vrut sa faca din X-Files un fel de Mecca pentru OZN-isti si teoriticieni ai marilor conspiratii? Fara a imi impune propriul punct de vedere, ci expunandu-va o impresie pur subiectiva, parerea mea este ca acest film este o adaptare fictionala a faptului ca omul nu este/nu poate detine adevarul absolut, fiind pur si simplu prea coplesitor. Suntem limitati de gratiile propriilor minti. Indraznim sa gandim, dar nu sa ne si exprimam... sau daca ne exprimam o facem prin metode care pun la indoiala ideile de baza.
    Un serial de exceptie, un regizor de exceptie, actori de exceptie.... concluzia este ca nu exista minciuna mai mare ca si adevarul, ci adevarul este mult prea greu de acceptat pentru a inlocui minciuna...
    Last edited by johnake; 06-19-2008 at 12:13 AM.
    I don't have any beliefs or allegiances. I don't believe in this country, I don't believe in religion, or a god, and I don't believe in all these man-made institutional ideas.

George Denis Patrick Carlin (May 12, 1937 – June 22, 2008)

2. The Following User Says Thank You to johnake For This Useful Post:

Maddoxro (03-24-2015)

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

http://consequenceofsound.net/2015/0...g-this-summer/

Plans for a revival of The X-Files are coming closer to fruition. Earlier this year, FOX co-chairman Gary Newman confirmed the network’s attempt to bring back The X-Files for a new season, contingent on David Duchovny, Gillian Anderson, and the show’s creator Chris Carter all being available. Now, according to a new report from TV Wise, FOX is close to green lighting a “short-stack” six-to-eight episode season.

A shortened season would allow Carter to conclude storylines left open after the most recent X-Files movie. FOX reportedly hopes to begin filming this summer, as it would work best within Duchovny and Anderson’s schedules.

Carter would write each episode and also serve as the executive producer. Other principal cast members are also expected to return for the new season, including Mitch Pileggi (Walter Skinner).

An official announcement is expected within the next month.

Below, listen to CoS Editor in Chief Michael Roffman and Art Director Cap Blackard talk to Carter about all things X-Files in a December 2013 episode of The Nerdy Show.

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

4. The Following 2 Users Say Thank You to iLink For This Useful Post:

Maddoxro (03-24-2015), oValois (03-24-2015)

Blog Entries
    98

FOX has revived The X Files for a six episode limited series it has been officially confirmed today. Gillian Anderson and David Duchovny will reprise their roles. The revival comes some 13 years after The X-Files wrapped its intial run on the network.

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

Fanii serialului The X-Files (Dosarele X) sunt īn delir după ce pe internet au fost lansate două clipuri promoționale pentru așteptata īntoarcere a serialului lui Chris Carter.

Clipurile, prezentate de FOX īn pauzele publicitare din timpul serialelor Gotham și Minority Report, formează un video mai mare care ne lasă să vedem la ce să ne așteptăm de la cele șase episoade ce vor forma „seria eveniment”.

Această ultimă serie īi va reuni pe Fox Mulder (David Duchovny) și Dana Scully (Gillian Anderson) īn neobosita lor căutare a adevărului, care, conform clipului, īncă este „acolo undeva”. Seria va debuta īn ianuarie 2016.

Premiera primului episod din ultimul sezon al serialului The X-Files (Dosarele X) va avea loc cu cāteva zile īnainte de New York Comic Con, dar nu īn SUA, ci la Cannes, īn Franţa, la evenimentul MIPCOM. Intitulat „My Struggle”, episodul cu numărul 1 din noul sezon va putea fi văzut īn capitala filmului european īn ziua de 6 octombrie şi abia īn 10 octombrie pelicula va ajunge la New York, pentru o vizionare īn cadrul Comic Con-ului.

Televiziunea Twentieth Century Fox a anunţat titlurile pe care le va prezenta īn cadrul convenţiei newyorkeze. Cap de afiş va fi, desigur, primul episod din noul sezon X-Files. Serialul, care va fi format din 6 episoade, se va īntoarce īn forţă pe micile ecrane americane īncepānd din 24 ianuarie, pe canalul FOX. Chris Carter, creatorul X-Files, şi David Duchovny, protagonistul binecunoscut, vor participa, la New York Comic Con, la o sesiune de īntrebări şi răspunsuri, moderată de unul dintre cei mai īnrăiţi fani, Kumail Nanjiani, care este un īndrăgit artist de stand-up comedy şi totodată actor īn ultimul episod al sezonului.

Twentieth Century Fox va avea numeroase paneluri formate din vizualizări şi sesiuni de īntrebări şi răspunsuri, dedicate unor titluri precum Minority Report, Sleepy Hollow, Lookinglass şi ultima serie animată a lui Seth MacFarlane, Bordertown:
    Mai vrei să crezi? Īnainte ca fenomenul cultural să se īntoarcă, īn ianuarie, pe canalul FOX, New York Comic Con va găzdui premiera serialului The X-Files! Va fi proiectat primul episod - „My Struggle”-, urmat de o sesiune de īntrebări pe care publicul le va adresa lui Chris Carter şi David Duchovny.

Radio īnseamnă PRO FM
    I

7. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

franc (09-29-2015)

Blog Entries
    98

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

The.X-Files.S10E01.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
    The.X-Files.S10E01.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-DRACULA

Vizionare placuta.

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Il am tot 1080p de la uratii aia TheGFT inainte de disable :P

L-am vzt si io acum. Foarte misto. O sa-l urmaresc cu siguranta.
    http://beta.speedtest.net/result/6157566157.png

Blog Entries
    98

Merită fiecare secundă !!!!!

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Adevarata capodopera si cand mai auzi pe cate unii care cred ca suntem singuri in univers....
    La unii, aroganța ține loc de măreție, neomenia de fermitate și viclenia de spirit.

Blog Entries
    98

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

FOX is planning another season of The X-Files. What do you think? Are you a fan? Did you watch the revival episodes?

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Blog Entries
    98

David Duchovny, Gillian Anderson Tease ‘The X-Files’ is Coming Back ‘Soon-ish’
    Name:  David Duchovny on Twitter   Happy Birthday  Gillian. If you see Dana  tell her Fox says she migh.jpg
Views: 114
Size:  18.2 KB

Radio īnseamnă PRO FM
    I

Quote Originally Posted by iLink View Post
    David Duchovny, Gillian Anderson Tease ‘The X-Files’ is Coming Back ‘Soon-ish’
    Name:  David Duchovny on Twitter   Happy Birthday  Gillian. If you see Dana  tell her Fox says she migh.jpg
Views: 114
Size:  18.2 KB
    Haha e super tare omu. Eu personal recunosc ca nu sunt un mare fan x-files, am vazut ce am prins, dar baiatu' asta in Californication a fost senzational.

Soldier of love MusicON's Avatar
    Blog Entries
    2

Nu am vazut sezoanele vechi dar m-am uitat la 2 episoade din sezonul nou si mi se pare de tot rahatul.
    Exagerat si tras de par.
    Ie bine sa fii prost!

Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by MusicON View Post
    Nu am vazut sezoanele vechi dar m-am uitat la 2 episoade din sezonul nou si mi se pare de tot rahatul.
    Exagerat si tras de par.
    Pai e clar ca n-ai inteles nimic,daca ai fi vazut tot serialul x files ,poate ai fi pricepu si tu ceva despre el.

Radio īnseamnă PRO FM
    I

20. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

janiss (01-14-2017)

Exista varianta HEVC, proaspat coapta de un expert in encoding, in stil colectie, adica dublata in vreo 4-5 limbi si cu extras la pachet. Momentan se gasesc pe un public, si cred ca urmeaza sa se gaseasca pe PHD...later this year.

DELIR !!

S08 are o problema cu niste zone intunecate, problema de la casa de productie chiar [nu de la encoding]... Oricum nu'i mare durere pentru un fan X-Files, problema abia se observa. Probabil urmeaza o varianta PROPER, cine stie, da' momentan varianta asta'i sfanta. Holy Files!!
    Last edited by janiss; 01-14-2017 at 01:18 AM.
    dLh = liar
    Nicolas = idiot
    paulnebunu = manure

Blog Entries
    98

A primit sezonul 11 .Name:  18057058_1917835578439118_6657397465944271043_n.jpg
Views: 24
Size:  95.1 KB

Radio īnseamnă PRO FM
    I