Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 69 of 69

Thread: Laptop | Netbook

Senior User sphynx's Avatar

As avea nevoie si eu de cateva sfaturi sau recomandari pentru un laptop cu intel core i5 de pana in 2000 lei (asta tinand cont de viitoarele reduceri: Black Friday sau de sarbatori). Ideal ar fi sa aiba un HDD cat mai mare.
    Ce as vrea de la el: filmele HD sa mearga uns; s-ar putea sa encodez cate ceva si ar fi bine daca ar fi si rapid; pe jocuri nu cred ca voi insista mult (o fifa, si 1-2 jocuri daca imi fac cu ochiu').
    Pe ce ar trebui sa ma axez? la ce sa fiu atent?
    Mersi!

Pana in 2000 lei nu cred ca gasesti cu i5, nici de BF nu cred ca a fost. Eu mi-am cumparat recent asa ceva Laptop HP ProBook 4540s review il gasesti in mai multe configuratii, inclusiv cu vrei tu. Este un laptop foarte frumos si foarte bun!

Agnus Dei tantzel's Avatar
    Blog Entries
    4
    "There is a pleasure in the pathless woods,
    There is a rapture on the lonely shore,
    There is society, where none intrudes,
    By the deep sea, and music in its roar:
    I love not man the less, but Nature more. "

Guest of Honour

Eu unul as merge pe Lenovo. E drept, are procesar mai slab cu ceva, insa are memorie la frecventa mai inalta, camera web mai decenta, si nu in ultimul rand dispune de sloturi mai multe usb. In plus Lenovo vad ca are si bluetooth. Deci per total Lenovo sta mai bine la dotari, singurul minus care ar fi... e procesorul, insa diferenta e aproape insesizabila.

Senior User ghowz's Avatar

Thumbs up Recomandare laptop

Ce sa aleg dintre cele 2 de mai jos?

LENOVO IDEAPAD Z500 - MBYEFIX - Notebook - UniEuro

TOSHIBA SATELLITE L850-1L1 - Notebook - UniEuro

Sau daca stiti ceva mai bun la acelasi pret lasati-mi un mesaj . Multumesc.
    Never give up.

Eu ti-as zice Toshiba daca are si garantia "no matter what" in tara unde stai tu, desi am avut probleme cu anumit drivere wifi din fabrica de la toshiba (rezlovate prin dezinstalare si folosirea windows update pentru instalrea altora). Totusi Lenovo-ul ar fi o alegere buna daca ar avea nvidia optimus si se poate dezactiva placa video dedicata in favoarea cele integrate daca nu e vorba de randare jocuri sau redare vide hd etc. Acel Toshiba are placa ati deci cu siguranta nu are optimus, nu stiu daca ATI au o tehnologie asemanatoare.

As dori sa achizitionez un laptop pe care sunt dispus sa platesc pana in 700 E.
    Mai jos pun un link de unde il voi achizitiona si as fi extrem de recunoscator celui sau celor care ma vor indruma spre cea mai buna alegere.
    Mentionez, cu ecran doar pe 17 inch.
    Uz: torrente, filme HD cu redare pe TV prin HDMI, auditie de calitate pe un sistem Bose...cam la astea sa faca fata.
    Multumesc.

http://www.laptopshop.be/category/56...0-700&723=8218
    Last edited by FlameMan; 02-09-2013 at 10:55 PM.
    La unii, aroganța ține loc de măreție, neomenia de fermitate și viclenia de spirit.

Quote Originally Posted by sadman View Post
    As dori sa achizitionez un laptop pe care sunt dispus sa platesc pana in 700 E.
    Mai jos pun un link de unde il voi achizitiona si as fi extrem de recunoscator celui sau celor care ma vor indruma spre cea mai buna alegere.
    Mentionez, cu ecran doar pe 17 inch.
    Uz: torrente, filme HD cu redare pe TV prin HDMI, auditie de calitate pe un sistem Bose...cam la astea sa faca fata.
    Multumesc.

Alle laptops - Laptopshop.be
    Din experienta mea:
    1. daca nu esti gamer, nu iti trebuie radeon. Pentru encodare iti trebuie placa video care sa suporte CUDA.
    https://developer.nvidia.com/cuda-gpus

2. Pentru torrente si in special pentru filme iti trebuie un HDD mai mare SAU un HDD extern (si asta e o varianta buna).

3. Daca nu te intereeseaza sa ai SSD atunci mergi pe ce ti-am zis mai jos. Altminteri, nu. Trebuie sa cauti poate in alt magazin din belgia.

Daca investesti 700€ atunci iti recomand (din site-ul tau) asta Acer Aspire V3-771G-53236G75Makk Azerty - Laptopshop.be

Old dirty bastard! swift's Avatar

Buna seara intentionez sa achizitionez inca un laptop buget mai mic 1300-1400 RON momentan ce am gasit este asta : http://www.pcgarage.ro/notebook-lapt...-gma-hd-black/
    There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that’s only suffering. I have no patience for useless things.